Завантаження...

hero

Сідней

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Сідней

Австралійський Союз
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Сідней – найбільше місто Австралії, давно претендувало на роль столиці в цій країні і конкурувало з Мельбурном. Внаслідок тривалого протистояння з'явилася столиця Канберра, проте Сідней, як і раніше, вважається візитною карткою цього континенту. Будівля Сіднейського оперного театру з покрівлею у вигляді величезних білих вітрил – одна з найвідоміших у всьому світі.

Місто Сідней відоме також як столиця штату Новий Південний Уельс. Він розташований у південно-східній частині материка, біля кількох бухт і заток. Перше поселення заснував Артур Філіп, адмірал Королівського флоту Англії. Назва міста походить від імені лорда Сіднея із Великобританії.

Сідней розташований на узбережжі Сіднейської бухти і Сідней-Харбор, знаходиться на південь від затоки Порт-Джексон, через вузьку протоку, що відкриває вихід до Тасманового моря.

Швидко і зручно дістатися Сіднея і південної частини планети від екватора можна рейсом найбільших авіакомпаній світу. Сервіс SkyBooking консолідує найкращі пропозиції для тих, хто хоче купити квиток на літак до Австралії з України. Оформлюйте авіаквитки в Сідней прямо зараз на нашому сайті, у форматі online, це оперативно, легко та комфортно.

Розташування

Незалежно від того, як проходить маршрут вашої поїздки за кордон, мальовниче місце розташування Сіднея викликає приголомшливі емоції. Це винятковий ракурс для незабутніх селфі, атмосферна обстановка та природний ландшафт дозволяють зробити найкращі фото та відео, щоб поділитися з друзями у соціальній мережі.

Море, що пролягає через вузьку Тасманову протоку, омиває береги Австралії та Нової Зеландії, розташованої на відстані 1 670 км від материка.

Узбережжя Австралії у місці розташування Сіднея характеризується безліччю заток і бухт, що утворилися ще після льодовикового періоду. Ця місцевість омивається Тихим океаном, захищена грядою Блакитних гір у західній частині. Тут протікає річка Хоксбері та розташовується Королівський національний парк.

Крім Сіднейської бухти місто знаходиться на узбережжі затоки Порт-Джексон, займає територію берегів трьох його бухт, включаючи:

  • Сідней-Харбор;
  • Північну;
  • Середню бухту.

Місто і надалі збільшується у розмірах і займає також місцину у південній частині узбережжя затоки Ботані Тасманового моря. Одним із культових місць для відвідування туристів вважається міст Харбор-Брідж, під яким проходять океанські лайнери.

Він сполучає південний берег, на якому знаходяться ділові центри, з північною частиною міста, а також проходить через затоку Порт-Джексон. Велика аркова конструкція входить до трійки найбільших у світі та побудована відповідно до мосту в Нью-Йорку Хелл-Гейт. З нього відкривається вид, що захоплює дух під час сходження на висоту могутніх веж, покритих натуральним каменем, і що піднімаються на 100 м над рівнем моря.

Цей міст внесено до держреєстру спадщини нового Південного Уельсу та національної спадщини Австралії.

Сходження на міст Харбор-Брідж проводиться разом із спеціально підготовленими інструктором, разом із страховкою. Самим туристам не рекомендується проходити екстремальний маршрут.

Міст Харбор-Брідж побудований без проміжних опор, що дозволяє перетнути затоку глибиною 60 м. Це місце запуску новорічних та інших святкових феєрверків, таких як "Сонце", "Діамантова ніч у Смарагдовому місті".

Територія

Сідней займає територію понад  12 тис. км², і розташовується вздовж берегової лінії з безліччю бухт, заток, пляжів. Серед найзнаменитіших можна відзначити Бондай-Біч, пляжі Менлі у північній частині. Ця площа включає національні парки, Блакитні гори, територію Центрального берегового району. Велика кількість заток тут досягає 70, що робить місто мальовничою природною гаванню.

