Завантаження...

hero

Ріо-де-Жанейро

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ріо-де-Жанейро

Федеративна Республіка Бразилія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто карнавалу, запальної самби, нескінченних пляжів та найкращого футболу у світі – Ріо-де-Жанейро. Колись столиця Бразилії, а зараз це галасливий мегаполіс, культурний та розважальний центр країни. У Ріо не нудно ні туристам, ні місцевим. Його темна сторона овіяна таємницею та небезпекою: у знаменитих фавелах не вщухають пристрасті. Але світлий та святковий Ріо не стає від цього менш популярним.

Сюди їдуть поніжитися на мальовничих пляжах Капакабана та Іпанема на березі Атлантичного океану, погуляти нічним узбережжям під латинські ритми, що лунають з кожного бару. Віруючі поспішають на власні очі побачити символ всієї Бразилії – статую Ісуса на пагорбі. Старовинні собори та храми привітно відчиняють свої двері паломникам та цікавим туристам, враженим красою розписів та ліпнини.

Побачити карнавал у душі мріє кожен мандрівник. Феєрична подія у середині весни щорічно збирає тисячі глядачів. Караван танцювальних платформ, що вражає фантазійними сюжетами, фестивалі мистецтв та ярмарки завершуються нестримною веселістю, що триває цілих п'ять днів. Після карнавальних веселощів можна відпочити в численних природних зонах міста: ландшафтних парках та заповідних диких лісах, населених дивовижними тропічними створіннями. Візит до Ріо – незабутня пригода, яку не варто відкладати у довгу скриньку.

Розташування

Ріо-де-Жанейро – колишня столиця Бразилії. Він розкинувся на Атлантичному узбережжі біля бухти Гуанабара. Вхід у неї закриває знаменита скеля Цукрова Голова. Назва міста походить від португальського виразу "січнева річка": саме в січні мореплавець Гашпар ді Лемуш в 1502 р. прибув до затоки Гуанабара.

Місто розташоване переважно на рівнині, з невеликими пагорбами та скелястими горами у північній частині. З півдня він обрамлений пляжами, відокремленими від центральної частини скелями гірської системи Серра-ду-Мар. Через місто протікає річка Акарі – джерело прісноводної риби. Лагуна Родрігу-ді-Фрейташ – чудове місце для спокійного відпочинку з сім'єю.

Ріо знаходиться у тропічному кліматичному поясі. Для нього характерні стабільна температура повітря та велика кількість опадів. Середня температура становить +21-30°C. Ночі теплі та вологі. Найбільше дощів випадає в зимові місяці – з листопада по лютий.

Територія

Місто площею 1221 км² поділено на сім адміністративних частин – субпрефектур. Кожна з них складається з кількох районів загальною чисельністю 33 райони. Головними зонами муніципалітету є:

  1. Бара-і-Жакарепагуа. Молодий район із 14 пляжами.
  2. Історичний центр. Цікавий видовищною архітектурою, культурно-розважальними закладами та магазинами.
  3. Гранде Тижука. Дикий ліс у межах міста.
  4. Острів Губернатора. Складається з тихих житлових кварталів та найбільших фавел міста Морро-до-Денде.
  5. Південна зона. Примітна Цукровою Головою, ботсадом і статуєю Христа-Спасителя.
  6. Західна зона. Найпрестижніший район.
  7. Північна зона. Копакабана та футбольний стадіон.

Інфраструктура

У мегаполісі Ріо безліч готелів та хостелів. Залежно від бюджету можна підібрати житло біля пляжу, у центрі або на околиці. Розвинена мережа хостелів для мандрівників без багажу. У Ріо багато кафе та ресторанів. У вуличних забігайлівках безпечно куштувати традиційну їжу.

Пересуватися містом зручно на міському транспорті – він дешевий і різноманітний. З 1979 р. тут працює метрополітен. Квиток на підземний поїзд коштує лише 1$. Метро міста складається з двох довгих гілок, що покривають стандартний маршрут туриста між торговими комплексами, культурним центром та пляжами.

Щоб розглянути місто краще, варто вибрати автобус: за один рейс без пересадок можна не тільки дістатися мети, але й ознайомитися з визначними пам'ятками. Ціна на проїзний квиток – 1-2$. Працює залізниця, а також курсує заміський поїзд.

До міста можна потрапити літаком, обравши зручний рейс в один із трьох місцевих аеропортів. Авіаквиток з Києва коштує від 500$. Прямий переліт без пересадок займає близько 22 години. З віддалених аеропортів до центру регулярно ходить автобус.

