Завантаження...

hero

Дніпро

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Дніпро

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Дніпро отримав нинішню назву нещодавно – в 2016 р. Це четверте за чисельністю населення місто України (перші три місця належать Києву, Харкову та Одесі), що є великим адміністративним, економічним, промисловим і культурним центром. Він змінив кілька "імен": спочатку місто було відоме як Дніпропетровськ, до цього воно звалося Новоросійськом і Катеринославом (на честь російської цариці Катерини). 

Дніпро вважається "металургійною столицею" країни, а також найбільшим вузлом машинобудування і ракетного будівництва.

Місто засноване в 1776 р. за указом керівника Азовської губернії, щоправда, тоді воно знаходилося біля річки Самара (сучасна територія Росії). Катерина II в 1784 р. перенесла Дніпро на його нинішнє місце, після чого воно отримало назву на честь цариці. До цього на території сучасного Дніпра була козацька слобода. 

Сучасне місто має площу 409 км2, на яких розміщено безліч заводів, фабрик, а також об'єктів мистецтва: музеїв, театрів, кінотеатрів, парків, скверів та інших дивовижних місць, які варто хоча б раз побачити на власні очі.

Розташування

Дніпро – місто, яке затишно розташувалося на узбережжі однойменної річки, яка є найбільшою водною артерією України. Знаходиться якраз там, де в річку впадає велика ліва притока – Самара.

Дніпро знаходиться у степовій зоні. Міський центр займає правий берег річки Дніпро. Він високий, з великою кількістю ярів. Решта міської території лежить на чотирьох пагорбах Придніпровської височини, розділених ярами (балками). Лівобережна частина міста займає Придніпровську низовину. Уздовж берега тут безліч піщаних дюн і дрібних озер. Це залишки найдавнішої водної системи Протовче.

Дніпро знаходиться в зоні помірного клімату. Тут практично не буває температурних надмірностей або сильних опадів. Словом, погода майже цілий рік усіляко сприяє відвідуванню та огляду визначних пам'яток. Літо, як правило, сухе, температура досягає +27ºС, дощів практично немає. Зима, частіше за все, без сильних морозів, з мінімальною кількістю снігу. Середня температура в холодний сезон року – близько -3ºС. Найбільше снігу і дощів випадає в міжсезоння – восени та навесні. Втім, затяжних злив тривалістю більше двох діб практично не буває.

Територія

Адміністративно Дніпро розділене на вісім мікрорайонів, п'ять з яких займають правий берег однойменної річки, а інші три – лівий. Правобережні мікрорайони:

  1. Центральний.
  2. Новокодакский.
  3. Соборний.
  4. Шевченківський.
  5. Чечелевский.

Лівобережні адміністративні частини міста:

  1. Амур-Нижньодніпровський.
  2. Самарський.
  3. Індустріальний.

Перейменування мікрорайонів відбулося у 2016 р. Найбільшим за чисельністю жителів і за площею вважається Новокодацький мікрорайон. Слідом за ним йдуть Соборний та Амур-Нижньодніпровський.

Місто також ділиться на житлові масиви та історичні місцевості, але це не має нічого спільного з офіційною адміністративною структурою Дніпра.

Інфраструктура

Дніпро – один з важливих транспортних центрів України. За 5 км від міської межі розташований  міжнародний аеропорт, пасажиропотік якого досягає 444 тис. осіб за рік. З нього щодня здійснюються прямі рейси від компанії Dniproavia в Київ, Одесу і Львів, а також країни ближнього зарубіжжя. В аеропорту або на його сайті, а також через сервіс SkyBooking можна купити квитки практично в будь-яку європейську столицю.

Також до міста можна потрапити наземним шляхом: залізницею або автомобілем. Квитки на міжнародні поїзди в деяких випадках обходяться дешевше авіаквитків, але час у дорозі буде значно довшим. Купити квитки в потрібному напрямку можливо в жд касі або на нашому сайті.

Річковий порт Дніпра виконує переважно вантажні міжнародні маршрути типу "річка-море" з виходом у води Чорного моря.

Міський транспорт представлений автобусами, тролейбусами, трамваями, а також електричними поїздами метрополітену. У 2011 р. система міських маршрутів була оновлена, ставши більш розгалуженою і зручною для переміщення між адміністративними районами. Вартість квитків залежить від виду транспорту. Найбільш дешевими вважаються трамваї, тролейбуси і метро, а найдорожче добиратися до місця призначення на таксі. Рейси міського транспорту продумані таким чином, що до більшості значущих об'єктів можливо доїхати без пересадок.

