Завантаження...

hero

Бургас

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бургас

Республика Болгарія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бургас – найбільше портове місто Болгарії, що є важливим промисловим, економічним і туристичним центром країни. Він на весь світ прославився красивими, чистими пляжами на морському та озерному узбережжях, Морським парком, а також великою кількістю різноманітних пам'яток.

Бургас особливо популярний серед любителів пляжного відпочинку, місцевий пісок має дивовижний темно-золотистий відтінок, що став таким завдяки домішкам магнетиту. Відпочивальники нерідко жартують, що лежать на чистому золоті. 

Незважаючи на те, що дана місцевість була щільно заселена людьми в глибоку давнину, цей регіон Болгарії почав активно розвиватися і розширятися відносно недавно – в кінці позаминулого і початку минулого століть. Сучасному Бургасу є, що запропонувати туристам: ультрасучасні торгові центри, готелі, затишні, зелені парки і сквери, археологічні розкопки, повні артефактів, театри, словом, все, що потрібно для відмінного відпочинку та отримання позитивних емоцій. Незважаючи на те, що Бургас – не найбільше місто Болгарії, він впевнено тримає пальму першості за кількістю туристів і відпочиваючих. Можна сказати, що це "туристичний рай", у який прибувають люди з різних куточків світу.

Розташування

Бургас займає Південний Схід Болгарії. Місто лежить на березі Чорного моря, на заході Бургаської затоки, на сході однойменної низовини. З трьох сторін від Бургаса є озера:

  • Бургаське;
  • Мандра;
  • Атанасовське.

Менш, ніж за 400 км від Бургаса знаходиться столиця Болгарії – Софія, в 272 км розташувалося місто Пловдив, а в 133 км – Варна. На трьохсоткілометровому видаленні знаходиться столиця Туреччини – Стамбул.

Клімат даної місцевості одні відносять до субтропічного, а інші вважають континентальним, з яскраво вираженим морським впливом. Як би там не було, але погода тут як можна краще підходить для оздоровлення, відпочинку та приємного проведення часу. У теплу пору року в Бургасі практично не буває виснажливої спеки, оскільки з моря дме освіжаючий бриз. Стовпчик термометра рідко піднімається вище +30ºС, ночами досить свіжо і прохолодно (приємно відпочивати навіть в номерах без кондиціонерів). Найтеплішими місяцями вважаються липень і серпень. Зими в Бургасі м'які, майже без снігу, температура рідко опускається нижче 0ºС. Через розташування поблизу гори Стара Планина в холодну пору року тут не дмуть холодні вітри і немає різких перепадів температури.

Територія

Бургас – четверте за чисельністю населення болгарське місто, що є центром однойменної області. Бургаська область має 13 муніципалітетів (громад), які, в свою чергу, розділені на 18 міст і велику кількість дрібних сіл і селищ.

Місто має умовний поділ на райони:

  • Центр (до нього також відносять мікрорайон В'зраждане);
  • Лазур (найпрестижніший мікрорайон);
  • Зорниця (спальний мікрорайон);
  • Ізгрев і Славейков (два сусідніх спальних мікрорайони);
  • Сарафово (елітний район);
  • Крайморіє (дорого туристичний район);
  • Меден рудник (найбільший район міста).

Офіційно належать до Бургасу і вважаються його частиною, але фактично є передмістям: Чорно Море, Перемога, Ветрен, Банево, Горно і Долно.

Інфраструктура

У Бургас можна потрапити повітряними, водними і наземними маршрутами. У районі Сарафово знаходиться міжнародний аеропорт, який є другим за величиною в Болгарії (на першому місці – Софійський аеропорт) та виконує рейси за 109 напрямками в 31 країну світу. Регулярно діють прямі рейси (без пересадок) в більшість європейських столиць і великих іноземних міст.

На південному сході міста (поруч з узбережжям) розташувався залізничний вокзал, що виконує міжнародні та внутрішньодержавні рейси. Поїздом можна потрапити в будь-яке місто Болгарії без пересадок. Квитки на поїзд коштують дешевше авіаквитків. Уточнити вартість, купити квитки або забронювати їх можливо через веб-сайти вокзалу або аеропорту, в касах, а також за допомогою сервісу SkyBooking.