Рівень безпеки

Яскравий Ріо відноситься до одного з найнебезпечніших міст Латинської Америки. Тут процвітає наркоторгівля, бандитизм та проституція. Величезні території нетрів фавел – по суті, злочинні держави в мегаполісі. У 2020-2021 роках було скоєно понад 3 тис. убивств. Поліцією прийнято понад 4 тис. заяв про зникнення людей.

Центральні райони міста відносно безпечні. На багатолюдних вулицях варто побоюватися кишенькових злодіїв. Пізніше жінкам краще не ходити без супроводу. А якщо захочеться полоскотати собі нерви і зазирнути в горезвісні фавели, краще домовиться з професійним гідом, який проведе безпечним маршрутом.

Ціни

Оселитися в Ріо можна з шиком у готелях, вартість номерів у яких стартує від 100$, або скромно у хостелі – від 20$ за ніч. Дешевий номер можна знайти в готелі на околиці, далеко від пляжів за 50-60$.

Місто вважається шопінг-центром Бразилії. Але розраховувати на дешевий похід за покупками не варто: ціни у бутіках та мас-маркетах не відрізняються від європейських міст. Пообідати в кафе можна за 10-15$ на одного. Вартість вечері в хорошому ресторані з алкоголем – 20-30$. Для тих, хто приїхав надовго і економить, прямий шлях до супермаркету за продуктами, ціна на які дозволить приготувати ситні страви:

  • молоко – 1$ за 1 л;
  • яйця – 2$ за 12 шт;
  • куряче філе – 4$ за 1 кг;
  • картопля – 1$ за 1 кг;
  • помідори – 2 $ за 1 кг.

Структура населення

У Ріо проживає близько 7 млн людей. Расова структура склалася історично: найбільше на неї вплинули португальці та їхні чорношкірі раби. Скасування рабовласництва та підвищення статусу чорношкірих сприяли популяризації змішаних шлюбів із білими. Так виник особливий вид місцевих метисів – парду.

У сучасному Ріо переважають жителі європейського типу – близько 54% ​​населення. Парду становлять понад 33%. Кількість африканців – близько 12% від загальної чисельності. У місті, як і в країні в цілому, зберігається позитивна демографічна ситуація з високою народжуваністю та регулярним приростом населення.

Більшість місцевих жителів – християни. Переважає католицизм, популярне протестантство. Для Бразилії характерний синкретизм – змішання релігій. Місцеві вірування забарвлені язичницькими традиціями, нехарактерними для канонічного християнства. Переважна більшість місцевих розмовляють "бразильською" португальською. Але в туристичних зонах можна порозумітися англійською.

Культура та пам'ятки

Ріо-де-Жанейро обирають для відпочинку не лише іноземці, а й усі бразильці. Місто асоціюється з трьома видами культурного дозвілля: пляжним, футбольним та карнавальним. Місцевість багата просторими та доглянутими пляжами, де можна не тільки ніжитись на сонці під шум прибою, а й займатися спортом, насолоджуватися музикою у кафе, танцювати чи розтинати хвилі на водному транспорті. Пляжна культура в Ріо – приклад корисного проведення часу в теплих країнах.

Бразилія та футбол – нерозлучні. Найбільший стадіон міста – Маракана – регулярно збирає любителів спорту на гарячі баталії. Футбольні клуби, зльоти вболівальників є обов'язковими елементами культурного життя міста.

Знаменитий карнавал у Ріо-де-Жанейро – щорічна подія, підготовка до якої проходить цілий рік. П'ять днів вистав від провідних шкіл самби, феєричний самбодром та всеосяжне свято фарб, музики та танцю приваблюють тисячі глядачів з усього світу. Купити дешевий авіаквиток, щоб потрапити на карнавал, варто заздалегідь з допомогою сервісу SkyBooking – напередодні події ціна на них злітає. Самба сама по собі – надбання міста. Почути її ритми та потанцювати можна повсюдно на затишних вуличних майданчиках кафе.

Парки

У Ріо можна легко врятуватися від денної спеки в зелених зонах, щедро розсипаних по всьому місту:

  1. Ботанічний сад. Понад 6500 видів рослин на 54 га, оформлених у найкращих традиціях паркового ландшафтного дизайну.
  2. Національний парк Тижука. Ліс у місті розкинувся на пагорбах Корковаде, просто під культовою статуєю Христа. Тут можна милуватися рідкісними рослинами і тваринами в природному середовищі.
  3. Парк Лаже. Улюблене місце містян приваблює витонченим дизайном території з алеями, фонтанами та альтанками.
  4. Парк Едуардо Гуїнле. Прохолодний оазис з тінистими стежками та красивими краєвидами.

