Завантаження...

hero

Нікополь

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Нікополь

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Нікополь, засноване в 1639 р. у Дніпропетровській області, спочатку може асоціюватися з типовим промисловим центром, де немає нічого цікавого. Однак гостям, які прибудуть до цього незвичайного місця, він відкриє свої унікальні пам’ятки, наскрізь просякнуті історичним минулим Козацької України.

Розташований промисловий центр на берегах Каховського водосховища, яке сформувалося завдяки широкому гирлу Дніпра. Місцевість характеризується помірним кліматом: взимку тут тепло та мало опадів, а влітку можлива посуха.

Головне джерело прибутку міста – промисловість. Нікополь умовно поділено на кілька промислових зон, у межах яких функціонує понад 35 підприємств. Основна спеціалізація місцевих компаній – металургія та обробка металів. Фінансові можливості дозволяють владі утримувати шість бібліотек, театр та безліч культурно-дозвільних центрів. Також у місті працює два музеї, де можна побачити унікальні експонати козацьких часів.

Головна артерія міста – пр. Трубників – перетинає вул. Першотравневу, у локації перетину розгортається Міська площа. Далі від Міської площі розгалужуються дрібні вулиці, утворюючи таким чином міську межу.

Розташування

Найближчий до Нікополя аеропорт розташований в місті Дніпро, тому, якщо ви плануєте добиратися сюди літаком з іншої країни, вам слід купити авіаквиток до Дніпра, а потім їхати до міста маршруткою або міською електричкою.

Місто Дніпро – найближчий мегаполіс, розташований біля Нікополя, тому маршрутки з автовокзалу курсують щогодини-півтори, залежно від часу дня. Також із Дніпра до Нікополя можна приїхати автобусом. Перший маршрут стартує о 06:05 (Автовокзал "Центральний") та прибуває до Нікополя о 08:45 (Автовокзал "Нікополь"), останній виїжджає о 18:55 і прибуває о 20:50.

Без пересадок до Нікопольського залізничного вокзалу можна доїхати з Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Запоріжжя, Одеси. З пересадками доступні рейси з Польщі.

Порівняно з іншими містами, супутниками обласного центру, до Нікополя курсує лише дев'ять приміських поїздів. Усі вони з’єднують промисловий центр із такими станціями, як Кривий Ріг, Запоріжжя-2, Тимкове. Однак слід зазначити, що більша частина електричок прибуває вранці, тому основний пасажиропотік здійснюється до Нікополя маршрутками та автобусами.

Нікополь може похвалитися численними прямими рейсами з Польщі. Загалом із польських міст прибуває 15 автобусів у різний час доби. Ціна квитка стартує від 1 560 грн (Ополе - Нікополь) та досягає 3 100 грн (Познань - Нікополь).

Якщо ви не маєте часу розбиратися в розкладах маршрутів, купити квиток за прийнятною ціною можна на SkyBooking. Для цього вам необхідно лише ввести пункт призначення, дату та час виїзду на нашому сайті, після чого система запропонує оптимальні маршрути з урахуванням вашого запиту.

Територія

Нікополь є адміністративним центром Нікопольського району Дніпропетровської області. Територія міста займає 59 км² і умовно поділена на декілька адміністративних районів:

  1. Центральний. Міська площа на перетині пр. Трубнікова та вул. Першотравневої.
  2. 27-й квартал.
  3. 45-й квартал.
  4. Нікопольський.
  5. Покров (колишній Орджонікідзе).
  6. 313-й район (виїзд із міста в бік с. Олексіївка).

Південна частина промислового центру межує із водами Каховського водосховища. Протяжність берегової лінії становить приблизно 23 км. З північного боку Нікополь упирається в степову зону в межах середньостепової ландшафтної підзони.

Інфраструктура

Найшвидше по Нікополю пересуватися маршрутками. У місті немає тролейбусів та трамваїв. Всього там курсує 18 маршруток, які обслуговуються приватними сервісними компаніями й щодня здійснюють понад 700 рейсів.

За результатами дослідження пасажиропотоку, яке проводилося прес-службою міськради, найбільшу популярність завоювали рейси № 14 та № 21. Маршрут № 14 починає рух із "Металурга" (5:27), проїжджає жд та автовокзал, а також частково центральну частину міста. Маршрут № 21 – також подовжений. Він починає оборотний рейс із "Ізюмського" (о 5:22), об’їжджає північні райони міста, відвідує "Металург" і повертається на вихідну зупинку.

