Завантаження...

hero

Канада

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Канада

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Канада – північноамериканська краъна, що займає половину континенту і є другою у світі за площею території. Назва походить від слова мовою ірокезів "kanata" ("селище"). Корінні індіанські народи заселили цю територію ще 25 тис. років тому. Європейці – французи та британці – відправили свої експедиції на її дослідження у XV ст., одночасно почавши колонізувати узбережжя Атлантики.

Економічно розвинена держава. Одна з провідних галузей – сфера послуг. Найпотужніші промислові кластери зосереджені у сегменті видобутку корисних копалин. Крім того, країна має в своєму розпорядженні серйозну виробничу інфраструктуру в енергетичній та аграрній сферах.

Туристична промисловість займає 1% у структурі внутрішнього валового продукту, зайнятість у ній оцінюється в 300 тис. робочих місць. Привабливість країни для подорожей обумовлена насамперед її багатою географічною різноманітністю. За рік Канаду відвідують понад 15 млн туристів, доходи від яких оцінюються у 17,4 млрд $.

Авіапереліт з України до Канади без пересадок триває приблизно десять годин. Квитки можна придбати за допомогою сервісу SkyBooking. Туристам пропонують різні формати подорожей.

Розташування

Розташовується здебільшого на півночі материка. Омивається Тихим, Атлантичним та Північним Льодовитим океанами. На півдні межує зі США, морем – з французькими островами Мікелон і Сен-П'єр, а також з датською Гренландією.

Основна частина території зайнята рівнинами та плато Канадського щита. Коливання висот – у межах від 300 до 1,5 тис. м. У західному напрямку розташовуються Скелясті гори (входять у Кордильєри) та низовинні райони Британської Колумбії. Найвища точка країни – Аппалачі, що простяглися від приморських провінцій до Квебеку.

У Канаді налічується близько мільйона озер – 62% від загальної кількості у світі. Рекордне за площею акваторії – Верхнє озеро (82,4 тис. км2), найбільше на планеті серед прісноводних водойм такого типу. У країні протікає багато великих річок, найдовшою з яких є Макензі (1,74 тис. км), звана також Північною Міссісіпі.

Клімат характеризується прохолодним вологим літом та холодною зимою з сильними крижаними вітрами. Територія знаходиться в помірному, субполярному та полярному поясах. Діапазон коливань температури повітря взимку – -40-15°C, влітку – +15-25°C, але в преріях вона може досягати і +40°C.

Структура населення

Населення Канади є багатонаціональним. На її території мешкають представники 34 етнічних груп. 32,2% вважають себе канадцями, чиї батьки приїхали ще за часів колонізації.

Розподіл жителів країни за основними національностями:

  • 21% – англійці;
  • 15,8% – французи;
  • 15,1% – шотландці;
  • 13,9% – ірландці;
  • 10,2% – німці;
  • 4,6% – італійці;
  • 4,3% – китайці;
  • 4,1% – ескімоси та індіанці;
  • 3,9% – українці.

Найбільша вікова група населення – від 15 до 49 років (45,3%). Діти віком до 14 років – 16,2%, особи 50-79 років – 34,3%, від 80 років – 4,2%.

У Канаді дві офіційні мови – англійська та французька. У деяких північно-західних регіонах мають статус офіційних мови корінних народів. У побуті англійською спілкується 68,3%, французькою – 22,3% канадців, причому 17,7% громадян є двомовними. Решта населення розмовляє китайською, італійською, німецькою, іспанською та панджабі, а також мовами аборигенів.

Ставлення до релігії:

  1. Понад 67% громадян дотримуються християнства. Найбільшими групами є католики (38,7%) та протестанти (27%).
  2. Іслам – найпопулярніша нехристиянська релігія країни, налічує 3,2% віруючих.
  3. Ще 1,5% населення – індуси, на сикхів припадає 1,4% населення.
  4. Близько 10% громадян не дотримуються жодної релігії.

