Завантаження...

hero

Мумбай

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Мумбаї

Республіка Індія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Мумбай, індійський Манхеттен, батьківщина Боллівуда… Це яскраве, колоритне, загадкове ультрасучасне місто поєднує в собі стільки контрастів, що здатне здивувати навіть досвідченого мандрівника. Тут багатство сусідить із бідністю, розкішні колоніальні будівлі та вілли мільйонерів – з нетрями, сучасність – з давниною, а строкаті базари – з величезними супермаркетами.

У столиці індійського штату Махараштра безліч цікавих локацій, і більшість із них – справжній must see для любителів давнини та таємниць. Побувавши в Мумбаї, варто обов'язково:

  • пройти крізь Браму Індії, подивитися знаменитий палац Тадж-Махал і зробити безліч вражаючих фото на світанку;
  • прогулятися по Марин-драйв, де розташовані будинки найзаможніших містян;
  • вивчити район Колаба, де особняки колоніальної епохи розташовані по сусідству з хмарочосами;
  • придбати незвичайні сувеніри на Чон-базарі чи Дхабу-стріт;
  • подивитися на Дхобі Гхат – найбільшу пральню у світі, де працюють лише чоловіки;
  • відвідати Антилію, найдорожчий будинок, де є все: від житлових апартаментів до особистого театру;
  • помилуватися 96-метровою Пагодою світової віпасани, під золоченим склепінням якої можуть медитувати 8 тис. людей одночасно.

Відстань між Україною та Мумбаєм – 5 тис. км та найшвидший спосіб дістатися до цього колоритного міста, звичайно ж, літак із Борисполя, квитки на який можна зручно та легко придбати за допомогою сервісу SkyBooking. З Київського аеропорту здійснює прямі рейси низка світових перевізників, крім того, можна придбати авіаквиток на чартерний рейс, що прямує без пересадок до індійської столиці. На нашому сайті можна знайти квитки різних цінових категорій, у тому числі дешеві варіанти та гарячі пропозиції.

Розташування

Мумбай розташувався в гирлі річки Улхас на узбережжі та островах Бомбей та Солсетт (штат Махараштра). Північна частина міста горбиста, а його основна частина знаходиться на 10-15 м над рівнем моря.

Клімат тут тропічний з вираженими сухим сезоном та сезоном дощів. Найхолодніші місяці – січень та лютий, дощі йдуть із червня по жовтень, а на літній період припадає сезон мусонів.

Територія

Мумбай – адміністративний центр штату Махараштра. З конгломерації на семи островах він перетворився на найбільше місто Індії, яке складається з районів:

  • Northwest Mumbai – район визначних пам'яток та пляжів;
  • South Central Mumbai – офісний район;
  • Central Suburbs, North Central Mumbai – райони проживання населення середнього класу;
  • South Mumbai – комерційний центр та найстаріший район із музеями, галереями та розважальними закладами;
  • Harbour Suburbs – колишній сателіт, а сьогодні – невід'ємна частина міста;
  • Western Suburbs – район проживання місцевих багатіїв з пляжами, двома аеропортами та найзнаменитішою церквою у місті.

Інфраструктура

Система громадського транспорту Мумбаю – одна із найрозвиненіших в Індії. Понад 80% мешканців користуються автобусами, наземним метро, ​​поромами, приміськими поїздами.

Автобуси, що курсують містом та околицями, представлені декількома типами:

  • поромні – прямують до порту;
  • спеціальні – курсують лише містом;
  • звичайні – курсують за маршрутом та зупиняються на всіх зупинках;
  • обмежені – зупиняються за маршрутом лише на великих зупинках;
  • експреси – виходять у рейс, що сполучає центр міста та околиці;
  • експреси з кондиціонером – курсують до віддалених околиць.

Крім перерахованих, є також міжміські автобуси, що дають змогу дістатися до інших міст штату або населених пунктам за межами регіону.

Потяги сполучають столицю Махараштри з усіма куточками країни. Мумбай – великий залізничний вузол з п'ятьма вокзалами, з яких відходять приміські електрички, міжміські потяги та регіональні потяги.

Аеропорт Мумбаю – найбільший хаб субконтиненту Індія. Літаки звідси стартують внутрішніми маршрутами і можна придбати авіаквиток на рейси великих міжнародних перевізників за допомогою нашого сервісу SkyBooking.