На відміну від обласного центру, проїзд у маршрутних таксі міста дешевше та становить 10 гривень. Також активні маршрути дають змогу дістатися будь-якої точки міста. Однак, якщо вам потрібно терміново доїхати до залізничного або автовокзалу, то краще замовити таксі. Загалом у місті працює п’ять служб таксі та численні приватні перевізники. Найвигідніше замовляти машину в легальному сервісі, тому що в такому випадку вам заздалегідь повідомлять вартість проїзду.

Рівень безпеки

У межах програми із впровадження безпеки в містах Дніпропетровської області в Нікополі встановлено камери відеоспостереження в центральній частині міста. Також у місті працює 12 пунктів поліції та створюються нові дільниці у віддалених районах із цілодобовою підтримкою.

Загалом, Нікополь – спокійне місто з невеликим рівнем злочинності. Але не варто затримуватися у віддалених куточках після 23:00 або засиджуватися в кафе після опівночі. Також гостям рекомендується частіше користуватися банківськими картками та обмежити використання готівки в місцях скупчення людей.

Ціни

Як і в будь-якому місті Дніпропетровської області, у Нікополі найбільше магазинів АТБ. У цих маркетах найчастіше купують продукти містяни і туристи. Ціни нічим не відрізняються від інших магазинів у національній мережі. Також у місті працює два супермаркети Varus (1-й – на вул. Шевченка, 223 та 2-й – на вул. Шевченка, 81а), де є можливість купити готові страви за прийнятною ціною. Загалом у місті працює 80 продуктових магазинів.

Ціни в ресторанах та кафе – нижчі, ніж у столичному чи обласному центрі. Також варто зазначити, що в Нікополі закладів у форматі кафе та бар – незрівнянно більше, ніж ресторанів (58 закладів на кшталт кафе/бар і лише 8 ресторанів). Більшість ресторанів розташовано в центральній частині міста, а середній чек на одну персону за обід становитиме від 200-250 грн. Для любителів піци на центральному пр. Трубнікова є всім знайома піцерія "Челентано".

Структура населення

Місто займає 38 позицію в рейтингу за чисельністю населення в країні і 4 місце в Дніпропетровській області після Кам’янського, Дніпра і Кривого Рогу.

Найбільше мешкає українців, на другому місці за кількістю – росіяни, решта національностей (білоруси, поляки, євреї) налічують не більше 0,1% від загальної кількості мешканців. Більшість містян сповідує християнство, а найпопулярнішим храмом у Нікополі є Спасо-Преображенський собор.

Представників інших християнських деномінацій та релігій зовсім не багато. Нікополь – місто християнського віросповідання. Загалом на міських вулицях представлено 3 храми, 1 собор та жодної мечеті, синагоги чи костелу. Не дивно, що представників інших релігій та конфесій так мало.

Культура та пам'ятки

Незважаючи на те, що більшість мешканців – російськомовні, Нікополь не пропускає жодного патріотичного свята, такого як День Прапора, День Незалежності чи День Вишиванки. Також місто по праву може називатися колискою козацтва, адже про це свідчить сам герб міста із зображенням українського козака верхи на коні.

Багато міських свят та заходів оформлюються в стилістиці козацьких часів. Кожен містянин пишається своїм історичним корінням, а будь-який школяр покаже, де знаходиться могила відомого запорізького отамана Івана Сірка. Саме він зображений на картині Іллі Рєпіна "Запорожці".

У місті популярні виставки картин про героїчні подвиги запорізького козацтва, проходять дитячі та юнацькі конкурси пісень у стилі українських традицій. Загалом у місті працює два палаци культури. Щороку влада міста проводить обласні конкурси "Козацькими шляхами", відкриває галереї картин місцевих художників (Галерея мистецтв Нікопольського культурно-дозвільного центру).