Рівень безпеки

Дніпро – відносно спокійне місто, в якому правоохоронці досить добре виконують свою роботу. Тяжкі злочини, на зразок нападу з нанесенням тілесних ушкоджень, тут відбуваються досить рідко. Найчастіше трапляються крадіжки цінних речей з автомобілів, а також із сумочок, рюкзаків чи кишень власників. Це означає, що для власного спокою (в профілактичних цілях) бажано не носити при собі багато готівки та не залишати без нагляду документи або смартфон.

У разі виникнення неприємної ситуації варто відразу ж звертатися до правоохоронних органів. В більшості випадків, поліцейським вдається швидко знайти злодія й повернути вкрадене господареві.

Ціни

Дніпро – хоч і досить велике, але далеко не найдорожче місто України. Вартість громадського транспорту тут нижча, ніж у Києві та Одесі (для порівняння, квиток на тролейбус у Дніпрі коштує 8 грн, а в Одесі – 10 грн). Щоб економно харчуватися, варто ходити за покупками до місцевих мережевих супермаркетів. Щодо середніх розцінок в Дніпрі, літр молока можна взяти в гастрономі за 1$, а на ринку – за 0,7$, буханець хліба обійдеться в 0,7-1,2$, а на пляшку вина доведеться витратити близько 3-5$.

У Дніпрі досить дороге житло. Орендувати 1-кімнатну квартиру неподалік від станції метро або автобусної зупинки можна за 20$ на добу, готель обійдеться доларів на 10 в день дорожче. Щодо придбання нерухомості, то "однушка" в нормальному стані коштує, як мінімум, 35 тис.$, квартири в центрі майже в 1,5 рази дорожі, ніж у спальних районах.

Структура населення

Дніпро зовсім трішки не дотягує до звання міста-мільйонника. Його площа – це трохи більше 5% від усієї площі Української держави. На сьогодні на ній проживає 990 тис. людей, що розселені нерівномірно. Середня щільність населення становить 2440 осіб на 1 км2.

Чоловіків і жінок приблизно однакова кількість, хоча на частку представниць слабкої статі випадає на 2,5-2,7% більше, ніж чоловіків.

У Дніпропетровській області високий рівень урбанізації. Це означає, що більшість місцевих жителів є містянами, а не селянами. З сіл і селищ відбувається постійний відтік людей в міста.

Щодо національної структури населення даного регіону, то переважна більшість дніпрян – українці (79,3%), трохи менше 20% – росіяни, в інші 2,8% входять представники національних меншин, зокрема, татари, євреї, болгари, білоруси, німці, араби та інші.

Майже 70% населення вважає українську мову рідною, але в Дніпрі досить часто можна почути російську мову.

Культура та пам'ятки

Незважаючи на те, що Дніпро – діловий і промисловий центр, тут панує свій особливий мікроклімат, а для місцевого населення характерний власний менталітет, який складно порівняти з будь-яким іншим українським регіоном.

Це дуже демократичне й толерантне місто, в якому не обертаються, почувши іноземну мову або побачивши колоритного гостя із зарубіжжя. Місцеві люди досить привітні і спокійні. З тим, щоб запитати у перехожого на вулиці дорогу або порадитися з приводу розміщення в місті, проблем не виникає.

У центральних мікрорайонах дуже багато кіосків з продажу кави, напоїв і вуличного фаст-фуду, так що голод туристам і гостям Дніпра безумовно не загрожує.

Цікаво, що після закриття деяких дніпровських кав'ярень їх відвідувачі не розходяться, а залишаються поруч із закладами, гуртуючись за інтересами і жваво щось обговорюючи. Як і в багатьох містах Європи, кава не тільки бадьорить і дарує приємний смак, але й дозволяє зав'язати бесіду. Правда, дана європейська тенденція знайшла продовження тільки в українському Дніпрі, такого немає в жодному з міст України. 

Парки

Дніпро можна сміливо назвати осередком парків. Незважаючи на статус великого промислового центру, тут багато зелених куточків, дбайливо облаштованих руками людини. Найбільшою і значущою парковою територією вважається Дніпровська набережна. Вона є найбільшою в Європі (32 км) і може похвалитися найдовшою лавочкою в Україні (50 м).  Це улюблене місце містян і гостей Дніпра. Тут можна відпочити на лавочці, прогулятися біля води і покататися на катері.

