Завантаження...

hero

Конотоп

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Конотоп

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Конотоп – місто козацької слави, розташоване в мальовничій та екологічно чистій частині Сіверщини. Насамперед відоме завдяки "Конотопській відьмі" Квітки-Основ'яненка та славетній "Конотопській битві", коли козаки з татарами розгромили московське військо.

За задумом автора фільму "Гостя з майбутнього", тут вже мали побудувати космодром і шлях до центру планети. Але місто і без цього здивує туриста: один із п'яти в Україні музеїв авіації та найстаріший в області краєзнавчий музей, трамвай, якому навіть встановили пам'ятник. Також турист може дізнатися старовинні легенди про козаків та відьом, побачити колоритну забудову та чудову природу.

Влітку в Конотопі влаштовують великі фестивалі, а за містом у лісі мешкають справжні зубри. А ще сюди дуже зручно дістатися з будь-якого куточка України.

Якщо ви хочете вирушити до Конотопу з будь-якої точки України, то можете скористатися залізничними переїздами. Вибирайте відповідний клас вагона та тип поїзда: люкс, купе, плацкарт чи Інтерсіті. Також ви можете дістатися до Конотопу автобусом. Щоб купити квиток на поїзд чи автобус вигідніше, ви можете скористатися офіційним сайтом сервісу SkyBooking. А якщо ви знаходитесь в Європі і хочете відвідати це славне місто, вибирайте авіарейс та купуйте квиток на літак.

Розташування

Конотоп знаходиться у центральній частині Україні. Місто розташоване у Сумській області, але близько до кордону з Чернігівською областю. Дістатися сюди не проблема, адже Конотоп є потужним залізничним вузлом і розташований на перехресті автомагістралей, що з'єднують Київ, Харків, Мінськ.

Конотопщина розташована у лівобережній частині лісостепової зони України. Клімат – помірний континентальний. Містом протікає річка Липка, поруч – річка Куколка. Територія міста знаходиться в межах Дніпровсько-Донецької впадини, на її північно-східному схилі.

У Конотопі літо – комфортне та місцями хмарне, а зими – морозні, снігові, вітряні та похмурі. Упродовж року температура коливається від -12°C до +26°C і рідко буває нижче -23°C або вище +31°C.

Територія

До новоствореного Конотопського району нині входять території колишніх Конотопського, Буринського, Кролевецького та Путивльського районів. Центром є місто Конотоп.

До найстаріших сіл Конотопщини належать села Мельня (перша згадка датується 1500 р.) та Карабутове (вперше згадувалося 1572 р.), а також село Великий Самбір, яке стало відоме з початку ХVІ ст.

До складу Конотопського району входить вісім громад:

  1. Бочечківська сільська.
  2. Буринський міська.
  3. Дубов'язівська селищна.
  4. Конотопська міська.
  5. Кролевецький міська.
  6. Новослобідська сільська.
  7. Попівська сільська.
  8. Путивльська міська.

Інфраструктура

Автовокзал у Конотопі розташований на вулиці Клубній, 8, неподалік залізничного вокзалу. Ви можете придбати квитки на автобус через сервіс SkyBooking у будь-яке необхідне вам місто і відправитися в поїздку або вивчити розклад. З міської автостанції можна доїхати до Сум, Ромен, Кролевця, Батурина, Карпа, Полтави, Харкова, Чернігова. А ще – у будь-яку точку району. Всього 161 маршрут за 56 напрямками.

Також у Конотопі знаходиться великий залізничний вокзал. Потяги курсують у напрямках: київському, харківському, полтавському, гомельському, вітебському. Електричкою можна доїхати до Києва, Сум, Ніжина, Шостки, Ворожби, Зернового. Зі столиці час поїздки займає від двох до чотирьох годин, залежно від поїзда. Якщо ви хочете купити залізничний квиток онлайн, то найзручніше зробити це через сервіс SkyBooking.

У місті також розвинений громадський транспорт. У майже будь-який конотопський куточок можна без проблем дістатися автобусом.

