Завантаження...

hero

Хайкоу

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Хайкоу

Китайська Народна Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Хайкоу – це окружний центр і столичне місто провінції Хайнань, розташованої в південній частині Китайської Народної Республіки. Хайкоу знаходиться в тропіках і є великим індустріальним прибережним населеним пунктом. Але, незважаючи на величезні розміри та розвинену інфраструктуру, життя тут протікає спокійно та розмірено. На дорогах немає заторів, водії нікуди не поспішають, а місцеве населення бажає ходити у просторих шовкових кімоно.

Від решти населення метушливого Китаю мешканці Хайкоу відрізняються звичкою влаштовувати після обіду перерву, що нерідко роблять прямо на вулицях – у парках та скверах. Увечері, після освіжаючого відпочинку, вони, як правило, вирушають у театри та на музичні вистави, відвідують кіно та ресторани, або розважають себе дружніми азартними іграми. Але і з пропозиціями купити щось чіпляються до туристів набагато рідше, ніж це відбувається в інших курортних містах.

У Хайкоу розташований великий торговельний та пасажирський порт, судна якого здійснюють транспортні перевезення між містом та материковим Китаєм. У південному районі знаходиться аеропорт, тут туристи та місцеве населення можуть купити авіаквитки на будь-які рейси – міжнародні чи всередині країни, вибрати дешевий лоукост чи елітний бізнес-клас. Купити квитки зручно на нашому сайті skybooking.ua.

У Хайкоу дуже чисте повітря, регіон вважається одним із найбільш екологічних у всій Китайській Республіці, за цими показниками він знаходиться на другому місці після Куньміна. У місті дуже багато зелених насаджень та парків, а майже всі центральні проспекти прикрашені кокосовими пальмами. До вечора вулиці помітно оживають, на "полювання" виходять власники пересувних магазинчиків та кіосків, а кафе та ресторани заповнюються відвідувачами.

Розташування

Географічно Хайкоу знаходиться на півночі острова, його береги омиваються затокою з однойменною назвою. Навпроти міста розташувався знаменитий китайський півострів Лейчжоу, а між ними протікає 15-кілометрова Хайнаньська протока, що впадає в Південно-китайське море. Тому тут є багато чистих піщаних пляжів та облаштовано кілька десятків екзотичних курортних зон.

У цьому регіоні проходить західний кордон між Китайською Народною Республікою та В'єтнамом. Місцевість здебільшого рівнинна, водна гладь оточує місто з трьох сторін – загальна довжина його берегових ліній становить понад 30 км. Пісок на пляжах легкий із незвичайним білим відтінком, берег місцями перетнутий невеликими скелями та покритий різноманітними тропічними рослинами.

Плануючи поїздку, потрібно враховувати, що місто знаходиться в північній частині субтропічного поясу, тому з початку травня до жовтня тут часто вирують шторми, грози та тропічні тайфуни. Більшість цих погодних "неприємностей" припадає на останній місяць літа. Загалом у місті панує вічне літо і стовпчик термометра ніколи не опускається нижче нуля. Літній період вологий та дощовий, із середньою температурою від +25ºС до +32ºС, а зима суха та тепла – від +15ºС до +23ºС.

Територія

До складу торговельного порту Хайкоу входить кілька індустріальних парків, а також зона вільної торгівлі – заснований у 2018 р. район Цзяндун. Тут знаходиться новий фінансовий центр і діловий даунтаун. Адміністративно місто поділяється на чотири окремі райони, у кожному з них є свій орган влади, що підпорядковується центру:

  • Сіуїн;
  • Лунхуа;
  • Цюньшань;
  • Мейлань.

На передмісті розкинувся новий район Гуомао. Він був заснований зовсім недавно – у 2007 р., і поки що тут височіють лише елітні особняки та вілли. Старі європейські будівлі часів колонізації перебувають у стародавньому приміському районі Боай, де мешкають переважно корінні місцеві жителі середнього класу.

Інфраструктура

У будь-яку точку міста та його околиць туристи можуть дістатися велорикше, середня вартість поїздки складе не більше 1$ – це найдешевший, але не найкомфортніший і найшвидший спосіб пересування. Оперативніше буде скористатися послугами таксі-мотоциклів за ціною 2-3$, або звернутися до звичайного таксомоторного агентства – вартість переміщення через все місто – не більше 5-6$.

Можна купити квиток на автобус, але для цього потрібно чітко розбиратися в схемах маршрутів. Є в Хайкоу і залізничне сполучення, проте поїзди ходять лише до деяких приміських районів та сусідніх населених пунктів. Для туристів та гостей міста цей вид транспорту не особливо актуальний.

