Завантаження...

hero

Пекін

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Пекін

Китайська Народна Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Пекін – справжнє серце Китаю, яке понад три тисячі років славиться своїми мальовничими вулицями, незнаною красою архітектури, вишуканим мистецтвом. Це місто часто обирають туристи по всьому світу. Але чим же так чіпляє "Північна столиця" (саме такий дослівний переклад назви столиці з китайської мови)?

Своє коріння головне місто КНР бере ще з античних часів – датується першим тисячоліттям до нашої ери. У той час на адміністративних контурах Пекіна знаходилося місто Цзі – царська столиця Янь.

У період процвітання імперії Тан колишня Цзі стає центральною штаб-квартирою цзедуші та військового губернатора Фаньяна. Перше перейменування застало столицю Китаю ще за часів імперії Ляо. Далі, з 1215 р., Пекін зіштовхувався як зі зміною назви, так і ліній кордонів. Причина цього руйнування – внаслідок війн та подальші перебудови.

Перша згадка сучасної назви столиці Китаю відбулася 1421 р., під час правління династії Мін. Історики свідчать, що саме тоді місто отримало свої нинішні обриси. До 1800 р. Пекін був одним із найбільших та найважливіших міст у всіх аспектах.

Однак вторгнення маньчжурів, окупації та часті зміни уряду не могли позначитися на Китаї позитивно. Проте у ХХІ ст. Китай знову посідає провідну позицію у світі, а Пекін є його візитною карткою.

Розташування

Столиця Китаю розташована у північній частині Великої китайської рівнини. Саме ця місцевість славиться мальовничими ландшафтами та багатством гір, річок, озер. Сприятливий клімат Пекіна робить місто комфортним для візиту будь-якої пори року, включаючи зиму, яка досить м'яка та суха.

Райони Хуайжоу та Яньцин оточені горами Цзюнь Шань, які відомі завдяки цілющому, ароматному та смачному чаю "Срібні голки". Проте велику популярність серед туристів мають північно-західні гори Сішань. Саме там розташована вражаюча кількість буддійських споруд та храмів:

  • Фаханню;
  • Цишань;
  • Вофо;
  • Чжаомяо;
  • Бюнь.

Частина з цих іменитих пам'яток культури знаходиться у Пекінському ботанічному саду та парку Сяншань. Велика китайська стіна височіє на хребті цих гір.

Варто також відзначити водосховище Міюнь – найбільше водоймище в Пекіні. Незважаючи на штучне походження, пейзаж у Міюня надзвичайно гарний і мальовничий, а літній захід сонця на тлі гір поряд – популярна локація для фотосесій, весільних церемоній та інших заходів. Вздовж річок Чаобайхе та Юдінхе, а також Хайхе здійснюються екскурсії.

Територія

"Північна столиця" розвинена у всіх аспектах, демонструючи винятковий адміністративний порядок із чітким розподілом території на райони. Усього їх налічується 16. Пекін умовно розподіляють також на кілька регіонів:

  1. Старе місто.
  2. Район між 5-ю та 2-ю кільцевими дорогами;
  3. Новий Пекін.
  4. Заміська зона.

Деякі частини міста продовжують носити історичні назви (просторіччя та застарілі найменування найчастіше використовуються місцевими жителями) і багато які з них закінчується на "мень", що з китайського означає "ворота". За історичними документами, саме вздовж них була розташована старовинна стіна міста.

Ближче на північ знаходиться колишня резиденція китайських імператорів – Заборонене Місто. Неподалік від нього розташований озерний комплекс з історичними пам'ятками, парками, музеями та іншими локаціями.

Інфраструктура

Пекін – не лише історичний центр Китаю, а й головна артерія інноваційних технологій. Прибутковість від підприємств, заводів, фабрик навіть у передмісті досить висока. Розвинена економіка робить столицю КНР не лише сучасним містом із розвиненою інфраструктурою, а й створює враження, що жителі Пекіна мають рівень життя набагато вищий, ніж в інших куточках світу.

Варто відзначити комфортну транспортну розв'язку: численні маршрути наземного транспорту та метро із 16-ти ліній. Вартість проїзду у міському та приміському транспорті – доступна (метро – 0,45$, автобуси містом – 0,15$, а міжміські – від 5$).

Те саме стосується таких приватних перевізників як таксі (від 0,45$). Квиток на прямий рейс до Китаю, без пересадок, на літаку купити не складе труднощів за допомогою сервісу SkyBooking. Наприклад, середня ціна перельоту з України в Пекін складе 378$. Приймає аеропорт Пекін Шоуду та інші.