Крім "класичних" видів громадського транспорту, у місті можна скористатися послугами моторікші та поромними лініями місцевого сполучення.

Рівень безпеки

Місто досить безпечне для туристів, проте потрібно дотримуватися загальних правил безпеки для мандрівників Індією. Крім того, приїжджих можуть обдурити під час поїздки на таксі, запропонувати купити заборонені препарати, а потім здати покупців знайомим поліцейським для отримання вигоди. Також у місцях великого скупчення людей можна зіткнутися з кишеньковими злодіями, тому при собі краще мати невеликі суми грошей і стежити за особистими речами.

Ціни

Рівень життя в Мумбаю вищий, ніж у інших індійських містах. Також це справжній рай для любителів шопінгу.

На вулицях міста розташована велика кількість магазинів, у яких можна купити буквально все: від японської техніки та одягу відомих торгових марок до різноманітних спецій. При цьому ціни на більшість товарів будуть прийнятними для приїжджих.

Харчування тут також обійдеться досить дешево. Так, обід на одного в недорогому кафе коштуватиме 3$, а смачна вулична їжа коштуватиме менше 1$.

Вирішення питання з проживанням та його вартістю залежить від особистих уподобань. Готель класу "люкс" коштуватиме 180$, тоді як ціна проживання в хостелі складе близько 50$.

Структура населення

Мумбай – одне з найбільш густонаселених міст планети. На 2022 рік чисельність населення міста становила понад 11 млн осіб із приблизно рівним співвідношенням чоловіків та жінок. За національним складом близько половини мешканців тут – марахті, чверть складають гуджаратці, решта відносять себе до інших національностей.

У релігійному сенсі близько 70% становлять індуси, 18,5% – мусульмани, 5% і менше – представники інших вірувань.

Щодо мовного питання, розподіл відбувається так:

  • англійська поширена у діловому центрі і є основною мовою чиновників та робітничого класу;
  • хінді – "мова вулиць";
  • марахті – офіційна мова;
  • бенгальська, тамільська, непальська – мови національних меншин.

Культура та пам'ятки

Мумбай – одне з найкосмополітичніших міст світу, а тому тут чудово уживаються індійські і європейські традиції. Тут вілбувається велика кількість заходів, серед яких музичні та арт-фестивалі, виставки, концерти світових знаменитостей. У місті є безліч кінотеатрів, де показують і голлівудські фільми, і картини, зняті в Боллівуді.

Взагалі столиця Махараштри пропонує туристам багато варіантів для дозвілля: відвідування визначних пам'яток, яскраві свята та гастрономічні пригоди, експозиції музеїв світу, прогулянки районами з чудовою архітектурою, можливість знятися в масовці для індійського фільму. Все це варте того, щоб відвідати "Браму Індії".

Парки

У Мумбай їдуть не лише для знайомства з пам'ятками історії та архітектури, а й щоб відвідати місцеві парки та заповідники, які приготували для туристів безліч цікавого: від дивовижних природних пейзажів, тварин та птахів до старовинних споруд, які дозволяють буквально поринути у минуле.

  1. Національний парк Санджа Ганді з печерами Kanheri Caves. Тут є і чудова природа, і дикі мавпи, і безліч птахів. З оглядових майданчиків відкривається чудова панорама околиць, але варто виділити печерне місто, де проживали буддисти на зорі розвитку цієї релігії. Більшість печер – приміщення для проживання, навчання та медитації, але можна знайти і чимало цікавого, як-от величезний Будда, розписні стелі тощо.
  2. Підвісні Сади Мумбаї. Мальовничий терасовий парк розташований у західній частині Malabar Hill і був закладений над головним заповідником, щоб зберегти воду від забруднення. Звідси відкривається чудовий захід сонця над Аравійським морем та мегаполісом. На території висаджено велику кількість дерев та квітів, є затишні алеї для прогулянок.
  3. Maharashtra Nature Park. Його ще називають "легенями Мумбаю" – місце, де можна побачити різноманітних птахів, метеликів, безліч рослин та чудові краєвиди, які стануть відмінним фоном для фотографій.