Віза

У 2022 р. канадський парламент ухвалив рішення щодо запровадження безвізового режиму з Україною. При перетині кордону потрібний паспорт. Служби прикордонного контролю можуть вимагати документи щодо мети прибуття в країну, обсягу коштів, перевірити наявність авіаквитків на зворотний переліт. Безвізовий режим не передбачає автоматичного дозволу на роботу в Канаді.

Рівень життя

Система оплати праці Канаді – погодинна. Рівень доходу чоловіків, що працюють, у середньому оцінюється в 25,78$, жінок – 22,94$. Мінімальна сума зарплати – 12,35$ за годину. Для сім'ї офіційний прожитковий мінімум становить 2048$, для однієї особи – 1532$ на місяць.

У Канаді проживає близько 5,2% незайнятих громадян із категорії економічно активного населення. В останні роки намітилося поступове зниження рівня безробіття, вперше за всю історію профільної статистики, що ведеться з 1976 р.

У країні діє система державного медичного страхування, цим займаються і приватні фонди. До 75% населення оформили медичну страховку, для решти допомога надається через роботодавця або за соціальними програмами.

Ціни

Споживчі ціни в Канаді приблизно можна порівняти з американськими. Наприклад, вартість яловичини тут – у середньому 13,88$, курячого філе – 11,14$ за кілограм. Картопля продається за 2,38$, сир – 11,29$, хліб – 2,42$. За те, щоб перекусити фастфудом, потрібно заплатити 9,5$, найдешевший обід у кафе коштуватиме 15,88$, а в хорошому ресторані – вчетверо більше.

На покупку джинсів потрібно 52,35$, сукні на літо – 36,15$. Взуття коштує 55,5-119$. Купівля квитка на рейс міського маршруту в автобусі обійдеться від 1,98$ до 3,18$, ціна проїзного на місяць – 59,5-123,8$. Водій таксі вимагатиме за посадку до 4,76$, за кілометр перевезення – до 3,18$.

Кухня

Традиції кухні сягають життя корінних народів, до неї привнесена велика частка гастрономічних уподобань французів та англійців. Єдиного поняття "національної страви" як такого не існує, у кожному регіоні є свої відмінності. Наприклад, у Монреалі дуже популярні італійські страви, у Торонто – південноазіатські. Щоденне меню канадця включає лангети, ростбіфи або біфштекси, супи-пюре, особливо з гарбуза. На кожному столі обов'язково стоїть кленовий сироп. Родзинкою канадської кухні вважається страва філе-брошет – смажені на рожні шматки філе і бекону з грибами і цибулею.

Ціни на житло

Вартість оренди житла у Канаді досить висока. Якщо вибирати найдешевший варіант, то це однокімнатна квартира, яка знаходиться не в центрі міста. У місяць за проживання потрібно буде платити близько 730$, якщо нерухомість знаходиться на центральних вулицях – до 1760$ Дво-трикімнатна квартира на околиці обійдеться в 1740$, а в престижному районі цінник зросте до 3360$. Придбати житло можна за 5070-7140$. за 1 м2.

Бюджетні готелі пропонують номери в середньому за 54$, класу "три зірки" – 112$ за добу. Проживання в люксовому готелі з повним пакетом послуг обійдеться дорожче – щонайменше 200$.

Рівень безпеки

Поїздки до Канади є відносно безпечними для туристів: у цій країні низький рівень злочинності. З розрахунку на 100 тис. осіб кількість злочинів проти особи становить 1,98 тис., проти власності – 3,24 тис. Для порівняння, у США за різними видами злочинів статистика вища у 1,5-3 рази. За останнє десятиліття відбулося зниження кількості правопорушень на 23% у цілому по Канаді та на 34% у більшості її регіонів.

На кожні 528 осіб припадає один поліцейський, що приблизно на 20% перевищує відповідний показник у США. Найбільше правоохоронців у північних районах, найменше – у північно-західних.