Корінні мешканці цієї країни належать до етнічної групи кадигалів. За дослідженнями вчених, вони оселилися на цих землях ще за 30 тис. років до європейців.

Перший флот Великобританії з флагманом HMS Sirius увійшов до Порт-Джексона і заснував поселення європейців у місцях, відкритих Джеймсом Куком.

Спочатку місто хотіли назвати Альбіоном, але потім капітан Артур Філіп прийняв рішення про назву першого поселення на честь Лорда Сіднея. Справа в тому, що 11 суден та кораблів цієї експедиції доставили сюди ув'язнених з Англії, а лорд Сідней обіймав посаду міністра з розвитку колоній у Великій Британії.

У цей час американці відмовили у прийомі місцевих ув'язнених, йшла війна за незалежність США. Тому ухвалили рішення про створення першої колонії на відкритих землях в Австралії та поселення там ув'язнених.

Наступні експедиції з доставкою цих людей до Австралії призвели до того, що вони становили 40% місцевого населення, решту займали військові, вільні іммігранти та аборигени.

Територія Сіднея знаходиться між плато Хорнсбі у північній частині та плоскою рівниною Камберленд з півдня. Північне узбережжя має гірський рельєф, і почало активно розвиватися після зведення мосту Харбор-Брідж. Раніше сполучення здійснювалося поромом, який зберігся і сьогодні. Туристи можуть вирушити на прогулянку водою з центральної пристані "Серкьюлар-Кі", розташованої в самій вискій точці Сіднейської бухти.

Інфраструктура

Величезний мегаполіс приймає літаки з різних країн світу та континентів. Вони заходять на посадку в міжнародному аеропорту Кінгсфорд Сміт, розташованому на північному узбережжі затоки Ботані Тасманового моря.

Сідней включає величезну інфраструктуру в Центральному береговому районі, а також Блакитні гори та великі національні парки, має вихід у Тасманове море та Тихий океан.

Інфраструктура Сіднея включає 38 округів, таких як Бервуд, Обурн, Ботані-Бей, Варрінга, Бенкстаун, Хорнсбі, Мерріквілл, Sydney, Північний Сідней, Кантербері, Кемпбелтаун.

Мерія округу знаходиться в будівлі Sydney City Hall. Її очолює мер, що відомий як Lord Mayor of Sydney.

У місті засновано найбільші фінансові інститути:

  • світові майданчики Австралійської біржі цінних паперів; 
  • Резервний банк Австралії;
  • Сіднейської біржі ф'ючерсів;
  • представництва 90 світових банків.

Сідней також очолює трійку лідерів за кількістю штаб-квартир та офісів австралійських та міжнародних компаній.

Виняткова краса панорами цього мегаполісу приваблює мільйони туристів з усього світу.

Рівень безпеки

Вирушаючи за кордон, спочатку цікавляться рівнем безпеки в обраній країні. Незважаючи на високу безпеку для перебування в Сіднеї та в цілому в Австралії, поліцейські рекомендують не забувати про обмани туристів та дотримання правил ббезпеки.

Країна входить до десятки найкращих за економічною стабільністю та рівнем безпеки.

На пляжах Сіднея не забувайте, що поблизу узбережжя Австралії багато акул. Намагайтеся бути обережними, не запливати далеко від берега. Купайтеся та займайтеся серфінгом у спеціально відведених для цього місцях.

У Сіднеї бувають повені, особливо у зимовий та весняний сезон, коли піднімається сильний вітер та шторм на морі.

Ціни

Австралія належить до найдорожчих країн. У Сіднеї встановлюються найвищі ціни. Тому про бюджетний відпочинок тут навіть не згадують та розраховують на великі витрати.

Офіційна валюта країни – австралійський долар, який у середньому дорівнює 1,45 AUD = 1 USD.

Середня ціна їжі в кафе становить від 12,24$, в середньому чек у ресторані обійдеться в 22,41$.