З аеропорту Хайкоу до центрального району можна дістатися такими способами:

  1. Шаттл-бас – без пересадок на ньому можна доїхати до центру приблизно за пів години, ціна проїзду – 2,5$. На маршрути вони виходять із 5:30, відправлення кожні 30 хвилин.
  2. Міський автобус – до аеропорту з міста ходять маршрути №21 та №41, вартість квитка – 0,7$.

До 2025 р. уряд Китаю планує створити в регіоні сучасну систему високошвидкісних поїздів та прокласти понад 40 тис. кілометрів автомагістралей. На цю мету з бюджету країни вже виділено близько 35 млрд доларів. У найближчі п'ять років буде збудована єдина система автомобільних доріг, яка дозволить пересуватися по всьому регіону на муніципальних автобусах та особистому транспорті.

Рівень безпеки

На думку більшості туристів, місцева влада підтримує цілком задовільний рівень безпеки. Мандрівники самостійно без побоювання гуляють вулицями Хайкоу у будь-який час доби, вільно відвідують практично будь-які розважальні заклади. Окрім хіба малонаселених віддалених районів, але там для них і немає нічого цікавого.

Усі багатолюдні місця та туристичні центри цілодобово патрулюються правоохоронцями. Поліцейські патрулі постійно чергують не лише в аеропорту та на залізничному вокзалі, але також на автостанціях, у торгових центрах, парках та на площах. Всі готелі мають власну добре організовану службу безпеки.

Ціни

Вартість оренди квартири у центрі міста починається від 300$ на місяць, у приміських районах – від 100-120$. Номер у 5-зірковому готелі коштуватиме 100-150$ на добу, ціна скромного готелю – від 50$, з безкоштовним сніданком, а одномісне ліжко у дешевому хостелі – не більше 5$.

Середні ціни на продукти в супермаркетах Хайкоу:

  • молоко – 1,2$
  • рис – 1,4$
  • яйця – 2,6$
  • яловичий стейк – 6,4$
  • картопля – 1,3$
  • помідори – 1,05$
  • яблука – 1,5$
  • пляшка вина – 6,5$

Обід із трьох страв у недорогому ресторані коштуватиме туристам приблизно 4-5 доларів, вечеря в елітному закладі на двох із пляшкою вина – від 30 USD. Перекусити нашвидкуруч у стандартному кафетерії можна за 1-2 долари.

Структура населення

Згідно з переписом 2020 р., загальне населення Хайкоу становить близько 3 млн осіб, враховувалися як постійні жителі, так і офіційно зареєстровані робітники мігранти. Коефіцієнт народжуваності, за статистикою цього року, становив 16,8 проміле, коефіцієнт смертності – 4,7 проміле, природний приріст населення – 11,5.

У місті проживають представники 35 різних азіатських народностей, але лише три з них населяють регіон історично – це ханьці, м'яочани та ліани. Інші 32 народні групи стали переїжджати сюди лише після початку активного освоєння та розвитку регіону у 1950 р. При цьому корінні народності населяють в основному центральну і південну частину Хайкоу, а інші розмістилися в північному, північно-східному та приморському районах.

Офіційна мова – мандаринська. З релігій переважають буддисти та християни, на третьому місці перебуває мусульманство. Найменш поширені індуїзм та іудаїзм.

Культура та пам'ятки

Хайкоу вважається одним із найголовніших історико-культурних центрів не тільки в провінції Хайнань, а й у всій державі. Місцеві жителі свято шанують народні традиції, звичаї та пам'ять предків, і протягом багатьох століть прагнуть зберегти у первозданному вигляді свою самобутність та колорит. Незважаючи на глобальну індустріалізацію та технологічний розвиток, містяни, як і більшість мешканців піднебесної, досконало знають усі історичні культурні особливості свого краю.

Тут часто проводяться різноманітні виставки народного образотворчого мистецтва, а також музичні фестивалі та концерти. Виконуються виключно давні музичні та театральні твори, хоча нерідко останніми роками можна зустріти й вподобання, що базуються на сучасних тематиках. Наприклад, у 2020 р. у місті проводилася серія масштабних заходів та фестивалів, присвячених традиційній культурі "парчі та вишивки". Щоправда, головною метою організаторів було прагнення залучити іноземних інвесторів та збагатити місцевий бюджет.

Парки

У Хайкоу є багато парків і скверів, саме тому він і став екологічно чистим містом КНР. Найкрасивіші та найбільші з них:

  1. Національний парк вулканів – знаходиться за 14 км на південь від міста, його площа становить понад 10 га. Багато туристів приїжджають сюди на орендованому велосипеді. Крім численних зелених насаджень, у парку розташовано 45 сплячих вулканів, тому він входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відвідувачам пропонують спуститися у найбільший кратер та помилуватися слідами застиглої лави. Поблукати вулканічними тунелями і побачити незвичайні багатоярусні рисові поля.
  2. Природний заповідник Донгжай – тут знаменитий на весь Китай "червоний ліс". Він є величезною ділянкою землі з унікальними тропічними деревами, які під час припливів майже повністю занурюються під воду. При цьому природний сад не гине, а тільки розростається. Від постійного "занурення" у води протоки та контакту з морською водою рослини набувають свого оригінального червоного відтінку. Туристи снують між деревами на невеликих човнах, а потім висаджуються на острівці в центрі парку, щоб побачити зарості ананасів.