Музеї та бібліотеки

Насичена історія країни увічнена в експонатах та колекціях місцевих сховищ:

  1. Португальська Королівська бібліотека. Колекція була закладена у середині XVIII ст. португальськими переселенцями з метою просування своєї культури серед місцевого населення. Будівля бібліотеки входить до головних визначних пам'яток міста.
  2. Національна бібліотека Бразилії. Найбільша книгозбірня у Латинській Америці.
  3. Національний музей образотворчого мистецтва. У ньому розміщена строката колекція полотен та скульптур бразильських авторів та всесвітньо відомих художників.
  4. Національний історичний музей. Величезне зібрання літератури, живопису, скульптур та предметів побуту бразильців.

Театри

У Ріо безліч театрів, репертуар і архітектура яких гідні того, щоб купити авіаквиток і здійснити довгий переліт літаком тільки заради них:

  1. Муніципальний театр. Будівля театру опери та балету побудована за французьким зразком і вражає своєю красою.
  2. Teatro Riachuelo. Колишній кінотеатр у мавританському стилі в історичному центрі віднедавна служить театральною сценою.
  3. Fundicao Progresso. Сучасна концертна зала, що приймає як вечори класичної музики, так і галасливі поп-концерти.
  4. Sala Cecília Meireles. Будинок камерної музики в тихому куточку міста. Тут є привітне кафе.
  5. Paco Imperial. Колишній імператорський палац сьогодні приймає глядачів на виставках та виставах.

Освіта та наука

У Ріо приїжджають не лише розважатись, а й навчатися – тут близько сотні вищих навчальних закладів. Там можна отримати диплом бакалавра чи магістра, після чого продовжити роботу у численних наукових центрах та інститутах. Студенти з усієї країни, а також з-за кордону щорічно прибувають для навчання у престижних вишах:

  1. Папський католицький університет. Широкопрофільний виш, на факультетах якого викладають усе – від історії та філософії до ядерної фізики та біотехнологій. І все це у найкращих традиціях католицизму.
  2. Федеральний університет. Головний виш штату та один із провідних у країні. Різноманітність програм та високий рівень викладання залучають сюди понад 100 тис. студентів щороку.
  3. Celso Suckow da Fonseca. Федеральний центр технологічної освіти спеціалізується на електротехніці, інформатиці та IT технологіях.
  4. Бразильська музична консерваторія. Тут готують висококласних артистів, диригентів та композиторів.
  5. Університет Кандідо Мендес. Одна з найкращих шкіл бізнесу та управління у місті.
  6. Університет штату Ріо-де-Жанейро. У ньому студенти можуть підібрати найцікавіші для них курси з безлічі запропонованих.

Інші пам'ятки

У Ріо-де-Жанейро тісно змішалося химерне минуле та мінімалістичне сучасне. Серед його визначних пам'яток вирізняються природні зони, старовинні будинки та модернова архітектура:

  1. Фортеця Сан-Жуан. Найстаріша споруда міста розташована на мальовничому острові.
  2. Статуя Христа-Спасителя. Символ міста та одне з семи чудес світу.
  3. Стадіон Маракана. Рідний дім місцевих футбольних клубів та одна з найбільших спортивних арен у світі.
  4. Гора Цукрова Голова. Унікальний природний об'єкт, заввишки 396 м на околиці міста.
  5. Пляжі Іпанема та Копакабана. Найкрасивіші узбережжя завдовжки кілька кілометрів. Тут знаходяться старовинні форти.
  6. Монастир Сан-Бенту. Бенедиктинське абатство з багато прикрашеним нефом у стилі пізнього Відродження.
  7. Монастир Сан-Антоніо. Зразок колоніальної архітектури XVI ст.
  8. Кінта-да-Боа-Віста. Палацово-парковий комплекс, який раніше служив королівською резиденцією.
  9. Сходи Селарон. Міські сходи, прикрашені місцевим мешканцем плиткою з усього світу.
  10. Фавели. Тур місцевими нетрями відкриває іншу Бразилію і знайомить з її жителями.

Телефони екстрених служб

  1. Федеральна поліція: 147
  2. Муніципальна поліція: 153
  3. Швидка медична допомога: 192
  4. Пожежна допомога: 193
  5. Генеральне консульство України в Ріо-де-Жанейро: +552 12 542 1704