Кембридж
Загальна інформація
-
Статус: столиця графства
-
Адміністративний Центр: графство Кембриджшир
-
Площа: 40,7 км²
-
Заснований у І ст. до н. е.
-
Клімат: океанічний
-
Часовий пояс: UTC±:00, влітку UTC+1:00
-
Населення: 145 700
-
Телефонний код: +44 1233
Інфраструктура
Кембридж
Про місто
Кембридж і Оксфорд – два унікальних британських міста-університети. На відміну від свого побратима, Кембридж вважається більш камерним і затишним. У ньому немає метушні та шуму. Більшість вулиць тут пішохідні, а автомобільний трафік обмежений.
Чи варто їхати в Кембридж, якщо навчання в ньому не цікавить? Місцеві визначні пам'ятки варті того, щоб купити квиток на автобус або потяг і перенестися з багатолюдного Лондона в тихий оазис науки й освіти.
Університет тут задає тон, адже його корпуси, коледжі та департаменти розкидані по всьому місту. Вони розташовуються в старовинних костелах, різьблених готичних маєтках, замках. Більшість локацій відкриті для відвідування не тільки для студентів, а й гостей міста. Милуючись величним маєтком, не відразу вгадаєш, що ховається за його стінами – абатство чи чергова вища школа.
У цьому родзинка Кембриджа – у переплетенні піднесеного і повсякденного, формального і фундаментального. Багата архітектура, доглянуті пішохідні вулиці з кав'ярнями та крамницями, зелені парки з природним ландшафтом перетворюють візит до Кембриджа на суцільну захопливу прогулянку, яку не хочеться завершувати.
Розташування
Кембридж розташований за 89 км на північний схід від Лондона, на рівнинній місцевості, в низині. Його територія та околиці складаються з осушених боліт. У глинистих і крейдяних відкладеннях ґрунту є великі поклади фосфатних копролітів, видобуток яких був основою промисловості регіону в XIX ст.
Через місто протікає річка Кемерон, а частина околиць складається із заливних лугів Sheep's Green. Океанічний клімат формується під впливом Гольфстріму. При цьому Кембридж розташований у найбільш посушливому регіоні Великої Британії. Середня кількість опадів тут становить близько 570 мм на рік, що вдвічі нижче, ніж у середньому по країні.
У літні місяці температура повітря утримується на рівні +25-31°C. Зими тут м'які, що характерно для внутрішніх регіонів острова. Рясні опади характерні для всіх сезонів.
На території Кембриджа багато зелених зон, частина яких становить інтерес для вчених і природоохоронних організацій.
Територія
Місто розділене на 14 кварталів, які однаковою мірою всіяні пам'ятками. Музеї базуються навколо основної будівлі університету, а 31 коледж розкиданий по всій території міста.
Для туриста адміністративний поділ Кембриджа не важливий, оскільки тут немає яскраво виражених спальних районів, промислових зон або похмурого ділового центру. Всюди розташовані середньовічні будівлі, гостроверхі церкви, затишні сквери.
Перекусити можна в численних кав'ярнях або просто на ходу, не відволікаючись від споглядання місцевих цікавинок. Містяни доброзичливо ставляться до туристів і за потреби підкажуть дорогу.
Інфраструктура
У маленькому Кембриджі небагато пропозицій з орендою квартир, але є хороші готелі. На тривале перебування в це місто приїжджають студенти, яким належить кімната в гуртожитку.
Пересуватися містом зручно пішки або на велосипеді. Пам'ятки розташовані поблизу одна від одної, але за потреби можна скористатися автобусами. Екскурсійні маршрути проходять через центр і всі знакові локації. А громадським транспортом можна швидко рухатися всього за 2-5$. Міські автобуси тут чисті та зручні. Щоб повернутися до готелю в пізній час доби, можна викликати таксі однієї із численних транспортних служб.
До Кембриджа з аеропортів Лондона можна дістатися автобусом або автомобілем, подолавши 80 км. Також між довколишніми містами курсують поїзди. Міський аеропорт Кембриджа не має регулярних рейсів, тому під час планування поїздки важливо врахувати, що добиратися доведеться зі столиці.
