Завантаження...

hero

Сіетл

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Сіетл

Сполучені Штати Америки
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Сіетл – великий метрополіс Тихоокеанського Північного Заходу та одне з найкрасивіших, найбільш мальовничих міст США. Це найбільше місто штату Вашингтон, що поєднує в собі кращі природні елементи: океан, гори, морську гладь і рівнинну сушу. Цей куточок Американської держави поетично звуть "містом, що дружить з водою". Він розташувався на звивистому узбережжі затоки П'юджет, яка має вихід до Тихого океану.

Зі східної частини міста видно вулкан Рейнір, вершина якого завжди вкрита снігом. Гора знаходиться всього в сотні кілометрів від Сіетлу, але це не означає, що дана місцевість небезпечна. Вулкан давним-давно "спить" і немає ніяких передумов для того, щоб найближчим часом він "прокинувся". Вулканологи припускають, що коли-небудь з Рейніра знову поллється розпечена лава, але сотні років американці цілком безпечно живуть на цій землі, розбудовують та модернізують міста, роблячи їх ще більш привабливими і такими, куди обов'язково хочеться приїхати або прилетіти.

Це досить молоде місто, засноване в середині позаминулого століття (у 1852 р.), правда, тоді воно називалося Елкі-Пойнт. Потім перейменували, давши йому ім'я популярного місцевого вождя індіанців. До речі, пам'ятник йому – одна з міських родзинок, яку обов'язково варто оглянути гостям цього дивного куточка планети.

Розташування

Місто займає берег затоки П'юджет, що впадає в Тихий океан. Західніше знаходиться Острів Ванкувер, а східніше – озеро Вашингтон. У безпосередній близькості від Сіетла є не тільки вода, але й гори. На захід від затоки розташовані Олімпійські гори, а на схід – Каскадні (частиною яких є вулкан Рейнір).

Сіетл – це смуга суші між затокою і горами, які, втім, не захищають цю місцевість від дощів.

Клімат Сіетлу (іноді його ще називають Сіеттлом), за одними даними –морський, за іншими – помірний, кліматологи не прийшли до єдиної думки щодо погоди, яка переважає в даному регіоні. Тут м'яка, безморозна, але дуже волога (сира) зима і тепле, сухе літо, яке ідеально підходить для лінивого пляжингу, отримання красивої, золотистої засмаги, а ще знайомства з місцевими пам'ятками, яких, до речі, тут чимало.

Липень – найбільш сухий, але не найбільш спекотний місяць літа, а листопад – лідер за кількістю опадів у році. Втім, тут рідко буває настільки погана погода, щоб не хотілося б виходити з дому, Сіетл завжди по-своєму гарний та привабливий для туристів.

Територія

Сіетл є адміністративним центром округу з воістину королівською назвою "Кінг". Це великий адміністративний, економічний і туристичний центр Вашингтону, що спеціалізується на телекомунікаціях, авіабудуванні, біохімії, нових технологіях тощо.

Дану частину штату звуть "містом кварталів" (таке позначення дав колишній мер Нікелс). Сіетл має більше сотні мікрорайонів,  з яких багаті на різні цікаві місця і пам'ятки:

  1. Центральний або Downtown – компактний, багатий банками, супермаркетами і різними розважальними закладами квартал.
  2. South Lake Union – територія компанії "Амазон”, по суті, частина міського центру і справжній урбаністичний рай.
  3. Кепітолл Хілл – район, що знаходиться на крутому пагорбі, його вподобали неформали і представники місцевої богеми.
  4. Чайнатаун Інтернешнл дистрикт – східні квартали (китайський і японський) неподалік від вокзалу, тут багато сувенірних крамниць, забігайлівок східної кухні та дрібних магазинчиків.
  5. U-district або студентський квартал – місце зосередження більшості вашингтонських вишів.
  6. Королева Анна – район, що займає крутий пагорб (один із семи пагорбів Сіетла), тут знаходяться переважно елітні приватні котеджі, а ще звідси відкривається фантастична панорама  міста.

Інфраструктура

Транспортній розв'язці Сіетлу може позаздрити будь-який куточок Америки і не тільки. До міста ведуть морські, повітряні і наземні маршрути. Найбільшою повітряною гаванню  є Міжнародний аеропорт Сіетл-Такома, який активно розвивається і нарощує пасажиропотік завдяки рейсам компанії Alaska Airlines. З нього регулярно відправляються прямі рейси до інших штатів Америки та Європи.  Купити квитки можливо не лише в касі або на сайті аеропорту, але й через сервіс SkyBooking.