Музеї та бібліотеки

Місцеві жителі рекомендують кожному мандрівнику відвідати такі музеї:

  1. Національний музей провінції Хайнань – розташований у головному провінційному парку. Гостям міста представлені виставки з масштабними інсталяціями, які у всіх подробицях відображають життя стародавніх цивілізацій у цьому регіоні. Тут же зібрано унікальні реліквії з торговельного судна епохи династії Сун – корабель затонув поблизу міста ще 1125 р., але був виявлений лише в наші дні, на початку 1995 р.
  2. Музей Шо Сюна – заснований на честь знаменитого китайського революціонера, який під час ув'язнення був жорстоко закатований прихильниками консервативної партії Гоміньдан. Музей складається з величезного меморіалу та пам'ятного павільйону. Трохи осторонь розташована виставкова зала, де представлена ​​зброя та інші предмети того часу, і докладно розповідається про життя героя революції. Для мешканців регіону – це одна з найголовніших пам'яток їхньої батьківщини.

Театри

Сучасні театри Хайкоу, які поспішають відвідати всі досвідчені туристи:

  1. Театр виконавського мистецтва – відносно нова пам'ятка міста. Був відкритий лише у 2010 р., але одразу завоював величезну популярність серед туристів та місцевих мешканців. Його оригінальний дизайн у вигляді літаючої тарілки та просторий зал стали окремою окрасою цілого міського кварталу. Оптимальне розташування крісел забезпечує відмінний огляд сцени, а продумана акустика та ілюмінація роблять будь-яку виставу оригінальною та неповторною.
  2. Ляльковий театр Лінгао – вважається одним із найкращих на території Південного Китаю. Усі уявлення засновані на давній самобутній китайській культурі та національних традиціях. Навіть саму назву театру взято зі старовинного діалекту корінних жителів провінції. На туристів чекають яскраві та барвисті вистави, які грають на сцені як ляльки, так і ошатно одягнені артисти. Незвичайне видовище повністю змінює думку європейської людини про ляльковий театр та інші подібні виступи.

Освіта та наука

У Хайкоу розташовані такі вищі навчальні заклади:

  1. Хайнанський педагогічний університет – свою академічну діяльність розпочав у 1948 р. Основна будівля ВНЗ знаходиться у центрі міста, деякі факультети розмістилися у віддалених районах. Університет щорічно приймає та випускає близько 25 тис. студентів. Є як платна, так і бюджетна форма навчання. Має досить велику інфраструктуру – багату бібліотеку та власну спортивну залу, оснащену сучасними спортивними спорудами.
  2. Педагогічний коледж Хайнань – один із найстаріших вищих навчальних закладів у Південному Китаї. ВНЗ було засновано ще на початку 1710 р. за особистим наказом правлячого на той час імператора. Педагогічний коледж має дуже сильний викладацький склад, тому його дипломи цінуються не лише у Китаї, а й у багатьох інших азіатських країнах. Навчання – тільки на платній основі, але можуть вступити також й іноземні громадяни.

Інші пам'ятки

Головні визначні пам'ятки міста та провінції Хайнань:

  1. Гробниця Хайруї – знаходиться в стародавньому поселенні Ябін, неподалік Хайкоу, була побудована ще в 1580 р. У гробниці знаходяться останки вельмишановного китайцями чиновника часів династії Мін, який славився своєю непідкупністю і був на цьому ґрунті вбитий заздрісниками. Архітектура гробниці виконана в оригінальному китайському стилі й формою нагадує величезний дзвін. Прилегла територія щедро прикрашена вічнозеленими насадженнями, екзотичними деревами, чагарниками та численними статуями священних тварин.
  2. Храмовий комплекс династії Мін Угун – найдавніша споруда в провінції Хайнань. Знаходиться поблизу Хайкоу: на таксі туристи доїжджають за 10 хвилин, але також сюди ходять автобусні маршрути №1 та 11, ціна квитка – 3,7$. Комплекс оточений різноманітною тропічною зеленню та пальмами, на території облаштовані красиві алеї та сквери, і є навіть кілька рукотворних ставків, де ростуть екзотичні лілії.

Телефони екстрених служб

  1. Поліцейське відділення: 110
  2. Служба пожежної охорони: 119 осіб
  3. Нагальна медична допомога: 120
  4. Дорожня інспекція: 122
  5. Довідкова служба англійською: 115