Завантаження...

hero

Швейцарська Конфедерація

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Швейцарська Конфедерація

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Як одну з найдорожчих країн Європи Швейцарію часто оминають мандрівники з обмеженим бюджетом. Тим не менш, хоча це і не дешевий напрямок, Швейцарія є одним із найкрасивіших місць на планеті.

Ця країна, що не має виходу до моря, є домом для блискучих озер, мальовничих гір, крихітних середньовічних містечок, огороджених стінами, історичних міст, високих вершин, нескінченних зелених полів, якими хочеться пробігтися, смачного шоколаду та сиру, неймовірного пива та доброзичливих, гостинних людей. Швейцарія відома своїми гірськолижними курортами, пішохідними стежками, нейтральною зовнішньополітичною позицією, банківським та фінансовим центром та виробництвом годинників.

Швейцарія – місце мрії для експатів, з великими кар'єрними можливостями, розвиненою економікою та інфраструктурою, а також чудовою якістю життя.

Цю країну дуже люблять щирі любителі нестандартних подорожей, серед яких багато українців. Тому, якщо ви давно мріяли про дивовижні пригоди в такій незвичайній країні, купуйте квиток без пересадок у SkyBooking та вирушайте у найкращий авіатур у житті!

Розташування

Швейцарія знаходиться в самому серці Європи. Ця держава не має виходу до моря. Країна межує з Францією на заході, Німеччиною – на півночі, Австрією та Ліхтенштейном – на сході та Італією – на півдні.

Площа Швейцарії становить 15 944 квадратних миль. Чверть держави – це природа: льодовики, гірські масиви та озера; ще чверть вкрита лісами. Топографія Швейцарії різноманітна: від висоти 633 фути над рівнем моря в кантоні Тічино до 15 203 футів – піку Монте-Роза – в Альпах.

Через різноманітну топографію клімат і рослинність варіюються від середземноморського до арктичного. У Берні немає різких перепадів температури. Дощ є звичайним явищем як улітку, так і взимку, а снігопади у Берні останніми роками відбуваються все частіше. Вологість висока навесні та восени. Зима приносить деякі теплі періоди, і весь день туман та хмарна погода є звичайним явищем.

Структура населення

З початку ХХ ст. населення Швейцарії збільшилося більш ніж удвічі, з 3,3 млн (1900) до більш ніж 8,5 млн осіб сьогодні. Якщо розглянути групи населення за віком, то в 2022 р. частка молоді до 20 років склала 20%, частка осіб віком 20-64 років – 61,5%, частка осіб віком 65 років і старше – 18,5%.

Цікаво, що у Швейцарії чотири національні мови:

  • німецька (переважно говорять у таких містах, як Цюріх, Берн та Базель);
  • французька (у Женеві та Лозанні);
  • італійська (у Лугано та Беллінцоні);
  • ретороманська (у Граубюнденах).

Проте, як і більшості країн Європи, великий відсоток населення говорить англійською, особливо у великих містах. А це означає, що для більшості людей, які вирушили до Швейцарії, не буде складнощів у спілкуванні з місцевими жителями.

Що стосується релігії, у період з 2000 по 2022 рр.:

  • 36,5% населення належало до Римсько-католицької Церкви;
  • 24,4% – до Протестантської Реформатської Церкви;
  • 6% населення належать до інших християнських громад;
  • 5,2% – мусульмани.

Індуїсти, буддисти, євреї та представники інших релігій становлять менше 1% населення. 25,0% населення є поза конфесійними.

З огляду на свободу релігії та совісті, гарантованої Федеральної конституцією, відвідування релігійних занять у школі перестало бути обов'язковим.

Віза

Починаючи з 2008 р. Швейцарія вважається частиною зони Шенгена, а отже, вимагає наявність візи відповідного зразка для туристів. При цьому країна не належить до Європейського Союзу, а це означає, що на неї не поширюється ні дія Візового кодексу ЄС, ні Договору про спрощений візовий режим між Україною та ЄС. Насправді це означає, що віза, яку видає швейцарське представництво – стандартна, шенгенська. Саме тому перед авіаперельотом з України до Швейцарії важливо отримати необхідну візу та уважно ознайомитися із правилами в'їзду. Але навіть незважаючи на це, українці можуть знайти авіарейс без пересадок до Швейцарії.

Рівень життя

Швейцарія славиться високим рівнем життя. Вона посідає третє місце за рівнем ВВП душу населення ОЕСР. Аналогічно, дані опитування показують, що швейцарці посідають друге місце в ОЕСР за рівнем задоволеності життям. Безробіття низьке, зокрема серед молоді. А нерівність доходів (після сплати податків та трансфертів) перебуває приблизно на середньому рівні по ОЕСР.

За даними Федерального статистичного управління Швейцарії, станом на 2020 р. середня валова річна заробітна плата людини, яка працює повний робочий день у Швейцарії, становила 78456 швейцарських франків на рік. Це становить близько 6500 швейцарських франків на місяць.