Середня вартість продуктів у супермаркеті:

  • хліб – від 2,41$
  • молоко – від 1,31$
  • рис – від 2,15$
  • помідори – від 3,45$
  • яблука – 2,87$
  • апельсини – 2,58$
  • банани – 2,50$
  • картопля – 2,00$
  • яйця курячі (10 шт.) – 2,62$
  • філе курки – 5,00$
  • свинина – 8,50$
  • сир – 6,66$

Середня вартість оренди номера в готелі – 69$, квартири на добу – 105$, в місяць оплата житла – від 1050$.

Купити квартиру в Сіднеї можна від 5 500$ за 1 м2 у центрі міста та від 2 070$ за 1 м2 у передмісті.

Структура населення

Предками сучасних сіднейців були австралійці, англійці, ірландці, шотландці, китайці та інші народності. Основна частина іммігрантів переселяється із Великобританії, Нової Зеландії, Китаю. Також багато жителів із Лівану, В'єтнаму, Індії, Філіппін. Також мешкають вихідці з України, Італії, Південної Кореї, Гонконгу. Частка корінного населення становить 1,1%, вихідців із країн Азії – до 18,1%, прибулих з різних країн – 37,7%.

Середній вік місцевих жителів становить 36 років, частка вікової групи від 65 років становить 15,4%. Місто займає сьоме місце у рейтингу міст світу за чисельністю населення, що народилося за кордоном. 

Культура та пам'ятки

Сідней відомий багатонаціональною культурою, що пояснюється прибуттям великої кількості іммігрантів до Австралії для постійного проживання. Тут проходили різні культурні та спортивні заходи:

  • Олімпійські ігри;
  • Кубок світу з регбі;
  • Міжнародний день молоді.

Унікальний будинок Сіднейського оперного театру включено до списку ЮНЕСКО.

Архітектура міста поєднує хмарочоси в центрі та прості колоніальні будинки на околицях.

Сідней відомий також безліччю місцевих визначних пам'яток. Тут знаходиться собор Діви Марії, церква Святої Софії, святого Петра, святого Пилипа, Петро-Павлівський собор.

Зведені великі мечеті, Лакемби та Оберн-Галліполі, відкрито Велику синагогу.

Парки

Мальовничий природний ландшафт гармонійно доповнює красу морських бухт та заток у Сіднеї. Місцеві жителі заклали багато парків на всій території, що прилягає до гавані Порт-Джексон, неподалік акваторії Тасманового моря та виходу до Тихого океану.

Тінисті парки створюють рятівну прохолоду у спекотний сезон, з максимальним піком тепла взимку, у січні, коли середній рівень температур сягає +27°C. Влітку, в липні, він встановлюється в середньому на рівні +18°C і поступово збільшується в осінні місяці.

Парки Сіднея та ботанічні сади:

  1. Національний парк Сідней Харбор, розташований на території Сіднейської бухти, і включає узбережжя, півострова та острови, що затоплюються припливами. Природа цих місць майже недоторкана людиною.
  2. Гайд-парк названий на честь парку, що знаходиться в Лондоні, і розташований біля найвідоміших будівель у Сіднеї. Яскрава рослинність та дерева створюють мальовничий природний ландшафт, який прикрашений також статуями.
  3. Королівські ботанічні сади є обов'язковим місцем для відвідування туристів. Тут зібрано тисячі рідкісних рослин, є тварини, закладено чудовий сад троянд, оранжерею папоротей, секції юрського періоду для дітей.
  4. Macquarie Place Park знаходиться біля будівель уряду і внесений до списку культурної спадщини. Величезним клином простилається через скупчення хмарочосів.
  5. Королівський національний парк Ройал входить до трійки лідерів після Йеллоустоуна. Туристичні стежки проходять через стрімкі скелі біля узбережжя океану, через ліси та луки з первозданною природою.