Трамваї – це маленька конотопська гордість. Уявіть, що місцева трамвайна мережа діє майже 70 років. Вона складається з трьох ліній загальною довжиною 27,8 км. Вона є однією з найменших в Україні. Частина вулиць, якими проходить трамвай, не має навіть твердого покриття.

Рівень безпеки

Конотоп є одним із найбезпечніших міст в Україні. Місцеве населення вкрай спокійно та дружелюбно ставиться до туристів, з радістю їх приймає та допомагає. Звичайно, вам варто дотримуватися елементарних правил власної безпеки, щоб уникнути крадіжки.

Порівняно з минулими роками, злочинність у місті Конотоп значно знизилася. Кількість виявлених осіб, які вчинили злочини у 2021 р., становила 3052, з них жінок – 365, неповнолітніх – 184. Загалом серед виявлених осіб, які вчинили злочини, 29,4% раніше вже ставали на злочинний шлях.

Ціни

Через те, що Конотоп вважається невеликим містом, ціни тут значно нижчі за середні по Україні. Ви можете легко відпочити тут за 10$ на день. Загалом ціни на стандартні речі в Конотопі такі:

  1. Житло – від 5$ до 70$ на день, залежно від місця розташування апартаментів та пропонованих умов.
  2. Харчування – від 2$ до 10$ на день, залежно від того, хочете ви обідати в ресторанах, їдальнях або готувати самостійно.
  3. Транспорт – містом ви можете проїхати на маршрутному таксі, ціна якого – 0,3$, на автобусі – 0,3$, трамваї – 0,3$, таксі – від 1$.

Структура населення

За попередніми даними Головного управління статистики в Сумській області, кількість населення Конотопського району станом на 1 січня 2022 р. складає 28 553 особи. З початку 2021 року відбулося скорочення населення Конотопщини на 467 осіб. Зменшення чисельності населення району обумовлено скороченням природного приросту: кількість померлих у 3,1 раз перевищила кількість новонароджених. Питома вага мешканців Конотопського району у загальній кількості населення Сумської області становить 2,6%. Щільність населення станом на 2021 р. – 1937 осіб на км2. Співвідношення населення чоловічої та жіночої статі становить 46/54. Більшість мешканців Конотопу є прихильниками православного християнства, у місті також зустрічаються католики, буддисти та мусульмани. Щодо мови, то основною є українська. Нею спілкується понад 80% населення.

Культура та пам'ятки

Кожна епоха розвитку Конотопщини залишала багато пам'яток, які розповідають нам про культуру, побут та соціально-господарський устрій певного періоду.

Найстарішими пам'ятками Конотопщини є пам'ятки археології: тимчасові стоянки племен, поселення, кургани, городища, починаючи з неоліту та Київської Русі. Біля с. Шаповалівка у 1877-1878 pp. було знайдено кістки мамонта.

Точний рік появи Конотопу, на жаль, досі залишається невідомим, але історики вважають, що місто існувало до нашестя монголо-татар.

З Конотопщиною пов'язане життя та  діяльність видатних людей: Тараса Шевченка, уродженців с. Гирявки (сьогодні Шевченка), братів Лазаревських. На весь світ прославив місто та Григорій Квітка-Основ'яненко у своїй повісті "Конотопська відьма". Неодноразово відвідував Конотоп Микола Гоголь, який описав його у повісті "Пропала грамота".

Парки

Конотоп – це зелене місто, яке рясніє своїми садами та парками, саме тому кожному мандрівнику обов'язково потрібно відвідати ці місця:

  1. Сеймський регіональний ландшафтний парк – є найбільшим в Україні. Починається на північних околицях Конотопу та охоплює території сусідніх районів: Кролевецького, Путивльського та Буринського, уздовж Сейму. Вважається таким, що презентує всю Сумщину разом, адже тут є куточки і Полісся, і Полтавської рівнини, і Середньоруської височини. Славиться річкою Сейм, що добре збереглася, з широкою заплавою, сосновими борами і кленово-липовими дубовими лісами. Це об'єкт Смарагдової мережі. Відвідування безкоштовне, можна замовити екскурсію.
  2. Парк "Зелений Острів". Він завжди приваблював туристів своєю красою та водночас непомітністю. Тут ви відчуєте себе як удома, відпочинете від міської метушні та зможете подихати свіжим повітрям. Сюди часто приходять люди з дітьми, адже для маленьких мандрівників тут також знайдуться розваги.