Якщо набережна набридне та схочеться піти від водних просторів, можна відвідати:

  1. Парк Шевченка – головний садово-парковий комплекс міста, заснований у XVIII ст. козаком Глобою (спочатку це був фруктовий сад).
  2. Парк Лазаря Глоби – одна з "візитних карток" міста, яка візуально нагадує центральний парк Нью-Йорка.
  3. Парк Писаржевського – просторий сквер, в якому переважають сосни та панує атмосфера дикої природи (побудований на місці старого кладовища).
  4. Сквер Щелокова отримав свою назву в 2011 р. і вважається невеликим, але тихим та відокремленим місцем. Тут же знаходиться храм святого Георгія Великомученика.

Музеї та бібліотеки

У Дніпрі більше 10 музеїв, експозиції яких присвячені різним сферам людського життя: історії, промисловості, мистецтву тощо. Любителі природи неодмінно повинні сходити в місцевий присноводний акваріум, а нумізмати обов'язково прийдуть у захват від музею монет України. Одним з найбільших і значущих вважається Національний історичний музей ім. Яворницького, заснований у 1849 р.

У Дніпрі працює кілька десятків бібліотек, серед яких найбільш відвідуваними є Міська центральна бібліотека, дитяча бібліотека, Обласна бібліотека для молоді ім. Свєтлова, а також мережа районних дитячих бібліотек.

Театри

Можливо, Дніпро й не можна назвати містом театрів, але тут працює кілька установ, які можуть порадувати любителів даного виду мистецтва. Наприклад, Академічний театр опери та балету, Телетеатр, Академічний український музично-драматичний театр ім. Шевченка, а також Молодіжний театр з багатообіцяючою назвою "Віримо!".

Для дітей у Дніпрі – своя театральна програма. Маленьких непосид безумовно порадує візит в Театр "Золотий ключик", у Дитячий театр ростових ляльок "Гулівер" або в Дитячий льодовий театр "Кристал".

Освіта та наука

У місті трохи більше 40 вищих навчальних закладів, серед яких є як державні, так і приватні. Найбільшою популярністю серед абітурієнтів з України та зарубіжжя користуються:

  1. Технологічний IT-університет ШАГ – приватний навчальний заклад, що готує магістрів актуальних "айтішних" спеціальностей.
  2. Університет Нобеля – приватна установа, що випускає фахівців готельно-ресторанної справи, економістів, менеджерів, фінансистів тощо.
  3. Державний університет внутрішніх справ – заклад, який успішно працює з 1966 р.
  4. Національний університет ім. Гончара – державний виш, серед пропонованих спеціальностей якого є політологія, право, авіаційна промисловість, психологія, прикладна фізика.
  5. Державний аграрно-економічний університет.

Також в місті є філія Міжрегіональної академії управління персоналом, медичний виш і навіть Інститут традиційної та нетрадиційної медицини.

Інші пам'ятки

У Дніпрі, без перебільшення, безліч пам'яток, як-то кажуть, на будь-який смак. Гостям міста зацікавлять:

  1. Центр Менора – один з найбільших єврейських комплексів не тільки в Україні, а й у всьому світі. Це унікальний об'єкт архітектури. Сьогодні він не має аналогів серед міських будівель.
  2. Синагога Золота Роза знаходиться біля Менори. Є самостійним культурним та освітнім об'єктом.
  3. Фонтан "Білий Лебідь" на набережній – одна з багатьох цікавих локацій, заради яких варто побувати в даній частині міста.
  4. Сімейна лавка – місцина для тих, хто любить стильні фото. Незвичайна лавочка зі спинкою у формі пари кілець і табличкою з романтичним написом "Будьмо разом!".
  5. Палац Потьомкіна – найстаріша кам'яна будівля міста і його архітектурна пам'ятка.

Тим, хто хоче відпочити на природі, не надто віддаляючись від міста, варто побувати на території фортеці Кодак. Власне від неї залишилася лише назва. Місце, де колись був форт, зараз являє собою степ та невелику водойму.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 102; 056 744 4209
  2. Пожежна служба: 101; 056 770 1891
  3. Швидка медична допомога: 103; 056 726 4339
  4. Аварійна служба порятунку: 112
  5. Аварійна газова служба: 104