Рівень безпеки
Кембридж належить до найбезпечніших міст Англії. Серед місцевого населення великий відсоток становить інтелігенція, а добропорядність і чесність – традиційні якості містян. Тут безпечно вдень навіть у людних місцях: на ринках, залізничному вокзалі, автостанції, у ресторанах і туристичних районах.
Для нічних прогулянок краще обзавестися компанією, але й самотньому мандрівникові не загрожують грабіжники або агресивні перехожі. Також тут рідкість квартирні або автомобільні крадіжки. Місцеві стверджують, що автомобілі можна не зачиняти і не ставити на сигналізацію, але з метою безпеки краще дотримуватися традиційних рекомендацій.
Ціни
Найпопулярніша мета візиту до Кембриджа – навчання. Його вартість становить близько 30 000$ на рік. Проживати можна в кампусі або орендувати квартиру за 6000-8000$ на місяць.
Вечеря в ресторані на одного може обійтися до 500$, перекус у мережі швидкого харчування – до 100$. Шопінг у місті – дороге задоволення. Ціна джинсів може сягати кількох тисяч доларів. Популярністю користуються вінтажні магазини, де можна знайти оригінальні та унікальні речі за помірною ціною.
Авіаквиток з аеропортів України та країн Європи до Кембриджа обійдеться від 400 до 1000$. Вартість квитка на літак до Лондона з автобусним переїздом до пункту призначення буде нижчою. Ціна на авіаквитки залежить від кількості пересадок і політики перевізника.
Структура населення
Населення міста-університету багатонаціональне. Майже 90% жителів належать до європейської раси. Переважна більшість місцевих жителів є корінним населенням або нащадками іммігрантів, які осіли тут кілька поколінь тому.
Для міста характерний високий рівень життя. Частка представників управлінських та адміністративних посад у структурі зайнятості становить понад 33%. Вищу освіту або науковий ступінь мають близько 42% місцевих жителів. Такий показник удвічі перевищує середній по країні. Частка працівників сфери фізичної праці сягає 28%.
Кембридж є частиною англіканської єпархії Елі, найбільшої в місті. Також користуються популярністю римсько-католицька та грецька єпархії. Відкрито кілька методистських церков, проходять збори квакерів.
Єврейська громада, крім традиційної синагоги, включає Єврейський студентський центр при університеті. Також є буддійський храм і мусульманська мечеть.
Культура та пам'ятки
Міські традиції мають багатовікове коріння і зберігають середньовічні звичаї. Щороку тут відбуваються ярмарки та фестивалі:
- Літній ярмарок – сягає XIII ст., коли його офіційно запровадив король Іоан. Супроводжується жвавою сувенірною торгівлею і масовими гуляннями в середині літа;
- Полуничний ярмарок – у передмісті Midsummer Common першої суботи червня відбувається музичний і дитячий ярмарок зі строкатим ринком;
- фестиваль пива – цілий тиждень у травні на вулиці Хесус-Грін місцеві та запрошені пивовари пригощають своєю продукцією усіх охочих;
- Фольклорний фестиваль – з 1964 р. у Cherry Hinton Hall щорічно на кілька днів занурюється в атмосферу середньовіччя і давніх обрядів;
- Шекспірівський фестиваль – протягом двох місяців просто неба на території університетських садів ставлять культові п'єси великого британського драматурга;
- фестиваль науки – найбільший захід для вчених, який вабить купити автобусні квитки онлайн і вирушити до Кембриджа.
Свята кіно, поезії, музики та літератури проводять тут із розмахом, невластивим для маленьких міст. Варто приурочити свою поїздку в Кембридж до одного з них, купивши авіаквитки за допомогою сервісу SkyBooking.
Парки
Територія Кембриджа, незважаючи на свої скромні розміри, вміщує велике студентське містечко, житлові масиви, діловий центр і безліч зелених зон:
- ботанічний сад – колекція з 10 тис. рослин розташована на затишних алеях і прихованих від сторонніх очей галявинах. Парк відкритий і видовищний цілий рік;
- Касл Хілл – невеликий мікрорайон, що потопає в зелені, в якому багато сувенірних крамниць і колоритних закладів;
- Parker's Piece – умиротворене місце з красивими пейзажами;
- Мілтон Кантрі – зелена зона майже в самому центрі міста, де люблять проводити час місцеві, студенти та гості міста.
