Завантаження...

hero

Республіка Коста-Ріка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Коста-Ріка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Коста-Рика – країна в Центральній Америці. Її назва перекладається з іспанської як "багатий берег".

У доколоніальну епоху була населена індіанськими племенами брибрі та уетарів. Відкрита Христофором Колумбом у 1502 р. Колонізація країни іспанцями розпочалася з 1530 р. У 1821 р. здобула незалежність, хоча і не потребувала цього. Незабаром у складі федерації з низкою країн Центральної Америки була приєднана до Мексики, проте цей союз проіснував лише до 1838 р. Наприкінці сорокових років у Коста-Риці відбулася громадянська війна, після якої керівництво держави розпустило армію. Зараз у країні збройних сил немає, є лише поліцейські органи.

Економіка Коста-Рики почала розвиватися ще в ХІХ ст., коли американські інвестори налагодили експорт кави та іншої аграрної продукції, а також збудували залізниці. Наразі вона орієнтована на сільське господарство, виробництво електроніки та туризм. Останній є основним джерелом валютних надходжень та забезпечує близько 7% ВВП. Щорічно до країни прибувають до 1,5 млн туристів, приносячи в економіку 900 млн $.

Коста-Ріку називають "тропічною Швейцарією" через велику кількість природних заповідників. Туристам цікаві насамперед діючі вулкани, ліси та гірські річки.

Прямих авіарейсів без пересадок з України до Коста-Рики немає. Можна купити квиток тільки на рейс із проміжною посадкою в стикувальних аерогаванях за допомогою сервісу SkyBooking. В рамках авіатурів літаки заходять до транзитних аеропортів Мадрида, Варшави, Мюнхена або Стамбула. Переліт триває, залежно від маршруту, 21-30 годин.

Розташування

Коста-Рика розташована на перешийку, який сполучає Південну та Північну Америку. З південного заходу вона омивається Тихим океаном, з північно-східного боку – Карибським морем. За 550 км від берега знаходиться найбільший безлюдний острів у світі – Кокос. Суміжною країною з півночі є Нікарагуа, з півдня – Панама.

Ландшафт країни являє собою гірські системи, що простяглися з півночі на південь. Між ними розташоване Центральне плато. У країні є вулкани. Одним із найвідоміших, завдяки своїй ідеальній конічній формі, є Ареналь. Вулкан Ірасу, розташований біля міста Картаго – найвищий у країні (3,42 км).

У Коста-Риці протікає велика кількість річок, утворених гірським рельєфом та значною кількістю опадів. Найдовша річка – Сан-Хуан (192 км), а найбільше озеро – Ареналь площею 87,8 км.

Територія країни пролягає через пояс субекваторіального клімату. Коста-Рика відрізняється великою погодною різноманітністю через пересічений рельєф. На узбережжі Карибського моря випадають рясні дощі. Тут переважно спекотна погода, стовпчик термометра коливається на рівні +30-32°C. Різниця між температурою в зимовий та літній періоди невелика, в середньому у січні повітря прогріте до +23°C. Гірські райони та узбережжя Тихого океану відрізняються менш вологим кліматом.

Структура населення

Близько 80% жителів є нащадками іспанських колоністів, які переселилися до Коста-Рики до XVII ст. з таких регіонів, як Арагона, Галісія та Біскайя. У країні більш європеоїдне населення, ніж в інших державах Центральної Америки. На мулатів і нащадків африканців припадає 8%, на метисів – 10%, решта – індіанці. Також у Коста-Риці проживає до 10 тис. етнічних китайців.

Що стосується розподілу населення за віковими групами, то більшість із них представлена громадянами від 25 до 54 років (майже 44%). На другому місці – діти до 14 років (22,08%), на третьому – молодь 15-24 років (15,19%). Громадяни віком понад 65 років становлять 8,76% населення Коста-Рики.

Місцевий різновид іспанської є офіційною та повсюдно поширеною мовою в країні. Поширені також мови корінних народів малеку, кабекар, брибрі, бокота та гуаймі.

Релігійні переконання:

  1. Домінуючий напрямок – католицизм, його активно дотримуються 44,9% громадян.
  2. Частка євангельських християн, у тому числі представників Церкви Бога, Протестантської єпископальної Церкви, Асамблеї Бога, рухів баптистів та методистів – 13,8%.
  3. Атеїсти та агностики становлять 11,3% костаріканців, ще 4,3% припадають на прихильників інших релігій.
  4. Свідки Єгови становлять 1,48%.
  5. Мормонів налічується не більше 1%, крім того є невелика кількість іудеїв.

Віза

Для туристів з України у Коста-Риці діє безвізовий режим. Термін перебування – 90 діб. Обов'язкова умова: період дії паспорта особи, що в'їжджає в країну, на момент перетину кордону також не може бути меншим, ніж 90 діб. При виїзді сплачується невеликий туристичний збір.