Центральний парк культури та відпочинку. Це серце розважальної індустрії Конотоп. Саме сюди сходяться всі туристи, щоб на власні очі побачити прекрасний парк і пройтися пішохідними тротуарами.

Музеї та бібліотеки

Якщо ви хочете ще глибше поринути в історію Конотопу, то обов'язково завітайте до цих музеїв:

  1. Конотопський краєзнавчий музей імені О.М. Лазаревського. "Наш музей – найстаріший у Сумській області", – каже науковий співробітник закладу Шаміль Акічов. Серед експонатів – голова печерного ведмедя, котрій близько 10 тис. років, також ви зможете побачити кістки мамонта. Особливе місце у музеї займає зал Конотопської битви. Експонати, розміщені тут, допоможуть скласти уявлення про битву між військами гетьмана Івана Виговського та Кримського ханату з одного боку та московським військом – з іншого.
  2. Музей авіації. Його створено на базі Конотопського авіаремонтного заводу "Авіакон". Тут просто неба розміщена експозиція радянських вертольотів. Це одне із найстаріших підприємств авіапромисловості України, що спеціалізується на ремонті гелікоптерів. Серед експонатів – вертоліт Мі-22 (повітряний командний пункт радянської армії із вбудованим потужним центром мобільного зв'язку та пункт управління ядерною зброєю).

Освіта та наука

Багато студентів з усієї України ухвалюють рішення поїхати вчитися саме до цього міста. Якість місцевої освіти досить висока і котирується на рівні зі столичними університетами.

У Конотопі є кілька вищих навчальних закладів:

  1. Конотопська філія Міжрегіональної Академії Управління Персоналом, яка існує на ринку освітніх послуг понад 20 років. Там викладають право, соціальні та поведінкові науки, а також управління та адміністрування. Академію акредитовано за всіма ліцензованими спеціальностями з правом видачі дипломів про вищу освіту державного зразка, у тому числі на надання освітніх послуг іноземним громадянам.
  2. Конотопський інститут Сумського державного університету, який існує вже 21 рік. Установа спеціалізується на фінансах, банківській справі та страхуванні, підприємництві, торгівлі та біржовій діяльності, а також на прикладній механіці. Крім того, серед предметів у цій установі є електроніка та менеджмент.

Інші пам'ятки

Конотоп пропонує безліч розваг та визначних пам'яток для своїх відвідувачів:

Численні фестивалі та свята, які вже давно стали традиційними. На початку липня з нагоди річниці Конотопської битви 1659 р. у місті організовують масові гуляння та фестивалі протягом кількох днів, встановлюють ціни для виступів артистів, влаштовують майстер-класи. Також там пригощають салом, влаштовують велосипедні перегони, іноді навіть привозять виставки автомобілів та військової техніки.

  1. Пам'ятник Казимиру Малевичу. Творчий шлях всесвітньо відомого художника Казимира Малевича розпочався саме у Конотопі. У центрі міста на честь нього стоїть навіть монумент. Наприкінці літа влаштовують традиційний пленер, у якому беруть участь художники з різних міст країни та навіть світу. Мальовнича природа нашого краю, його чудові краєвиди щороку збирають шанувальників художнього мистецтва та надихають їх на прекрасні етюди.
  2. Статуя коня. У центрі міста знаходиться пішохідна вулиця, де стоїть декоративна скульптура коня – одного з символів міста. Місцеві люблять призначати зустрічі біля нього, а туристам рекомендуємо зробити фото на згадку.
  3. Шухівська вежа. Архітектурний шедевр, одна із перлин міста, побудована в 1929 р., щоб забезпечити місто питною водою. Під час Другої світової війни вона була пошкоджена, тож за основним призначенням перестала функціонувати. В Україні вежі Шухова збереглися ще у Миколаєві, Черкасах, Білій Церкві, Фастові, Помочній (Кіровоградська область).

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103