Подільськ
Загальна інформація
-
Країна: Україна
-
Статус: районний центр
-
Адміністративний Центр: Подільський район
-
Площа: 25,44 км²
-
Заснований у 1772 році
-
Клімат: помірний континентальний
-
Часовий пояс: UTC+2:00, влітку UTC+3:00
-
Населення: 39 220
-
Телефонний код: +380 4862
Інфраструктура
Подільськ
Про місто
Місто Подільськ знаходиться на Одещині, недалеко від кордону з Молдовою. Перші задокументовані дані про нього датуються 1772 р., коли ця територія належала Османській імперії. Набагато більше інформації про поселення з'являється, коли воно відійшло до Російської імперії. У цей час Подільськ часто перейменовували і передавали від однієї губернії до іншої. Найбільший розквіт прийшов у місто разом із будівництвом залізниці Одеса - Балта. Це був перший залізничний маршрут у цьому регіоні. Багато селян стали приїжджати сюди у пошуках роботи. Однак, пропозицій було не так багато. Через велику кількість робочої сили багаті купці зменшували заробітну плату. Проте роботяги продовжували приїжджати до міста. Це призвело до його економічного піднесення та розвитку архітектури.
Нині Подільськ став одним із найбільших міст в області. Дістатися туди можна як за допомогою Укрзалізниці, так і купивши квитки на автобус. Який із цих варіантів краще, кожен пасажир вирішує сам, виходячи з власних уподобань. Ви можете придбати квиток на поїзд або автобусні квитки онлайн за допомогою SkyBooking. Ми є офіційним представником багатьох транспортних компаній, які здійснюють рейси не лише Україною, а й по всій Європі. З нашою допомогою ви можете придбати не тільки квитки на автобус та залізничні квитки, а й купити квиток на літак.
Розташування
Поруч із містом протікає одразу дві річки: Ягорлик та Тілігул. Місцевість тут рівна, клімат помірно-континентальний. Такі умови чудово підходять для розвитку агропромисловості. Найкраще в цьому регіоні росте цукровий буряк, кукурудза, соняшник, гречка та горох.
Щоб дістатися до міста, потрібно купити залізничні квитки або автобусні квитки онлайн. Покупки в Інтернеті допомагають заощадити час і не їздити зайвий раз до кас. Також на офіційних сайтах перевізників можна дізнатися про розклад відправок та вартість квитка. Одним із таких сайтів є веб-ресурс Укрзалізниці. Також можна звернутися до офіційних представників транспортних компаній, таких як SkyBooking. Така співпраця буде більш продуктивною, оскільки пасажирам пропонують всі альтернативні варіанти. За допомогою сервісу ви можете купити квиток на літак, автобус або залізничні квитки онлайн. При цьому вам пропонують самостійно контролювати процес покупки, адже вся інформація у вас перед очима. Наприклад, якщо ви хочете купити квиток на поїзд, то ви самі вибираєте тип поїзда (звичайний або Інтерсіті), клас вагона та безпосередньо місце. Якщо ви купуєте авіаквитки, то вибір місця також можливий.
Територія
Загальна площа сучасного міста складає 25,442 км. За понад 200 років існування Подольська його межі та адміністративна приналежність часто змінювалися. Нині це адміністративний центр Подільської міської громади та однойменного району на Одещині. Відстань до обласного центру становить приблизно 195 км. Дістатися до нього можна поїздом. Щоб не витрачати час, краще заздалегідь купити залізничні квитки онлайн, тому що багато хто часто їздить у цьому напрямку. Із цим вам допоможе сервіс SkyBooking. У нас ви зможете не тільки дізнатися вартість квитка та купити його, але й ознайомитися із розкладом обраного виду транспорту.
