Завантаження...

hero

Гуанчжоу

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Гуанчжоу

Китайська Народна Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Гуанчжоу – це одне з найбільших міст Китайської Народної Республіки. Він настільки унікальний та різноманітний, що навіть має кілька імен. Наприклад, місцеві жителі часто називають його Суйченом, що перекладається як поле рисових колосків, або Янчен – земля кіз. Назви ці запозичили з давньої легенди: колись люди в цих місцях вмирали від голоду, і боги, щоби врятувати їх, спустилися з небес з рисовими колоссями, сидячи на цапах. Мешканці засіяли поля та почали вирощувати худобу, що й сприяло розвитку міста та утворенню величезного мегаполісу.

Гуанчжоу грає велику роль в економічному розвитку Китаю, після Шанхаю і Пекіна, він є третім за значимістю містом у державі. Крім того, це один із найстаріших великих населених пунктів планети, у китайських літописах перші згадки про нього датуються 862 р. до н. е. Місто, що виросло з невеликого села, досі зуміло зберегти свої національні звичаї, самобутню культуру і колорит.

Але, незважаючи на відданість місцевих жителів багатовіковим традиціям, сьогодні Гуанчжоу став ультрасучасним торговим центром із розвиненою промисловою та туристичною інфраструктурою. Його портові комплекси, звідки, до речі, бере свій початок знаменитий Шовковий шлях, зараз мають загальносвітове значення. Тут знаходяться офіси та виробничі підприємства не лише китайських, а й багатьох найбільших світових корпорацій.

Перспективи довгострокових торговельних відносин та успішні етапи промислового розвитку ваблять бізнесменів з усього світу. Туристів і мандрівників приваблюють найчистіші пляжі та курорти, унікальна архітектура, пам'ятки та різноманітність яскравого нічного життя. Гуанчжоу – це оригінальна експозиція із сучасних технологій та індустріалізації, приправлена ​​стародавніми китайськими традиціями.

Розташування

Географічно Гуанчжоу знаходиться в субтропічному поясі, в помірних широтах, клімат завжди теплий та вологий. Холодної зими не буває, тому цілий рік тут багато квітів і рослинності. Місто розташоване на півдні континентального Китаю, на північ від русла Перлинної річки.

Його береги омиваються водами Південно-Китайського моря, а найближчі великі регіони – це Гонконг та Макао. Найвища точка – вершина гірського масиву Байюньшань. Практично через усю територію протікає Контонська система річок – Бейцзянь, Дунцзянь та Сицзянь, які перекладаються з китайської як північна, східна та західна.

Найзручніший час для подорожей – з кінця квітня до початку жовтня, денна температура в цей час року коливається від +27°C до +30°C, вночі опускається до +18-20°C. Але трапляються й аномальні перепади у найспекотніші місяці – липень і серпень, коли стовпчик термометра іноді піднімається до +40°C. На початку літа до міста нерідко приходять тропічні циклони, а наприкінці літнього сезону у прибережних районах часто бувають шторми та грози. Дощі переважно випадають у середині травня.

Зимовим періодом тут вважається грудень та січень, коли температура повітря падає в середньому до +10°C. На початку січня можливі невеликі морози, іноді сніг, але холодніше -1°C не буває. У лютому можуть йти дощі, хоча повітря вже прогрівається до +15°C. Багато туристів приїжджає до Гуанчжоу та в середині весни, коли стоїть ясна тепла і не надто спекотна погода – до +25°C.

Територія

Територіально місто розділене на 10 районів та два повіти, найбільш популярні серед мандрівників – Юесю та Лівань. У Юесу знаходиться легендарна статуя п'яти цапів, а також знаменитий Сад орхідей та найвідоміші храмові комплекси. У Лівань туристи приїжджають, щоб побачити Сад озер та "замок предків" ХІХ ст. У Лівані можна знайти комфортні, але відносно дешеві варіанти для проживання – тризіркові готелі та хостели економ-класу.