У Швейцарії обов'язково мати приватну медичну страховку. За даними Швейцарського федерального управління охорони здоров'я (FOPH), у 2021 р. страхові внески на медичне страхування в Швейцарії зросли в середньому на 1,2%; при цьому середньомісячний платіж для дорослого старше 26 років становить 372,3 швейцарських франків на місяць.

Ціни

Багато хто вважає Швейцарію дуже дорогою для життя, давайте розглянемо середні ціни на щоденні витрати для туристів.

Їжа

Якщо ви хочете поїсти поза домом, бари та кафе є найдешевшим варіантом харчування та коштують близько 9-15 швейцарських франків за обід на одного. Похід у недорогий ресторан обійдеться вам у суму близько 25 швейцарських франків, а обід із трьох страв у ресторані середньої цінової категорії коштує близько 60 швейцарських франків. Фастфуд (наприклад, McDonald's) коштує близько 15 швейцарських франків за комплексне харчування. Велика піца коштує 15-21 швейцарський франк.

Транспорт

Середня вартість місячного квитка на громадський транспорт складає 80 франків. Проте в Цюріху середній показник становить понад 90 швейцарських франків на місяць – вартість, яку варто враховувати, якщо ви збираєтесь їздити громадським транспортом.

Розваги

Відвідування більшості музеїв коштує близько 15-20 швейцарських франків, хоча для студентів часто бувають знижки. Піші екскурсії та пригодницькі заходи розпочинаються приблизно з 70 швейцарських франків, а парапланеризм коштує близько 160 швейцарських франків. Квитки на лижні та сноубордні прогулянки коштують від 55 до 95 швейцарських франків на день залежно від гори. Багатоденні абонементи зазвичай пропонують значні знижки.

Кухня

Національна кухня Швейцарії досить незвична і багато в чому відрізняється за смаком традиційної української. Швейцарські страви завжди відрізняються вишуканістю, тонкістю, незвичайними відчуттями, що передаються людині під час трапези та, звичайно ж, великою кількістю сиру, який є атрибутом цієї країни. Найчастіше туристи куштують такі національні страви:

  1. Сирне фондю – назва походить від "fondre", що в перекладі з французької означає "танути", – може бути приготоване у безлічі варіацій та з різними сирними сумішами. Сир розтоплюють у білому вині та подають теплим у горщику з широкою кришкою, відомому як какелон.
  2. Рести – це різновид картопляного пирога, що подається як основна страва або гарнір. Як основна страва рости можна прикрасити інгредієнтами на ваш вибір, наприклад, яєчнею, сиром, овочами, грибами або м'ясом.
  3. Раклет – типова страва кантона Вале. Традиційно половинку сирного кола нагрівають з одного боку, і в міру плавлення сир зішкрібають на тарілку. Найпростіше це зробити із скибочками сиру раклет, які розплавляють на маленьких сковорідках у спеціальному грилі.

Ціни на житло

Гуртожиток у середньому коштує 30-40 швейцарських франків за ніч у 6-8-місному номері. Вартість номерів в окремих гуртожитках варіюється від 70 до 120 швейцарських франків за ніч. Більшість хостелів пропонують безкоштовну постільну білизну та Wi-Fi, а у вартість деяких входить сніданок.

Для тих, хто подорожує з наметом навколо Інтерлакена є кілька кемпінгів. Ціни становлять близько 15-30 швейцарських франків за ніч за просту ділянку для двох людей без електрики.

Готелі дуже дорогі, стандартний номер коштує 70-120 швейцарських франків за ніч. Для чогось більш красивого та просторого розраховуйте витратити близько 150-200 швейцарських франків за ніч.

Найкращою альтернативою готелям є Airbnb, де одномісний номер зазвичай коштує 30-50 швейцарських франків за ніч, а цілі апартаменти починаються приблизно з 70 швейцарських франків.

А головне – не забудьте забронювати житло заздалегідь, одразу після покупки квитка, адже це чудовий спосіб заощадити на вартості оренди апартаментів.

Рівень безпеки

Швейцарія невипадково є безпечною країною. Рівень злочинності у цій країні дуже низький. Шанс стати жертвою злочину у Швейцарії у 2021 р. становив 0,3%. Понад 2 млн людей із 8,3 млн жителів цієї країни володіють зброєю. Хоча цей факт може спричинити суперечки, рівень вбивств у Швейцарії у 2017 р. становив лише 2,9 на 100 тис. осіб.

Швейцарці дуже освічені. Відповідно до звіту ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), 86% з них мають вищу освіту. Що рівень освіти вищий, тим менше людей схильні втягуватись у злочинну діяльність.

До того ж, жителі Швейцарії є законослухняними людьми. Вони дружелюбні і, швидше за все, уникають хвилювань. Навіть протести та демонстрації, які проводяться, мають дуже мирний характер.