Музеї та бібліотеки

Індія славиться своїм багатим минулим, яскравими традиціями та безліччю пам'ятників минулих епох, а тому Мумбай, як і інші міста, пропонує мандрівникам музеї, які відкривають завісу над історією країни.

  1. Музей принца Уельського. Головний міський музей разом із садом вважається одним із найкрасивіших в Індії, і лише заради цього варто сюди прийти. Індо-сарацинський стиль, викладені підлогою мозаїки, витончені балкони і біло-блакитний купол переносять на сторінки казок. Усередині відвідувачів чекає понад 50 тис. експонатів з усього світу, серед яких предмети мистецтва, археологічні знахідки та багато іншого.
  2. Вокзал Чхатрапаті-Шіваджі. Цей залізничний вокзал – не тільки найзавантаженіший транспортний вузол, а й найкрасивіша будівля в Азії. Чудове поєднання вікторіанської архітектури та індо-сарацинського стилю роблять будинок більш схожим на замок. Втім, інтер'єр теж вражає: балюстради, плитка, ажурні елементи, орнамент… А ще тут знімали оскароносний "Мільйонер із нетрів".

Театри

Національний центр прикладного мистецтва – головний культурний центр Індії. Об'єднав під своїм дахом п'ять знаменитих театрів столиці Махараштри:

  1. Театр танцю Godrej, де проводяться музичні та танцювальні заходи.
  2. Малий театр, який використається для кінопоказів.
  3. Експериментальний театр, що є інноваційною платформою для проведення презентацій.
  4. Jamshed Bhabha, призначений для оперних, балетних постановок, оркестрових концертів та масштабних культурних заходів.
  5. Tata – театр, спроєктований спеціально для проведення танцювальних, музичних вистав та інших форм мистецтва в індійському стилі.

Освіта та наука

  1. Університет Мумбаю – один із провідних вишів Індії, заснований ще 1857 р. Цей науково-дослідний центр готує фахівців з багатьох дисциплін. Навчання відбувається англійською мовою, а випускники університету мають високі шанси отримати роботу у міжнародних компаніях.
  2. Indian Institute of Technology – виш технічного профілю. Тут відбувається підготовка за інноваційними програмами в галузі фізики, хімії, механіки, космонавтики, металургії та ін.
  3. NMIMS University – приватний ВНЗ, що пропонує програми бакалаврату, післядипломну підготовку в галузі менеджменту, економічних та математичних наук, прикладного мистецтва, дизайну та сфери гостинності.

Інші пам'ятки

Мумбай може шокувати недосвідченого туриста, адже перше, що бачать гості міста, залишаючи аеропорт – хаос. Цілодобовий шум і затори – звичайне явище для "індійського Манхеттена" і, якщо провести тут всього день, враження залишаться найнегативнішими. Однак, якщо подолати в собі бажання тікати з міста, можна побачити чимало локацій, які вражають уяву своєю красою, масштабністю та величчю.

  1. Gateway of India. Тріумфальна арка, зведена в 1911 р. на честь членів правлячої династії, що відвідали Мумбай, має висоту 41 м і овіяна легендами. Ідеальний час для того, щоб на неї подивитися – ранок. Сонце, що сходить, розфарбовує арку в золотисті кольори, а на річці ще "сплять" пороми… Видовище по-справжньому дивовижне.
  2. Кала Року. Потрапивши в цей район вперше, можна чимало здивуватися, адже з галасливого Мумбаю туристи переносяться до колоніальної Англії. Тут зосереджено безліч культурних та історичних об'єктів, та й сама архітектура вартує того, щоб прогулятися районом. Для мандрівників, які віддають перевагу виставкам, музеям, кінопоказам та іншим арт-заходам, Кала Року – одна з локацій, які потрібно неодмінно відвідати.
  3. Острів Елефанта. Цей храмовий комплекс, вирубаний ченцями у печерах понад 1,5 тис. років тому, вважається найдавнішим пам'ятником індуїстської релігії. Тут є різьблені скульптури, присвячені Шиві, наскельні малюнки, а найпримітнішим є п'ятиметрове погруддя верховного божества, що зображує його в трьох іпостасях.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 100
  2. Пожежна служба: 101
  3. Швидка допомога: 102
  4. Жіноча лінія допомоги: 181