Любителям бутіків та магазинів рекомендуємо відвідати район Тяньхе – тут знаходяться найбільші ринки та торгово-розважальні центри. У Хайчжу побудована півкілометрова телевежа, з якої відкривається краєвид на Перлинну річку та футуристичний центр міста. Житло краще орендувати в Юесю, оскільки це екологічно чиста і зелена місцевість, тут же знаходяться найкращі елітні готелі.

Інфраструктура

Метро було відкрито на початку 1999 р., на сьогодні функціонують вісім ліній, але найближчими роками планується суттєве розширення. Прямий поїзд метрополітену без пересадок довезе до центральної автостанції, залізничного вокзалу, аеропорту, ділового даунтауну, а також до приміських районів. Вартість квитка залежить від кількості станцій: менш як 3-0,3$, понад 3-2,2$. Поїзди курсують маршрутами кожні п'ять хвилин.

Автобус – автобусна мережа покриває все місто. Однак через сильну завантаженість доріг поїздка вийде не такою швидкою, як на поїзді метро, ​​хоч і коштуватиме дешевше. Зупинки проводяться біля спеціальних павільйонів, їхнє розташування залежить від номера маршруту. Ціна квитка – від 0,15$ вдень та від 0,60$ вночі.

Таксі – один з найпопулярніших видів транспорту, як серед туристів, так і серед місцевих жителів. Машину можна викликати телефоном, знайти на стоянці біля магазину або зупинити на вулиці помахом руки. Вартість поїздки оцінюється в 1,7$ за перші три кілометри та 0,35$ – за всі наступні.

Через річку з одного району до іншого туристи та місцеве населення дістаються поромом, ходять вони кожні 15 хвилин, ціна – 0,5$. В аеропорту Гуанчжоу, а також на нашому сайті можна купити авіаквитки на міжнародні рейси. Попри великий пасажиропотік, літаки, як правило, вирушають без затримок за розкладом.

Рівень безпеки

Як і у всіх великих провінціях Китаю, безпека в Гуанчжоу знаходиться на високому рівні, але за останні п'ять років показник злочинності значно збільшився. Причиною стали самі приїжджі, серед яких поширена торгівля наркотиками і дрібні афери, хоча наркоторгівля в КНР і карається стратою. Жорстоких злочинів проти туристів практично не буває, в центральних районах можна спокійно гуляти будь-якої доби. Рекомендується лише слідкувати за гаманцем, мобільним телефоном, і не "світити" великими сумами в багатолюдних місцях.

У Гуанчжоу мандрівникам слід бути уважними під час розрахунку з таксистами, серед водіїв поширений такий вид шахрайства, як заміна купюр. Взявши з іноземця оплату, водій може почати стверджувати, що банкнота фальшива, але насправді він сам її підмінив. Тому до отримання решти не варто відволікатися, а краще стежити за хитрими перевізниками.

Ціни

Ціни за номер у п'ятизіркових готелях Гуанчжоу стартують від 45$, у трьох- та чотиризіркових готелях коливаються від 25 до 30$. Майже скрізь надається безкоштовний сніданок у місцевому ресторані. Ліжко-місце в хостелі коштує в рази дешевше – від 5 до 10$ за ніч, але рівень комфорту обіцяє бажати кращого.

Як для такого великого міста, вечеря на двох у хорошому ресторані коштуватиме недорого – 15-20$, без урахування алкоголю. Вартість обіду з трьох страв у середньому кафе – від 5$, легкий перекус – 1-2$.