Морський порт Бургаса – найбільша пристань Болгарії, яка входить до складу транс'європейської транспортної мережі. Це не просто місце для кораблів, а великий туристичний і культурний центр, де проходять різноманітні цікаві заходи та урочистості.

У Бургасі є два автовокзали: Південь і Захід, з яких регулярно здійснюються прямі рейси в Дрезден, Берлін, Прагу, Відень (із західного вокзалу), а також Бухарест, Стамбул, Салоніки (з південного вокзалу) та інші міста. Вартість квитків потрібно уточнювати в касі. Громадський транспорт міста представлений автобусами, тролейбусами і таксі. Мережа маршрутів добре розгалуджена, так що практично в будь-яку частину Бургаса можна дістатися без пересадок.

Рівень безпеки

Болгарія може похвалитися досить низьким рівнем злочинності. Тут тихо та спокійно, тому можна безбоязно прогулюватися вдень по набережній, міських вулицях, парках або інших цікавих місцях. Вночі безпечно переважно в центрі і поблизу великих туристичних локацій, перебувати десь в глибині спальних районів або в передмісті небажано, але не страшно. Якщо не залишати без нагляду особисті речі і гроші, малоймовірно стати жертвою пограбування чи крадіжки.

Ціни

Ціни в Бургасі значно нижчі, ніж у Софії (це притому, що Болгарія – відносно недорога країна), тут можливо прекрасно харчуватися і жити в хороших умовах за відносно невеликі гроші.

У мережевих магазинах регулярно влаштовують розпродажі та акції, що дозволяють купити їжу з величезною знижкою. Баночка місцевого пива обійдеться, в середньому, в 0,9$, а за чашку кави у вуличному лотку знадобиться віддати 1,2$. За 1 л молока доведеться заплатити 1,1$, приблизно вдвічі дешевше коштує буханець білого хліба.

Орендувати простору "однушку" або компактну 2-кімнатну квартиру не дуже далеко від пляжу можна за 500$, приблизно в стільки ж обійдеться і знімання апартаментів в готелі. Незважаючи на туристичну привабливість, ринок нерухомості в Бургасі відносно недорогий. Наприклад, 1-кімнатну квартиру з не дуже хорошим ремонтом можна взяти навіть за 12 тис.$.

Структура населення

Бургас вважається четвертим містом Болгарії за кількістю жителів, але йому далеко до звання мільйонника. На сьогодні, на 253 км2 міської площі проживає 202 тис. людей. Чоловіків і жінок приблизно однакова кількість. На частку представниць прекрасної статі випадає 52% від загальної кількості постійних жителів, а чоловіків – 48%.

Трохи більше 20% людей мають вищу освіту, ще третина жителів отримали середню спеціальну освіту (робітничі професії), а тих, хто взагалі не має будь-якої освіти, всього 0,3%.

Тут досить низький рівень безробіття, на частку тих, хто знаходиться в пошуку місця працевлаштування, припадає всього 6,2%. Близько 27% бургасців – пенсіонери, а 64% – це працездатне населення.

Більшість бургасців за національністю болгари. Також у місті живе чимало росіян і вірменів. Представники інших світових національностей є, але їх дуже мало.

Культура та пам'ятки

Назва даного болгарського міста перекладається, як "Вежа". Воно було закладене франкійцямі і в усі часи вважалось великим економічним центром даного регіону. Сучасний Бургас – це європейське місто з високим, можна навіть сказати, швидкісним темпом життя. Але таке враження складається у тих, хто опиняється в його центрі. У туристичних мікрорайонах, як і на Чорноморському узбережжі, життя куди більш розмірене, спокійне і неспішне.

Тим, хто хоче спробувати справжній болгарський колорит, варто пообідати чи повечеряти в одному з дрібних місцевих ресторанчиків, що працюють на пляжі. Тушковане або запечене м'ясо з болгарськими спеціями і перцем нікого не зможе залишити байдужим.

Бургас – не тільки туристичний, але й торговий центр. Тут, можливо, немає такого блиску, як в Мілані, але теж чимало хороших товарів за відносно невисокими цінами. Якщо запитати будь-якого перехожого (з місцевих), де найкраще скупитися, швидше за все, він згадає "Mall Galleria Burgas" – найбільший торговий центр міста.  

Цей куточок Болгарії не розчаровує нікого, це любителі пам'яток, пляжінга або ті, хто не уявляє свій відпочинок без покупки пам'ятних сувенірів.