Парки

У межах програми благоустрою міста в Нікополі зростає кількість парків. Зараз у місті працює чотири озеленені місця відпочинку:

  1. Молодіжний парк. Оснащений щільною інфраструктурою освітлення й особливо ефектно виглядає у вечірній час.
  2. Парк металургів. Перший, збудований у радянський період, з дуже непростою історією занепаду та реставрацій.
  3. Парк Перемоги. Найбільший у місті, з рясним озелененням та знаменитими альтанками, які залишилися ще з відкриття за радянських часів.
  4. Парк ім. Олександра Пушкіна. Сьогодні є гордістю містян і відомий під назвою "Міський сад", оскільки знаходиться недалеко від центральної площі та містить різноманітність рослинності.

У дні свят найбільше відвідувачів ходить до Молодіжного парку. Це одне з найпопулярніших громадських місць, оскільки розташоване в центрі міста.

Музеї та бібліотеки

Всього в місті працює два музеї:

  1. Орджонікідзевський народний історико-краєзнавчий музей ім. Занудька. Перлина цього "молодого" музею – царська пектораль зі скіфського поховання Товста Могила.
  2. Нікопольський державний краєзнавчий музей. Належить до одного з найдавніших музеїв країни. За час існування його відвідало понад 2 млн туристів. Понад 40 тис. експонатів розкажуть про історію краю від перших згадок про місто до сьогодення.

Першу бібліотеку в місті відкрили в грудні 1906 р., а сьогодні їх налічується вже сім. Найвідоміша – Центральна бібліотека на вулиці Шевченка.

Театри

Інфраструктура для театральних вистав у Нікополі представлена ​​двома пам’ятками:

  1. Нікопольський Будинок дитячої творчості. Тут відбуваються культурні заходи за участю дітей та підлітків.
  2. Нікопольський культурно-дозвільний центр. Простора будівля в радянському стилі зовні схожа на типовий палац культури, яких багато залишилося на теренах сучасної України. Однак, коли ви пройдете всередину, побачите багато цікавих і сучасних напрямів роботи закладу: народні ансамблі, вокальні студії, гуртки сучасної хореографії.

Якщо ви подорожуєте з дітьми, обов’язково завітайте до дитячої вистави театру "Казка" під керівництвом режисера Оксани Михайлівни Подільської.

Освіта та наука

Інфраструктура навчальних закладів у Нікополі представлена ​​у різних форматах: академії, інститути, університети, училища. Загалом у місті працює п'ять вищих навчальних закладів, один технікум, два училища та один гуманітарно-економічний коледж. Найпрестижнішими навчальними закладами є:

  1. Нікопольський економічний університет (НЕУ). Сучасний ВНЗ із солідною матеріально-технічною базою. Це єдиний акредитований Міністерством освіти навчальний заклад у місті.
  2. Нікопольський інститут Запорізького національного університету, розташований на центральному проспекті міста.
  3. Нікопольський інститут Запорізького національного університету.
  4. Міжрегіональна академія управління персоналом

Загалом аудиторія Нікопольських ВНЗ – це місцеві жителі та студенти з найближчих населених пунктів. Також вищі навчальні заклади користуються популярністю у якості плацдармів для вступу до обласних чи столичних університетів.

У місті працює величезна кількість центрів дитячого розвитку, арт-студій, навчальних центрів, шкіл та компаній, які надають послуги з вивчення іноземних мов.

Інші пам'ятки

На перший погляд Нікополь може здатися типовим промисловим містечком, де ніде провести час. Однак гостям, які пройдуться міськими вулицями, це місце зможе розповісти про героїчне минуле, наповнене духом козацьких подвигів.

Подорож краще розпочати із залізничного вокзалу, просуваючись у бік центральної площі. На вашому шляху з’явиться:

  1. Церква Різдва. Найдавніший храм міста, заснований у 1820 р. та прикрашений мальовничими розписами, які були виконані пензлем відомого художника Максиміліана Волошина.
  2. Спасо-Преображенський собор. Храм, споруджений у 1898 р., переніс чимало реставрацій, проте сьогодні приваблює безліч гостей завдяки масштабності будови та високим баням.
  3. Міська набережна. Відмінне місце для прогулянок усією родиною в прибережній частині міста.

Приваблює Нікополь і різноманітними пам’ятниками: монумент Богдану Хмельницькому, Осипу Шору,  Нестору Махну, кафе та пам’ятник на місці Буцько-Томаківської Січі.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101; 5 12 60
  2. Поліція: 102; 680 002
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійно-рятувальна служба: 080 050 41 05; 099 636 10 47
  5. Міський відділ МВ ГУМВС України: 68 00 02