Ціни на продукти в Гуанчжоу:

  • молоко – 2,6$
  • хліб – 1,9$
  • рис – 1,2$
  • сир – 14,4$
  • яйця – 2,7$
  • яловичина – 15$
  • картопля – 1,45$
  • помідори – 1,6$

Орієнтовна вартість одягу:

  • джинси – 80-100$
  • сукня – 70-90$
  • кросівки – 100-120$
  • туфлі – від 130$

Структура населення

Гуанчжоу – це економічне, транспортне та наукове серце всього Південного Китаю, а також третє за величиною місто в республіці. Згідно з останнім переписом 2018 р., його населення становило близько 15 млн осіб, але через високий рівень життя кількість незареєстрованих мігрантів щороку зростає і дуже складно назвати точні цифри. Загальна площа міста – 7500 км2 на суші та 750 км2 – на морі.

Більшість населення міста становлять ханьці – найбільша народність у Китаї. Також тут на постійній основі мешкає група народів яо та національні меншини мяо, чжуани та чи. У Гуанчжоу приблизно 48% чоловіків та 52% жінок, середній вік відносно низький – 60-65 років. Рівень народжуваності у 2019 р. становив – 10,5 народжень на 1 тис. мешканців, це найнижчий показник після "великого стрибка" Мао Цзедуна. Щільність населення – 20 тис. мешканців на 1 км2, рівень смертності – 6,5%.

Офіційна та найпоширеніша мова – мандаринська або стандартна китайська, але також у місті в письмовій та усній формі переважають такі мовні групи: алтайська, південно азійська та індоєвропейська. Домінуюча релігійна конфесія – буддизм, у деяких районах міста поширений даосизм і християнство, найменше у місті послідовників мусульманської віри.

Культура та пам'ятки

З давніх часів Гуанчжоу вважається одним із головних культурних центрів усієї Китайської Народної Республіки. У місті часто проводяться різноманітні міжнародні виставки та конкурси, останнім часом стали популярними заходи, пов'язані з галузями виробництва та бізнесу. Серед інших населених пунктів Китаю, Гуанчжоу виділяється барвистими та яскравими фестивалями та музичними виставами просто неба. Особливо популярним серед туристів є храмовий фестиваль Болуо, він щорічно проходить наприкінці січня.

Хоча перші згадки про місто датуються VІІІ ст. до н. е., на карті воно з'явилося лише у 206 р. до н. е. Саме тоді правляча династія Цинь заснувала тут перші портові споруди і започаткувала Великий Шовковий шлях. У 111 р. до н. е. її змінила династія Хань, яка дала Гуанчжоу його сучасну назву.

Через кілька століть, у ІІІ ст., в результаті повстання місто було спалене, розграбоване і майже повністю знищене. Настав довгий період відновлення будівель, налагодження торгових шляхів і відносин. Переломний етап розвитку припав на 1750 р., коли правлячий імператор заборонив торгівлю у всіх портах країни, крім Гуанчжоу. Це був золотий час для регіону, але потім була нова низка воєн і повстань, що відкинули його знову далеко назад.

Колишня велич стала відновлюватися після проголошення у 1949 р. Китайської Народної Республіки. Поступово Гуанчжоу зумів завоювати втрачені позиції та знову вийти на міжнародний торговий рівень. У ХХІ ст. він почав розвиватися як велике портове місто та величезний промисловий центр південно-китайського регіону.

Парки

Народний сад Юесю – найбільший міський парк площею понад 900 м2. На території висаджено багато рідкісних квітів та дерев, а також декоративних чагарників. Кожен осінній сезон тут проходить масштабний ярмарок та виставка хризантем, заходи відбуваються на власному стадіоні, що вміщує понад 30 тис. людей. Головні визначні пам'ятки – оглядова вежа, пам'ятник Сунь Ятсену та стародавня стіна часів Великої мінської імперії.

Парк Сян Цзян – це сафарі парк із дикими тваринами, яких туристи спостерігають у природних умовах та самостійно годують за окрему плату. Площа парку дуже велика, тому щоб не заблукати, краще придбати на вході спеціальну картку. За бажання гості можуть скористатися канатною дорогою, вона проходить через усю територію і дозволяє краще розглянути вихованців закладу – панд, тигренят, дитинчат леопардів.