Унікальна краса та свіже повітря приваблюють безліч відвідувачів у парку Ланг, Sydney, Тамбалонг, Блаксленд Ріверсайд, Віньярд. Туристи вирушають до місцевого Сіднейського луна-парку з величезним оглядовим колесом.

Музеї та бібліотеки

Австралійський музей вважається одним із найстаріших на континенті і також називається Музеєм Сіднея. Великі експозиції також представлені в Австралійському національному морському музеї, який зберігає унікальні артефакти на військову тематику, присвячену морським експедиціям до Австралії.

Сіднейська ратуша часто стає відправною точкою для екскурсій туристів. Старовинний будинок відрізняється унікальною архітектурою і вважається одним із найстаріших у місті.

Музей науки або Powerhouse Museum ще називають "Силовою станцією", представляє експозиції різних відкриттів та досліджень, винаходів.

Історія Сіднея тісно пов'язана з поселенням у цих краях ув'язнених із Великобританії. Це знайшло яскраве відображення у експонатах місцевого Музею Правосуддя та Поліції, Justice & Police Museum.

Театри

Будівля Сіднейського оперного театру з відображенням вітрил, натягнутих морськими вітрами, відома у всьому світі. Ця архітектура визнана шедевром та не схожа на інші архітектурні пам'ятки. Цей театр розташований на Круговій набережній у Сіднеї та вважається візитною карткою усієї Австралії.

Його будівництво здійснювалося 10 років, і на це було вкладено 100 млн австралійських доларів. Вистави та екскурсії по будівлі Сіднейського оперного театру разом із гідом відвідують десятки мільйонів туристів щорічно.

Ця будівля номінувалася до списку семи нових чудес світу і була внесена до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Найбільша Бібліотека Херберт Сміт Фріхілс Ло Лайбрарі - Юніверсіті оф Sydney відкрита при Сіднейському університеті. Також працює публічна бібліотека Грін сквер, Дарлінг сквер, Кастомс хаус, Навітас, Консерваторіум Лайбрарі Юніверсіті оф Сідней. 

Освіта та наука

Порівняно дешевий курс вищої освіти пропонує Державний Сіднейський університет. Він заснований у 1850 р. і є найстарішим в Австралії.

Численні факультети для студентів пропонуються також в Університеті Нового Південного Уельсу. Головний кампус розташований у Кенсінгтоні, одному з районів Сіднея.

Будівля Технологічного університету в Сіднеї має сучасний дизайн, на відміну від старовинного головного кампусу University of Sydney, що своїм виглядом нагадує Оксфордський університет.

Інші пам'ятки

Купуючи авіаквиток на літак до Сіднея, можна вибрати прямий рейс на SkyBooking. Переліт з України сучасним авіалайнером займе кілька годин. Після прибуття на місці можна купити квиток на поїзд та автобус для екскурсій та огляду місцевих визначних пам'яток.

Цей перелік включає:

  • Сіднейську ратушу;
  • будівлю Сіднейського оперного театру;
  • безліч музеїв, галерей та експозицій;
  • сіднейську телевежу;
  • міст Харбор-Брідж;
  • собор Діви Марії;
  • церкви святого Петра та святого Пилипа, Святої Софії;
  • собора Петра і Павла;
  • мечеті Лакемби, Оберн-Галліполі;
  • будівлю Сіднейського монетного двору;
  • Сіднейський акваріум;
  • Білого пляжу у вигляді півмісяця Бонді Beach.

При відвідуванні пляжів і перед тим, як зайнятися серфінгом на крутих океанських хвилях, необхідно пам'ятати, що тут водяться великі акули.

Телефони екстрених служб

  1. Універсальний номер пожежної служби, швидкої допомоги: 000; 112
  2. Туристична медична служба: 612 221 71 33
  3. Посольство України в Канберрі: +61 26 23 05 789; +61 26 24 72 182
  4. Гаряча лінія: +61 45266 45 92