Інфраструктура
Через Подільськ проходить одна з перших залізничних доріг України. Перший потяг з кількома вагонами проїхав нею в грудні 1865 р. Зараз місто вважається однією з найбільших станцій на залізничному маршруті Жмеринка - Одеса. Тут знаходиться велике локомотивне депо, куди приїжджають як прості потяги, так і швидкісні Інтерсіті. Крім того, через Подільськ проходять кілька великих автомагістралей.
Містом курсують кілька мікроавтобусів. Усього складено дев'ять маршрутів, які допомагають дістатися будь-якої частини міста. Є кілька рейсів, які обслуговують також прилеглі села. Усі вони належать приватним підприємцям. Також є різноманітні служби таксі.
Аеропорта у місті немає. Найближчий знаходиться в Одесі. Тому найчастіше місцеві жителі замовляють авіаквитки онлайн. Одеський аеропорт – один із найбільших в Україні. Він обслуговує рейси не тільки з країн Європи, а й з усього світу.
Рівень безпеки
Подільськ вважається безпечним містом. Тут рідко можна почути про якісь серйозні злочини. Іноді бувають дрібні крадіжки чи хуліганство. Це не сильно впливає на розвиток туризму у місті.
Безпека також залежатиме від обраного вами району, в якому ви житимете. Найбільш сприятливими є центральні райони, як і в інших містах. Тут знаходиться велика кількість кафе та магазинів. Надворі завжди багатолюдно. На околиці міста дедалі спокійніше і спокійніше. На вечірній прогулянці тут рідко можна когось зустріти, тому варто бути обережнішими, гуляючи на самоті.
Ціни
Загалом ціни в Подільську мало чим відрізняються від інших міст України такого самого розміру. Влітку ціни на овочі та фрукти тут будуть нижчими, ніж у містах, що знаходяться в північній частині країни. Однак це стосується лише ринків. У супермаркетах вартість товару не залежить від міста, його статусу та розміру.
Що стосується житла, то воно цілком доступне. Вартість оренди залежить від стану приміщення. Ціна буде нижчою, ніж в Одесі чи інших курортних містах. Оскільки тут немає виходу до моря, ціни на нерухомість не залежать від пори року. До того ж тут не так багато туристів. Тому завжди можна знайти, де зупинитися та переночувати.
Структура населення
При переписі населення у 2022 р. у Подільську було зареєстровано 39 220 містян. Це на півтори тисячі людей менше, ніж у 2001 р. Така тенденція спостерігається у багатьох містах України. При цьому близько 70% займає працездатне населення. У місті працюють два автомобільні підприємства, які забезпечують місцевих мешканців робочими місцями. Тому рівень безробіття у Подільську не перевищує 3%. Це призводить до постійного економічного та культурного прогресу та розвитку. А ось кількість дітей досить невелика, тому приріст населення низький.
Щодо національної структури, то українці становлять близько 80%. При цьому місто вважається багатонаціональним. Через близьке розташування кордону тут проживає багато молдаван. Однак останніми роками їх кількість почала знижуватися. Багато хто повернувся на свою історичну батьківщину. Також у цьому регіоні проживають росіяни, євреї та інші національні меншини.
Культура та пам'ятки
Через близьке розташування до кордону місто поєднує в собі культуру та традиції двох країн. Це можна помітити у місцевій кухні, а також на різних фестивалях, ярмарках та інших міських заходах. Такий синтез культур та звичаїв видно й у місцевому мистецтві. Також вплив Заходу помітний в архітектурі.
Містяни ведуть активне життя. У місті є два стадіони. Найбільший із них – ім. Котовського. Там проводять усі спортивні змагання та ігри.
Другий стадіон – "Локомотив". Користується меншою популярністю, тому що не надто пристосований для різноманітних заходів.
У Подільську є чотири друкарні, які видають власні газети. Серед них є як інформаційні, так і рекламні видання. З 1996 р. працює телерадіокомпанія "Котовське ефірне телебачення". Крім того, є Перший канал Українського Національного радіо. Радіохвиля називається "Громадське радіо".