Рівень життя

Середній рівень зарплат у Коста-Риці є досить високим для латиноамериканських країн – він становить 780$. Розмір мінімальної оплати праці – 390$, а максимум може перевищувати 1480$. Реальна сума прожиткового мінімуму – трохи більше 600$. Безробіття у країні оцінюється у 6,6%.

Костаріканці, що працюють мають медичну страховку Poliza de riesgo del trabajo, проте медичну допомогу можуть отримати і незастраховані особи, кількість яких не перевищує 8% населення. Особливий акцент при наданні медичних послуг робиться на незаможних іммігрантів з колумбійської та нікарагуанської громади, крім того, спеціальними програмами проходять і представники корінних народностей.

Ціни

Вартість основних продуктів харчування в магазинах Коста-Рики нижча, ніж в американських, у 1,57 рази. За кілограм м'яса тут попросять у середньому 8,41$, філе курки коштуватиме дешевше – 6,24$. Десяток яєць пропонують 2,21$. Близько 5,85$ слід заплатити за сир місцевого виробництва. Ціна найдешевшого обіду у закладі фастфуду або у бюджетному кафе – 6,50$, у ресторані середнього рівня і вище – від 37$.

Брендовий літній недорогий одяг продається за 40-56$ (це сукня або джинси), чоловіче взуття зі шкіри коштує 78,76$. За кросівки Nike доведеться віддати вже 91,51$. Виклик таксі – 98 центів та додатково – долар за кілометр. Тариф на очікування водієм клієнта досягає 5,2$ за годину. Економічніший, хоча й не такий комфортний варіант – просто купити квиток на автобус за 73 центи або одразу – проїзний на один місяць за 34,2$.

Кухня

Традиційна кухня Коста-Рики представлена переважно стравами з рису, овочів, бобових, м'яса та риби, а також фруктів. Спеції використовують нечасто, проте на стіл із частуваннями, як правило, подають соус-чілі або кетчуп. Кава з Коста-Рики по праву вважається однією з найкращих у світі. Вона подається в невеликих глечиках, з яких і розливається у чашки. Також досить поширені трав'яні чаї.

Найбільш популярні страви національної кухні:

  1. Касадос (як варіант – пінто) – рис з чорною квасолею та овочами. Подають як гарнір до м'ясних закусок – свинини, яловичини або курки.
  2. А ла планча – печена риба.
  3. Аррегладос – пиріжки, начинені куркою або яловичиною із сиром.
  4. Севиче – риба морських сортів, зварена з лимонним соком, коріандром та цибулею.
  5. Суп Ойя-де-Карне, робиться з тушкованого м'яса з овочами. По суті є рагу з бульйоном, приготованим на повільному вогні з картоплею, кукурудзою, морквою і часником.

Ціни на житло

Сегмент оренди житлової нерухомості в Коста-Риці характеризується більш високою вартістю оренди квартир, ніж у інших латиноамериканських країнах. Однокімнатне житло в хорошому районі коштуватиме 464$, за дві кімнати і більше доведеться заплатити вже 804$. Квартири в будинках, віддалених від центру, можна зняти за 325$ та 588$ відповідно. Якщо приймаєте рішення про купівлю квартири, слід знати, що ціни на житло в Коста-Риці стартують від 1,22$ тис. за 1 м2.

Проживання в найдешевших хостелах коштує від 31$ на добу. Трохи дорожче коштуватиме однозірковий готель – 34$. За номери класу двох та трьох зірок потрібно заплатити 57$ та 79$ відповідно, а комфортабельні преміум-готелі пропонують туристам заселитися за 285$ на добу.

Рівень безпеки

У Коста-Риці кількість скоєних злочинів у середньому за рік нижча в 1,1 рази, ніж в Україні, вона становить 980 на 100 тис. осіб. Як і в будь-якому туристичному регіоні, особи, які прибувають до цієї країни, повинні подбати про збереження своїх речей та грошей, а також особисту безпеку.

Насамперед рекомендуємо бути обачними, користуючись банкоматами. На узбережжі можуть здійснюватися дрібні крадіжки документів та грошей. Те саме стосується й громадського транспорту, особливо автобусів, – потрібно уважно стежити за своїми речами, що знаходяться у верхніх секторах багажних відділень. Під час прогулянок рекомендуємо уникати віддалених та погано освітлених кварталів.

Відвідування джунглів допускається лише з досвідченим гідом. У районах розташування вулканів слід враховувати обмеження, пов'язані із небезпечними зонами. Особливо уважними варто бути на пляжах – у Коста-Риці нерідкі сильні течії в районах узбережжя. Також слід ретельно дотримуватися вимог безпеки під час занять сноркелінгом та іншими розвагами, пов'язаними із зануренням у воду.