Загалом у місті близько 10 парків. Щоб відвідати хоча б кілька за день, можна купити квиток на автобус або влаштувати велосипедну прогулянку, милуючись старовинними вулицями та зеленими скверами з вітерцем.
Музеї та бібліотеки
У Кембриджі можна відвідати кілька музеїв, як тих, що належать університету, так і самостійних:
- Музей Фіцуільяма – головна виставкова зала університету, колекція експонатів розділена на п'ять відділів: старожитностей, монет і медалей, прикладного мистецтва, друкованих книжок і рукописів, картин, гравюр і малюнків.
- Відділення музею Кембриджського університету – музеї археології та антропології, наук про Землю – Седжвік, Полярний музей, класичної археології, зоології, історії науки Віппла.
Дізнатися вартість квитків і розклад роботи кожного музею можна на їхніх офіційних сайтах. У місті діє шість муніципальних бібліотек, а також найбільше книгосховище Кембриджського університету.
Театри
У місті багато театрів, завдяки яким щовечора можна проводити в новій локації:
- Художній театр – головний зал міста, розрахований на 666 місць. Приймає місцеві театральні трупи та гастролюючих артистів.
- Кукурудзяна біржа – великий виставковий центр, розташований у будівлі колишньої кукурудзяної біржі, служить підмурком для театральних постановок, концертів, виставок, автосалонів і спортивних матчів.
- Новий театр – зал на 220 місць, відкрито 2005 р. У ньому проходять музичні, театральні, танцювальні постановки.
- Театри ADC і Мамфорд – належать університету. Тут свої сили випробовують студенти вишу і запрошені трупи.
Вистави проходять регулярно, їхній розклад представлено на інформаційних бордах міста, а також на офіційних сайтах, де можна купити квитки онлайн.
Освіта та наука
Основні сфери діяльності та більшість робочих місць Кембриджа пов'язані з освітою та науковою діяльністю. Колегіальний Кембриджський університет і філія університету Англії Раскін щорічно обслуговують понад 30 тис. студентів. Сюди з'їжджаються абітурієнти з усієї Британії, Європи та США, щоб здобути престижну освіту або зайнятися науковими дослідженнями у складі численних кафедр та інститутів.
Якщо вам також пощастило отримати запрошення на навчання, саме час купити авіаквитки до Кембриджа за допомогою сервісу SkyBooking. Для внутрішніх поїздок тут також є пропозиції – можна купити автобусні та залізничні квитки онлайн.
Дошкільну та середню освіту в місті забезпечують приватні та державні школи. Рада графства Кембриджшир курує понад 250 шкіл, 35 з яких розташовані в самому адміністративному центрі. У сільських школах регіону навчаються як діти, так і дорослі у вечірню зміну.
Інші пам'ятки
Більшість відомих локацій міста пов'язані з університетом, до комплексу якого входять не лише корпуси та кампус, а й каплиці, церкви, музеї та театри.
Коледж і каплиця університету – ошатні будівлі з жовтого каменю, розташовані в мальовничій місцевості, звідки можна пройтися до Королівського мосту. Каплиця примітна незвичайним перпендикулярним інтер'єром із 12 відсіків. У коледжі зайдіть до зали Джона Вестелла. Химерні барельєфи, барвисті вітражі занурюють в епоху середньовіччя.
Коледж Квінса і Математичний міст – основна територія університету, що включає корпуси, сади, парк. До неї ведуть кручені ковані ворота, а в глибині ховається ще одна відома дивина – Математичний дерев'яний міст, збудований без жодного цвяха.
Коледжі Трініті, Пембрук, Корпус-Крісті, Пітерхаус, Святого Іоана – кожна будівля є архітектурною пам'яткою своєї епохи, а територія навчальних закладів доглянута і сприяє навчанню та спогляданню.
Англсі абатство – діючий монастир XII ст., у якому можна відвідати млин і рожеві сади.
Навіть якщо студентські роки давно позаду, у Кембриджі варто відвідати кілька коледжів. Вони разюче відрізняються від звичних вишів. У старовинних, просякнутих духом старовини, стінах краще розмірковувати про високе.
Телефони екстрених служб
- Пожежна служба: 999
- Швидка допомога: 999, 111
- Телефон екстреної допомоги: 999, 112
- Поліція: 999, 101
- Посольство України в Лондоні: +44 7553 483 628