Водний транспорт часто обирають іноземці, які бажають подивитись місцеву красу. Загалом у Пекіні п'ять маршрутів, які ведуть до визначних пам'яток. Ціна стартує від 1,5$. Також серед туристів популярні велорикші. Їхні зупинки локалізовані поруч із великими магазинами, ринками та пам'ятками. Ціна даного перевезення – трохи вища (близько 10$) і поїздка – триваліша (2-3 години), ніж на звичайному таксі, але цілком дає можливість насолодитися Старим містом.

Рівень безпеки

Пекін загалом – безпечне місто як вдень, так і вночі. Згідно зі щорічною статистикою, рівень нападів з метою крадіжки найменш поширений у столиці. Те ж саме стосується наркотиків та расизму (індекс випадків на 100 тис. населення – 0,5%). Туристи можуть бути впевнені, що за їхню культуру, національність та колір шкіри притісняти привітні пекінці не будуть.

На жаль, у "Північній столиці" надзвичайно високий рівень корупції. Також помірно поширені кишенькові крадіжки та псування майна. Загальний індекс злочинів на 100 тис. осіб – 0,8%. Не варто забувати про типові пастки для туристів. Найпопулярніші схеми:

  1. Підроблені купюри.
  2. Дегустація чаю.
  3. Сувеніри.
  4. Тури містом.

Будьте пильні!

Ціни

Ціни Китаю – різні, проте кожен гість столиці зможе дозволити і житло, і розваги, і дегустацію китайської кухні. Ціна за хостел (1 ніч) піднімається до 40$, готелі три зірки – понад 65$, люксові готелі – понад 100$.

Говорячи про інші витрати:

  1. Паливо – від 1,2$
  2. Громадський транспорт – від 0,2$. Їхня особливість у Китаї: платиш за кілометри (на прикладі метро: середня поїздка довжиною 6 км коштує 0,3$, за кожен наступний кілометр необхідно заплатити 0,15$. Розцінки за містом і до аеропорту або вокзалу можуть бути більші і стартувати з 3$).
  3.      Екскурсії – від 20 $

Трапеза в хорошому ресторані на одну людину буде коштувати близько 4,8$, але можна відвідати і фастфуд за 3,5$. Чашка ароматної арабіки складе 4,5$, воду можна придбати за 0,2$, а спиртне – за 1$ мінімум.

Пекін найбільш відомий як ідеальне місце для шопінгу та оновлення гардеробу за дуже привабливу ціну, адже саме Китай є батьківщиною відомих доступних та преміальних брендів одягу, що продаються у всьому світі. Середня вартість брендових джинсів – 90$, кросівки відомої фірми – від 95$, плаття в магазинах групи "Inditex" можна придбати за 35$. Не варто забувати, що на ринках у Китаї торг завжди можливий та доречний!

Структура населення

У Пекіні нині мешкає близько 22 млн осіб, проте не всі з них – корінні пекінці. Середній вік населення – 37 років. Понад 96% мешканців – грамотні, а кожен третій володіє англійською мовою на найвищому рівні.

У "Північній столиці" проживає понад 56 національностей, 90% із них складають ханьці. Інші 10% населення Пекіна – азіати, і лише мала частина з них – європейці. Офіційна мова – путунхуа (китайська). Однак населення, крім англійської, також спілкується монгольською та тибетською. Китайська мова має безліч діалектів, у тому числі й столичний – пекінський.

Більшість пекінців – віруючі, які сповідують буддизм та традиційну китайську релігію – даосизм. Також у Пекіні багато тих, хто сповідує іслам, католицизм, православ'я і навіть шаманізм.

Культура та пам'ятки

Пекін ще з давніх-давен був політичним, освітнім центром не тільки Китаю, а й усього світу. Варто відзначити, що це місто і зараз має такий статус і продовжує бути популярним серед туристів та студентів.

"Північна столиця" багата на історико-культурні пам'ятки. Одна із них – Заборонене Місто, яке повністю охороняється ЮНЕСКО. Ця культурна пам'ятка є не лише найбільшим палацовим комплексом у світі та улюбленою локацією для туристів. Це насамперед величезне історичне надбання всіх китайців, адже саме там мешкало не одне покоління правителів. Історія Пурпурного палацу справді цікава та зачаровує. Кожному, хто приїхав до Пекіна, необхідно купити квиток на екскурсію в ці місця і пізнати столицю Китаю з іншого боку.