Заборони

У Коста-Риці немає якихось специфічних законодавчих обмежень поведінки туристів чи заборон, що склалися з релігійних та історичних традицій. Регулюються лише питання, пов'язані із протидією злочинності, захистом живої природи та забезпеченням безпеки відпочивальників.

Заборонений мисливський туризм. Якщо з'ясується, що метою прибуття туриста було саме полювання на тварин, то йому можуть заборонити в'їзд у країну. Порушення обмеження – штраф в кілька тисяч доларів. Заборонено відвідувати райони, небезпечні з погляду природних явищ. Йдеться про діючі вулкани, акваторії з сильними течіями та інші подібні об'єкти. Не допускається перебування на вулиці без посвідчень особи або їх фотокопій.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Коста-Рики забезпечує внутрішні перевезення та сполучення з країнами Північної Америки, Мексики, а також никою південноамериканських регіонів (Панамериканським шосе), акваторіями Тихого та Атлантичного океанів.

Протяжність автомобільних доріг становить 39 тис. км (90 позиція у світовому рейтингу), залізниць – 278 км. Стан останніх незадовільний, поїзди прямують лише окремими лініями. Добре розвинене лише приміське залізничне сполучення – у ньому задіяні нові локомотиви та комфортабельні вагони. Працюють морські порти в Кальдері та Лимоні, торговельний та пасажирський флоти невеликі. Довжина річкових маршрутів, якими курсують переважно пороми, становить 730 км.

У Коста-Риці функціонують загалом 161 аеропорт, з твердим покриттям – 47. Головний хаб – Хуан Сантамарія за 20 км від Сан-Хосе. Аерогавань продає квитки на літаки, що курсують здебільшого прямими міжнародними та місцевими маршрутами. Річний потік пасажирів, які користуються повітряним транспортом, оцінюється в 1,6 млн осіб.

Провідна авіакомпанія Avianca забезпечує авіаперельоти до 35 аеропортів на обох американських континентах. Бюджетні авіатури без пересадок пропонує лоукостер Volaris Costa Rica. Вартість авіаквитків цього оператора нижча, ніж в інших перевізників.

Культура

Культура костариканців є гармонійним поєднанням спадщини індіанських народів та іспанських колонізаторів. Є елементи традицій ямайських, китайських та інших іммігрантських спільнот.

Надзвичайно популярним і поширеним є пісенний фольклор, зокрема бомбас. Пунто, національний танець, який виконується у супроводі марімби та гітари, відомий далеко за межами країни. Музична культура Коста-Рики не замкнута, тут простежується сильний вплив культур Аргентини, Мексики, Куби та європейських країн.

Традиційними є масові свята, гуляння та розваги на центральних площах міст. Крім того, жителі Коста-Рики часто влаштовують заміські пікніки з видовищними виставами – танцями, кінськими змаганнями, а також боями биків. На відміну від іспанських традицій, правила місцевої кориди не передбачають вбивства тварин. Особливе місце займають пишні та яскраві різдвяні карнавали.

Пам'ятки

У Коста-Риці є безліч унікальних національних парків з водоспадами та вулканами, красивими долинами та печерами. У містах туристів чекають мальовнича старовинна архітектура та безліч цікавих розваг.

Топ визначних пам'яток Коста-Рики:

  1. Національний парк Мануель Антоніо на тихоокеанському узбережжі, за 132 км від Сан-Хосе. Щороку його відвідують близько 150 тис. туристів, яких приваблюють великі мальовничі пляжі з білого піску та велика кількість похідних маршрутів. На берегах є приливні озера, найпопулярніші серед дайверів.
  2. Водоспад Ла Фортуна у провінції Алахуела. Розташований біля підніжжя сплячого вулкана. Потоки води падають з висоти 75 м. Спуск до водоспаду – сходами, висіченими в скелі. Туристам пропонуєть купатися у струмку нижче водоспаду. Поруч є ресторан та магазини.
  3. Вулкан Ареналь. Національний парк з однойменним озером. Вулкан є найактивнішим у Коста-Риці. Його пік більшу частину часу закрито хмарами. Сліди лави, що стікає в долину, можна побачити на західному схилі вулкана.
  4. Національний парк Тортугеро на карибському узбережжі. Покритий дощовими лісами, що зберегли свій первозданний вигляд. Відрізняється великим біорізноманіттям. Добратися до парку можна тільки річкою або повітряним транспортом.
  5. Базиліка Богоматері Ангелів – римсько-католицький собор у Картаго. Побудований у 1639 р., був частково зруйнований внаслідок землетрусу. Після реставрації став незвичайним поєднанням колоніальних архітектурних рішень і візантійського стилю періоду XIX ст.