Вокзал на Кінг-стріт – найбільший залізничний вузол Вашингтону. Його обслуговують перевізники Sound Transit і Amtrak. Квитки на поїзд коштують дешевше авіаквитків, наявність маршрутів в потрібному напрямку треба уточнювати у касі або за телефоном.

З центрального автовокзалу Сіетла можна автобусом відправитися в будь-яку частину Вашингтону або в інший штат. Компаніями-перевізниками виступають:

  • FlixBus;
  • Greyhound;
  • Amtrak-OurBus.

У цей куточок Америки також можна потрапити по воді, прибувши в морський порт Сіетла. Він є великим транспортним вузлом, з гаваней якого регулярно відходять вантажні та пасажирські судна.

Щодо громадського транспорту Сіетла, він представлений тролейбусами, автобусами, трамваями і метро. Також можна орендувати автомобіль або скористатися послугами таксі. Дістатися в будь-яку частину міста не проблематично, оскільки кожні 15 хвилин із зупинок відправляються маршрутні рейси. Свого часу, через автомобільний бум тролейбусні та трамвайні лінії були знищені, але потім за підтримки "Майкрософт" та "Амазон" їх успішно відновили.

Рівень безпеки

Незважаючи на те, що в Сіетлі багато безхатьків (регіон переживає житлову кризу), туристи і гості міста можуть почувати себе тут досить спокійно. Робота правоохоронної системи добре налагоджена, а поліцейські оперативно реагують на будь-яке правопорушення.

Особливо добре охороняється міський центр і вокзали, тут завжди посилений патруль, уважно спостерігає за всім, що відбувається. Проте, не варто проявляти надмірну безпечність, залишаючи гроші, смартфон або документи без нагляду.

Ціни

Сіетл – не найдешевше місто, але, як і в будь-якому регіоні Америки, якщо стежити за акціями та розпродажами місцевих магазинів, можна купувати продукти, одяг та інші товари відносно недорого. Багато мережевих супермаркетів у вихідні влаштовують знижки й розпродажі, що дозволяє заощадити на продуктовому шопінгу. У магазинах 1 л молока коштує приблизно 1$, за 12 яєць доведеться викласти в 3,5 рази більше. Пляшечку імпортного або місцевого пива можна взяти за 3,4$, а пляшка вина обійдеться рази в чотири дорожче.

Нерухомість в Сіетлі дуже дорога, найняти скромну однокімнатну квартиру можна, сплачуючи не менше 2тис.$ на місяць. Оренда кімнати коштуватиме вдвічі дешевше, як і ліжко-місце в хостелі. Щодо придбання житла, цінники на нього приблизно в 10 разів вищі, ніж у Києві. Ціна на 1-кімнатні квартири стартує з 400 тис.$.

Структура населення

Місто займає 19-е місце за кількістю постійних жителів. Чисельність населення даного куточка Вашингтону поступово зменшується. На 369 км2 території проживає, ні багато ні мало, 652 тис. осіб. Два роки тому місто населяло 737 тис. людей.

Щодо гендерного складу, в Сіетлі приблизно однакова кількість представників обох статей. На частку представників сильної статі випадає 48%, жінок, відповідно, – 52%.

У третини людей є середня технічна (робоча) освіта, трохи більше однієї п'ятої жителів Сіетлу володіють дипломами бакалавра чи магістра. У місті понад 66% працюючого населення і дуже низький рівень безробіття (всього 3,7%).

Даний регіон Вашингтону відрізняється багатонаціональністю. Більша частина містян – американці, близько 14% – азійці, на частку африканців випадає близько 8%, а трохи менш як 7% – вихідці з Південної (Латинської) Америки.

Культура та пам'ятки

Сіетл недарма звуть культурним центром Вашингтону і всього США, це батьківщина кави та кав'ярень, Біла Гейтса – засновника корпорації "Майкрософт" і неповторного рок-гітариста Д. Хендрікса.

Даний куточок Америки більше сотні років звали "Королівським містом”, а потім, в 1981 р. змінили назву на “Смарагдове місто" (як у казці), оскільки воно і справді оточене зеленню гірських схилів, яка перемежовується з блакиттю води озер.

Сіетл має статус одного з найбільш "освічених" американських міст, тут живе багато розумних, ерудованих людей, що мають не тільки вищу освіту, а й широкий, різнобічний кругозір.

У Сіетлі панує абсолютно особлива атмосфера неквапливості, розміреності і діловитості. Місцеві прихильно, привітно ставляться до туристів, навіть бездомні, які відпочивають на лавочці в парку, можуть багато розповісти про місцеві визначні пам'ятки або про історію міста.