Заборони

У Канаді, як і традиційно в багатьох інших країнах, найсуворіше заборонено вживання алкоголю та куріння у громадських місцях. Порушення цих правил загрожує штрафом, розмір якого визначає регіональна влада. Нетверезим водіям автомобілів взагалі загрожує депортація із країни. Існують високі штрафи за розмову мобільним телефоном за кермом.

Заборонено кемпінг у містах, парках національного та провінційного значення, а також на території, що перебуває у приватній власності, без дозволу її власника. Є в країні й досить "дивні" обмеження, наприклад, не дозволено розраховуватися монетами номіналом в один долар за товар, що коштує понад 25$.

Інфраструктура

Канада є країною з розвиненою інфраструктурою – це пов'язано з тим, що індустріальні об'єкти розташовані на досить великій території. Налічується понад 300 морпортів, а лише автомобільних доріг у Канаді прокладено понад 1,1 млн км. Громадський транспорт у населених пунктах представлений переважно автобусами, трамваями і метрополітеном, проте користується ним лише 10% населення, інші бажають пересуватися на власних автомобілях або велосипедах.

У країні діє 1,47 тис. аеропортів та 26 вертолітних аеродромів. Найбільша міжнародна авіагавань – Торонто Пірсон – продає авіаквитки на прямі маршрути у безліч напрямків. Перевезеннями управляє 51 авіакомпанія, у розпорядженні яких перебуває понад 800 літаків. Найбільші оператори, Air Canada і Aeropro, включають в пакет послуг комплексні авіатури. Є компанії, що займаються організацією виключно туристичних та спеціальних рейсів. Наприклад, в Adlair Aviation можна купити квитки лише на чартерні авіарейси без пересадок.

Культура

Канадська культура формувалася під впливом британців, французів та американців. Інші народи, представники яких переїжджали до країни, також додавали до неї свої унікальні риси. Величезний внесок зробило корінне населення, яке проживало на цій території протягом багатьох тисяч років, культури якого часом істотно відрізнялися одна від одної.

Прямий вплив індіанців та ескімосів на культурний розвиток Канади пов'язаний насамперед із тим, що рання історія підкорення північноамериканського континенту європейцями мала відносно мирний характер. Саме тоді колонізатори запозичували та інтегрували елементи традицій та життєвого устрою місцевого населення зі своїми власними.

Сліди цього впливу знаходять своє яскраве втілення досі – особливо популярне мистецтво корінних народів, у тому числі створення кам'яних та кістяних скульптур, різьблення по дереву. Багато місць і міст країни зберегли первісні найменування доколумбової епохи.

Червоною ниткою через витвори мистецтва, традиції та звички канадців проходять образи мисливців, першопрохідців та торговців. Остаточно культурні особливості були сформовані під час розширення сфери впливу європейців на захід країни.

Пам'ятки

Канада – захоплююча країна для подорожей та дослідження нового, багато місць мають статус національної спадщини. Найвизначніші пам'ятки:

  1. Церква святого Павла – католицький храм у Торонто, найстаріший у цьому місті. Побудований у 1822 р. Має статус малої базиліки. Архітектурно проєкт споруди грунтувався на моделі римського Сан-Паоло-фуорі-ле-Мура.
  2. Канадський музей історії – найбільший у країні. Розташований в Квебеку (м. Гатіне). Експозиція присвячена культурам корінних народів країни, історії від епохи її колонізації і до сьогодення. У музеї понад мільйон експонатів.
  3. Ніагарський водоспад – система водоспадів на однойменній річці в Онтаріо. З 1925 р. потоки води в нічний час підсвічуються. Водоспади відвідують до 30 млн людей на рік.
  4. Національний парк Банф – найстаріший у країні, був створений у 1885 р. у Скелястих горах. Знаходиться в провінції Альберта, в ньому є безліч льодовикових ділянок, хвойні ліси та мальовничі альпійські краєвиди.
  5. Л'Анс-о-Медоуз ("Бухта медуз"). Археологічний пам'ятник на острові Ньюфаундленд. Тут існувало перше в історії Північної Америки поселення європейців – вікінгів, які прибули на острів на початку XI ст.