Бейда (Пекінський університет) – один із найстаріших вишів Китаю. Він заснований ще в 1898 р. Завдяки прямим маршрутам, ви зможете легко доїхати сюди, щоб помилуватися архітектурою стародавнього навчального закладу. Варто зазначити, що для туристів, які вивчають ханьську, надано можливість відвідувати мовні курси від Бейда. Це доступно лише влітку.

Пекінська кухня – різновид китайської, зі своїми родзинками та фірмовими стравами. Найвідоміша з них – це качка по-пекінськи. Ще є делікатес маньхань цюаньсі – улюблена страва цинських імператорів. Досі її склад не розголошують, однак у ресторані "Фаншань" її можна покуштувати. Відгуки свідчать, що така трапеза більше схожа на розкішний бенкет з дорогими напоями, легкими закусками та ніжною качкою.

Різновид чаїв захоплює, тому однозначно варто відвідати та насолодитися справжньою китайською чайною церемонією! Їхня особливість у Пекіні – унікальний посуд з емалі, покритий лаком. Також радимо сходити на майстер-класи з її виготовлення.

Парки

  1. Парк Мутяньюй Великої китайської стіни.
  2. Храм Неба – Тяньтань.
  3. Парки Джиншан та Бейхай.
  4. Парк дикої природи.
  5. Етнічний парк культури.
  6. Старий Літній Палац.
  7. Іхеюань.
  8. Міжнародний парк скульптури.
  9. "Happy Valley"
  10. Олімпійський парк та спортивний центр.

Музеї та бібліотеки

  1. Ламаїстський храм.
  2. Національний музей Китаю.
  3. Пекінський музей.
  4. Національний музей мистецтв.
  5. Підземний палац.
  6. Національна бібліотека Китаю Носить титул найбільшої бібліотеки в Азії.

Театри

  1. Національний центр мистецтв у Пекіні.
  2. Заборонений міський музичний хол.
  3. Чаоян.
  4. Театр акробатики Танья Цяо.

Освіта та наука

  1. Університет Цинхуа – один із найкращих у КНР, посідає перше місце в рейтингу. Входить до складу дев'ятки елітних вишів "Ліга С9".
  2. Пекінський університет – найстаріший у Китаї. Саме там студенти регулярно проводять дослідження та патентують інновації. Бейда також несе історичне значення, адже був заснований у період "Ста днів реформ".
  3. Бейханський університет авіації та космонавтики – найкращий технічний вищий навчальний заклад. Реалізація третьої програми космічних польотів "Шеньчжоу" – справа рук випускників цієї інституції – Ван Юнчжі та Ці Фажень.

Інші пам'ятки

  1. Велика китайська стіна – візитна картка "Північної столиці" завдовжки 9 тис. км. Фунікулер, башти, платформи, унікальні площі та захоплюючі гірські пейзажі – це все про цей комплекс.
  2. Галерея Чанлан – споруда ХVIII ст., є прохід довжиною 730 м, перебувати біля літнього палацу, пов'язує найважливіші об'єкти комплексу і цим виконує роль оглядової площадки. В наявності понад 4 тис. картин за сакральними та міфічними мотивами.
  3. Палац князя Гуна чи Гунванфу – резиденція колишнього царя неподалік озера Цяньхай. Має значні розміри та складну архітектуру.
  4. Храм Конфуція займає друге місце за величиною в Китаї. Після численних реставрацій вдалося не втратити первинний вигляд споруди. Раніше тут була престижна Імператорська академія, на території комплексу багато цікавих місць.
  5. Стара пекінська обсерваторія – споруда з часів династії Мін. Особливість: споруджена у ХV ст. за відсутності необхідного приладдя. Нині в ній знаходяться чотири унікальні та старовинні інструменти.
  6. Гробниця імператорів династії Мін – комплекс із поховань як згаданої династії, так і Цин. Усього таких гробниць-мавзолеїв – 13. У трьох із них активно ведуться дослідження.
  7. Заборонене Місто – резиденція одного покоління правителів Китаю. Палацовий комплекс включає 10 тис. кімнат. Обійти в один візит – неможливо! Придбайте квиток на екскурсію вищезгаданими локаціями, насолоджуйтеся туристичним маршрутом і відчуйте справжній дух Пекіна.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 110
  2. Довідкова: 114
  3. Пожежна служба: 119
  4. Швидка медична допомога: 120
  5. Дорожня поліція: 122