Парки

Сіетл – місто парків та скверів, місце, де зелені зони дивним чином поєднуються з житловими висотками і великими промисловими об'єктами. Тим, хто хоче помедитувати або насолодитися природною красою, варто побувати тут:

  • Green Lake Park;
  • Discovery Park;
  • Golden Gardens Park;
  • Seward park;
  • Carkeek Park.

Всіма парками відає департамент парків і відпочинку Сіетла, він же обслуговує більшість велосипедних доріжок міста. Найстарішим зразком садово-паркового мистецтва є Денні-парк, а найбільшим сквером – Діскавері-парк.

Музеї та бібліотеки

У Сіетлі безліч різноманітних музеїв, тому будь-який турист, не залежно від його інтересів, знайде тут цікаві місця для візитів. Найбільш незвичайним і одним з найбільш популярних музеїв є "Проєкт історії музики" – своєрідна будівля площею 4200 м2. Також в місті працює музей азіатського мистецтва, Азіатський музей Вінг Люка, музей авіації Сіетлу, музей Мистецтв, музей Історії промисловості міста та ін.

Найбільша міська читальня – Публічна бібліотека Сіетлу, що відкрилася для відвідувачів в далекому 1868 р. У 1999 р. почала працювати Центральна міська бібліотека, що обслуговує весь штат Вашингтон.

Театри

Театрали, безумовно, не занудьгують у Сіетлі. Любителі балету неодмінно повинні відвідати Тихоокеанський північно-західний балет, а ті, хто обожнюють музику, будуть в захваті після візиту до Сіетлської опери. Тим, хто найбільше віддає перевагу сучасному сценічному мистецтву, припаде до смаку Act – сучасний театр, театр Таро і театр Нептуна. Маленьких непосид можна зводити в місцевий Дитячий театр, репертуар якого постійно поповнюється новими постановками.

Освіта та наука

Сіетл недарма має статус великого освітнього центру Вашингтона. У місті працює десять ВНЗ, що реалізують 191 навчальну програму рівня бакалавра та магістра. Найбільш затребуваними серед абітурієнтів з Вашингтону та інших штатів США, а також з інших країн стали три ВНЗ:

  1. Університет Сіетлу – найбільший виш регіону, заснований в 1891 р., що є комерційною установою. Вступити сюди не так вже й просто. За статистикою, вступні іспити успішно проходить не більше 70% абітурієнтів, проте ті, кому пощастило назвати цей виш своєю альма-матер, вважаються відмінними фахівцями.
  2. Вашингтонський університет Сіетлу заснований в 1861 р. і не може похвалитися великим числом абітурієнтів, в ньому всього три кампуси. У рейтингу вищих навчальних закладів Америки він посідає 20-е місце.
  3. Тихоокеанський університет Сіетлу – приватний ВНЗ, заснований в 1891 р., що нараховує близько 5 тис. студентів. Приблизно 90% вступників успішно складають іспити в цей заклад.

Інші пам'ятки

Кожна з численних цікавих локацій Сіетлу може стати приводом для того, щоб купити квиток і прибути в цей дивовижний куточок Америки:

  1. Парк-Плейс-Маркет або, як кажуть місцеві, "Щучий ринок" – своєрідна візитна картка Сіетлу та місце, де найбільш виразно видно його колорит.
  2. Спейс-Нідл – одна з найбільш впізнаваних американських веж, яку прозвали "Космічною голкою". Вона побудована в 1962 р. і може похвалитися неймовірною міцністю і стійкістю, за 50 років свого існування вежа пережила 25 ударів блискавок.
  3. Акваріум – відмінна локація для прогулянки з дітьми. Можливо він не найбільший в Штатах, проте цю установу відрізняє продуманість дизайну і велика різноманітність водних жителів.
  4. Собор Сент-Джеймс – монументальна будівля, від одного вигляду якої перехоплює дух. Його варто оглянути навіть тим, хто не відносить себе до релігійних, віруючих людей. Храм цікавий скоріше не як святиня, а в якості пам'ятки архітектурного мистецтва.
  5. Стіна жувальної гумки – без перебільшення, унікальне місце, аналогів якого не існує не лише в Америці, але й у всьому світі. В Сіетлі офіційно визнана пам'яткою стінка з кількома тисячами приклеєних до неї жувальних гумок. Виглядає не апетитно, зате яскраво і своєрідно.

Тим, хто втомився оглядати цікаві місця, можна неспішно прогулятися по мальовничій набережній Даунтауну, покататися на місцевому оглядовому колесі висотою 53 м або зазирнути до зоопарку Сіетлу.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена оперативна служба: 911
  2. Поліція: 511
  3. Посольство України в США: +1 202 765 4681; +1 202 349 2920