Парки
У Подільську є кілька парків. Найстаріший серед них – ім. Шевченка. Йому надали статус пам'ятника садово-паркового мистецтва місцевого значення. Нещодавно в Подільську створили дендропарк. Він ще молодий, там не так багато видів рослин, однак продовжує зростати та розвиватися. Розташований на території лісового масиву "Стражник". Назвали його "Надія".
Для романтичних прогулянок чудово підійде центральний парк. Він відносно невеликий, складається з кількох акуратних алей, уздовж яких висаджені високі дерева із густою кроною. Також встановлені лавочки, на яких часто відпочивають закохані пари.
Музеї та бібліотеки
Головним музеєм міста вважається Подільський міський краєзнавчий музей. Він був відкритий 1961 р. Тоді свою діяльність розпочав і музей ім. Котовського, як філія краєзнавчого. На честь його відкриття було роздруковано спеціальні запрошення. Одне з них досі зберігається як експонат у музеї. Інші експозиції присвячені життю та діяльності Котовського. Крім того, у 1980 р. у місті розпочала роботу картинна зала. У ній відбуваються виставки робіт місцевих художників. Колекція музею продовжує поповнюватися новими експонатами. На офіційному сайті міста періодично з'являється інформація про екскурсійні програми.
Театри
Подільськ – невелике місто. Однак він має театр і власну трупу. Тут регулярно проводять спектаклі як для дітей, так і для дорослих. Також приїжджають актори з інших міст на гастролі. Для дітей є окремий молодіжний театр. Там кожна дитина зможе відчути себе актором та зіграти роль у виставі. Займається цим сімейний клуб "Альтернатива". Окрім театрального гуртка вони пропонують інші заняття для вашої дитини – гончарне ліплення або ігротеку. Для дорослих клуб влаштовує вечори кіно чи тематичні зустрічі. Іноді відбуваються заходи, які підійдуть для всієї родини.
Освіта та наука
У Подільську є Котовське медичне училище І рівня акредитації. Готує фельдшерів та медсестер загального профілю. Після випуску молоді фахівці можуть працювати у будь-якій медичній установі країни. Повну вищу освіту з інших спеціальностей можна здобути у філії інституту "України". Вона готує спеціалістів у різних галузях. Є як економічні, так і філологічні чи юридичні факультети.
Також у місті працює Котовський професійний ліцей, 10 загальноосвітніх шкіл та 12 дитячих садків. Усі вони державні. Крім того, тут є інтернат, де учні не тільки проходять навчання, а й живуть.
Школи долучають дітей до спорту. Щорічно проводяться спартакіади, у яких є кілька дисциплін. Також є багато дитячих клубів, де дитина може займатися танцями, співом чи іншою діяльністю, яка їй подобається.
Інші пам'ятки
Найцікавішою будівлею у місті вважається міський вокзал. Він був збудований у 1946 р. і став важливою пам'яткою архітектури. Однак перших пасажирів приймав будинок, що розташований навпроти сучасного вокзалу. Його будівництво датується 1865, коли місцеву залізницю тільки відкрили. Зараз ця стара будівля практично зруйнована. Хоча містяни все ще пишаються нею.
Багато будівель збудовано у стилі соцреалізму. Раніше в них знаходилися державні установи та адміністрація міста. Зараз там розташувалися школи, гімназії, міська рада. З нових визначних пам'яток варто відзначити Свято-Миколаївський собор, який збудували нещодавно. Незважаючи на те, що будівля нова, вона чудово вписується в загальний архітектурний ансамбль міста. Також пам'ятним місцем, яке приваблює туристів, став мавзолей Котовського. Крім того, в місті є ще три пам'ятники, присвячені цьому діячеві.
Телефони екстрених служб
- Пожежна охорона: 101
- Поліція: 102
- Швидка медична допомога: 103
- Аварійна газова служба: 104