Музеї та бібліотеки

Музей мистецтв провінції Гуандун знаходиться в мальовничому місці, біля Перлинної річки на невеликому острові Ерша. Музей був побудований відносно нещодавно, у його нових будинках розміщено 12 величезних виставкових залів. Тут представлені унікальні композиції стародавніх та сучасних китайських художників, елементи каліграфії, рідкісні скульптури та старовинні предмети інтер'єру.

Музей клану Чен – масштабний комплекс палацових споруд, що в давнину належав правлячим імператорським династіям, побудований на поч. ХІХ ст. Тут туристи знайомляться з історією, культурою і самобутністю народів, що проживали тут, дізнаються подробиці укладу життя членів імператорської родини.

Театри

Міський оперний театр – одна з найбільш пафосних та вражаючих будівель у місті. Будівництво було розпочато у 2005 р. і тривало понад шість років, лише наприкінці 2011 р. відбулося урочисте відкриття. Театр зведений в унікальному футуристичному стилі – за формою та розташуванням його стіни та дах нагадують пляжну гальку. Сцена та зали для глядачів обладнані за останнім словом техніки, а загальний бюджет на будівництво становив близько 200 млн$.

Театр Гуанжуаганг був збудований у 1983 р. неподалік міського парку. Оснащений сучасним обладнанням, акустичною та світловою апаратурою, а також новими комфортабельними кріслами. Має величезну сцену та зал для глядачів, місткістю 1800 осіб. У 2010 р. тут був встановлений високотехнологічний кінопроєктор, який використовується під час переглядів для створення додаткових ефектів.

Освіта та наука

Технологічний університет Південного Китаю, заснований у 1952 р., входить до десяти найкращих світових навчальних закладів. Найсильніші освітні галузі ВНЗ – математика, інформатика та хімія. Оскільки університет державний, у ньому передбачено як платну, так і бюджетну форму навчання. Доступна освіта як громадянам Китаю, так і іноземцям. У ВНЗ проходять навчання близько 41 тис. студентів, 4% з яких – вихідці з інших країн, у тому числі і європейських. Найуспішнішим надається безкоштовний гуртожиток. Викладацький склад – 3 тис. осіб.

Південний медичний інститут – відкриття відбулося 1951 р. Дуже затребуваний серед абітурієнтів, але невеликий за розмірами вищий навчальний заклад. Вступити можуть не лише китайці, а й іноземні громадяни. Вартість навчання на бакалавра – від 3 тис.$, магістратура – ​​від 5 тис., залежно від конкретної професії. Є також невелика кількість бюджетних місць, які передбачають безкоштовне проживання та виплату стипендії. Щороку тут навчається близько 20 тис. студентів.

Інші пам'ятки

Виставковий центр Пачжоу – різноплановий комплекс, у якому проводяться виставки китайських та зарубіжних майстрів. Був відкритий на початку 2003 р., на сьогодні є найбільшим та найсучаснішим виставковим центром в Азії. Має два поверхи та 13 окремих залів – кожен по 10-12 тис. м2. Нестандартне планування дозволяє одночасно проводити кілька абсолютно різних за змістом та тематикою виставок, наприклад, автомобілів, човнів, невеликих приватних літаків.

Храм П'яти Духів – архітектурне відображення легенди про заснування міста. Саме в цьому місці, за переказами, сталося пришестя богів, які дарували жителям стародавнього поселення насіння рису та кіз. Свої дари духи ознаменували тим, що у майбутньому місті завжди пануватиме достаток та рівноправність. На знак подяки мешканці заснували величезний храмовий комплекс, у якому нащадки мають шанувати щедрих богів. Тут також облаштовані екзотичні сади з водоймами та тихі алеї з рідкісними квітами та чагарниками.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна охорона: 119
  2. Дорожня поліція: 122
  3. Швидка допомога: 120
  4. Довідкова містом англійською мовою: 115
  5. Довідкова туристів у критичних ситуаціях: 20
  6. Поліція та служба порятунку: 110