Парки

Найбільшим, цікавим і у всіх сенсах привабливим є Приморський парк. Він розтягнувся на кілька кілометрів уздовж моря і займає площу в 250 га. Тут дуже затишно, мальовничо та по-особливому красиво. Причому, Приморський парк навряд чи можна назвати куточком дикої природи, швидше відмінним зразком садово-паркового мистецтва. Зелені пейзажі перемежовуються з відкритими просторами, по всій території йдуть акуратні, рівні алеї,  стоять новенькі, красиві лавки.

У спеку можна насолодитися прохолодою біля фонтанів, а якщо при собі є плавки або купальник, впору відправитися на невеликий, але цілком симпатичний пляж, облаштований прямо в парку.

Музеї та бібліотеки

Бургас – справжній рай для любителів музеїв. Поціновувачі історії захопляться експозиціями етнографічного, історичного, а також археологічного музеїв. Ті, хто цікавиться транспортом, неодмінно повинні побувати в Музеї мотоциклів, а шанувальники кінематографа будуть раді зазирнути до Музею кіно.

Найбільшою і самою значущою читальнею міста вважається Бібліотека "Пейо Яворів", що відкрилася понад 120 років тому. В її фонді більше 600 тис. книг (не рахуючи газет і періодики). Також є Регіональна бібліотека в кварталі Долно-Єзерово.

Театри

У Бургасі працює три театри:

  1. Драматичний театр (один з найвідоміших і найбільш популярних у країні), названий ім'ям Адріанни Будеєвської – видатної актриси Болгарії, що стала засновницею професійного драматичного театру в країні.
  2. Бургаський оперний театр, який з початку двохтисячних об'єднався з місцевою філармонією і, таким чином, значно розширив свій репертуар.
  3. Ляльковий театр – місце, яке приведе в захват маленьких непосид. Колектив його артистів вважається одним із кращих у Болгарії.

Освіта та наука

Більшість молодих людей вибирають виші в одному з чотирьох міст своєї країни: Софії, Бургасі, Варні та Пловдиві. У державі сучасна система освіти, тому дипломи місцевих вишів визнаються по всьому світу.

У Бургасі працює два вищих навчальних заклади, що реалізують 75 програм і готують фахівців рівнів бакалавра і магістра:

  • університет Професора Асена Златарова;
  • Бургасски Вільний університет.

Крім стаціонарного (очного) і заочного навчання також є віддалений формат отримання освіти. Не так давно "Вільний університет" Бургаса удосконалив дану програму, зробивши її більш зручною і доступною для студентів.

Вартість навчання в "Вільному університеті" становить 2248€ на рік, а в університеті Златарова за навчання доведеться заплатити 2207€ на рік. У порівнянні з іншими європейськими вишами, це цілком скромні розцінки.

Інші пам'ятки

Бургас – справжній збірник пам'яток. Тут багато красивих, мальовничих місць, старовинних будівель та інших локацій, які заслуговують того, щоб побачити їх на власні очі. Вирішивши почати з самого цікавого, варто подивитися на:

  1. Церкву святих Кирила і Мефодія, побудовану за проєктом Тоскані в позаминулому столітті. Храм знаходиться в центрі міста і є найбільшим у Бургасі.
  2. Русокастро – таким своєрідним словом називаються руїни форту поблизу   селища Желязово. Це місце слави болгарських військ, які розбили тут османів, які до цього панували 500 років.
  3. Городище Акве Каліде – археологічна пам'ятка, примітна мінеральними ваннами, які приймали в різні історичні періоди різні світові правителі. Тут колись було невелике, добре укріплене поселення франкійців, що вважаються засновниками перших поселень.
  4. Древній Деултум – залишки давньоримського поселення, від якого сьогодні залишилися лише руїни. Незважаючи на те, що люди жили тут в I ст., в містечку вже була прокладена каналізація та водопровід.

Якщо набридне оглядати об'єкти старовини, варто відвідати ферму павичів, засновану колишнім учителем біології, а також побувати в парку водних атракціонів "Aqua Paradise", площа якого сягає 4,5 га (є 24 гірки).

Телефони екстрених служб

  1. Швидка медична допомога: 150
  2. Поліція: 166
  3. Пожежна служба: 160
  4. Автопригоди: 165
  5. Посольство України в Болгарії: 359 2818 68 28