Заборони

Наступні поради допоможуть вам уникнути серйозних помилок під час подорожі та не зіпсувати ваш чарівний вікенд:

  1. Не їздіть на транспорті "зайцем". Штрафи у Швейцарії – одні з найвищих у Європі. У країні існує спеціальна система, куди заносяться дані пасажира, і перевірити ваше минуле, а також збільшити суму квитанції можуть за дві секунди. Якщо вас зловили без квитка в автобусі, вперше ви заплатите 100 франків (приблизно 100$), потім – 140, втретє – 220.
  2. Не користуйтеся водопроводом уночі. Шумні нічні дії з водою у Швейцарії під забороною вже років 60. Якщо ви не живете у приватному будинку, то після 22:00 вам варто обмежити відвідування душу, прання та миття посуду, щоб не заважати відпочивати сусідам, а до туалету придбати унітаз із додатковою шумоізоляцією.
  3. Не ставте особистих питань місцевим жителям – про зарплату, вік або релігію. Швейцарці високо цінують конфіденційність.

Інфраструктура

Швейцарія має щільну та ефективну мережу залізниць та розгалужену систему доріг високого класу з безліччю тунелів, щоб компенсувати гористу місцевість. Саме тому жителі цієї країни так часто подорожують – тут є можливості придбати прямий квиток у будь-яке місце світу.

Є два великих міжнародних аеропорти (в Цюріху і Женеві) і кілька невеликих аеропортів з міжнародними рейсами. Саме сюди прилітають літаки із українськими туристами.

Швейцарія, що не має виходу до моря, також має сучасну морську мережу, що налічує близько 30 океанських суден, що базуються за кордоном, та здійснює річкові вантажні перевезення зі зв'язком із Північним морем через річку Рейн.

Інфраструктура Швейцарії розвинена дуже добре. Тут використовують сучасні моделі поїздів та літаків, які не перестають дивувати своїм комфортом та швидкістю. Але пам'ятайте, якщо ви хочете купити дешевий проїзний на поїзд або авіаквиток у потрібну країну, то подбайте про це заздалегідь.

Культура

Культура Швейцарії відрізняється своєю різноманітністю, оскільки країна перебуває на перехресті кількох видатних європейських культур.

Швейцарська культура також відображена у кулінарії Швейцарії, що, безумовно, робить її справжнім раєм для гурманів. Тут можна скуштувати величезну кількість національних страв, а також регіональні делікатеси, незалежно від того, в якому кантоні вони знаходяться.

Ця країна є ідеальним вибором для любителів усіх видів мистецтва. Культурна спадщина Швейцарії зібрана у понад 600 музеях, якими швейцарці по праву пишаються. Найбільш відомі Швейцарський музей землі у Цюріху, Художній музей у Базелі, а також музей транспорту у Люцерні, Олімпійський музей у Лозанні або музей Червоного Хреста у Женеві. Кожен із цих унікальних музеїв поєднує в собі розвагу, веселощі та деяку корисну інформацію.

Швейцарська народна музика – це, як правило, жива танцювальна музика. Найпопулярніші музичні інструменти: акордеон (Schwyzeroergeli), скрипка, бас-скрипка, кларнет цимбали (варган). Звичайно, у цьому ряду не можна забувати і про альфорно, яке раніше також використовувалося пастухами як сигнальний інструмент.

Швейцарія з її культурним життям та традиціями з кожним роком приваблює дедалі більше туристів. Якщо вам подобається поєднувати відкриття з гарною природою, то авіарейс до Швейцарії – це те, з чого варто почати!

Пам'ятки

Ось деякі з головних туристичних визначних пам'яток для туристів, що планують авіапереліт до Швейцарії.

  1. Гора Пілатус у районі Люцернського озера сповнена легенд. Назва походить від слуху, що тут міг бути похований знаменитий біблійний римський правитель Понтій Пилат. Середньовічні європейці вважали, що гора утворилася як драконова скеля, що падає з неба. З вершини висотою 2100 м (7000 футів) відкривається вид на швейцарські та французькі Альпи, а також Люцернське озеро внизу.
  2. Jet d’Eau. Цей гігантський фонтан – одна з найвідоміших пам'яток Женеви. Він злітає у повітря на 140 м. Jet d’Eau знаходиться там, де Женевське озеро впадає в річку Рону, він настільки великий, що його можна побачити за багато миль.
  3. Гірське місто Гріндельвальд є найбільшим гірськолижним курортом у регіоні Юнгфрау. Це прекрасне альпійське містечко підходить як для літнього, так і для зимового відпочинку. Туристи, які приїжджають сюди влітку, можуть насолодитися захоплюючими пішохідними стежками та одними з найулюбленіших місць для скелелазіння в Європі. Зимові туристи можуть покататися на лижах або навіть спробувати місцеву санну трасу.