Завантаження...

hero

Антананаріву

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Антананаріву

Республіка Мадагаскар
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Антананаріву – місто, адміністративний центр одноіменної провінції та столиця Республіки Мадагаскар. Назва міста походить від малагасійського словосполучення "тисяча селищ".

1625 р. король Імеріні (Малагасійського королівства) Андріандзак заснував Антананаріву, який тоді називався Тананаріве. У XVIII ст. місто стало найбільшим на острові. З початком французької колонізації наприкінці XIX ст. набув статусу столиці колонії Мадагаскар, з 1960 р. – Малагасійської республіки, перейменованої з 1975 р. в Республіку Мадагаскар. Сучасну назву місто отримало тоді ж, у 1975 р. З 1992 р. – столиця Республіки Мадагаскар.

Антананаріву є не тільки адміністративним, а й економічним, а також торговим центром країни. У місті працює багато підприємств харчопрому, поліграфічної, швейної та деревообробної галузей, тут налагоджено виробництво будматеріалів та збирання автомобілів. У столиці Мадагаскару більше вищих навчальних закладів, арт-просторів та нічних клубів, ніж у інших містах острова.

Місто Антананаріву – один із туристичних центрів регіону, він популярний серед українських мандрівників. На офіційному сайті skybooking.ua туристи з України можуть підібрати онлайн найвигідніші квитки на літак до Антананаріву зі зручним розкладом. Тут же пасажири можуть швидко оформити замовлення залізничних квитків на поїзди до міст вильоту або прильоту по Україні.

Розташування

Антананарів розташовується в центрі острова Мадагаскар, в межах Центрального нагір'я. Висота над рівнем моря – 1280 м. Місто знаходиться на найвищій точці серед інших столиць острівних держав. Його територія простягається схилами скелястого хребта з півночі на південь. Місцевість в Антананаріву – переважно горбиста.

Через місто протікає річка Ікопа. У столиці та її окрузі розташовані кілька озер, найвідомішим з яких є штучне водосховище Аносі, створене в XIX ст. для потреб текстильної фабрики. Серед його акваторії є острів, з'єднаний перешийком з іншою частиною Антананаріву. На острові зведено пам'ятники, присвячені історичним подіям.

Клімат Антананаріву – субекваторіальний, проте температурний діапазон близький більше до субтропічного мусонного. Зима в цілому м'яка та суха.

Через висоти Центрального нагір'я в Антананаріву більш сухе та прохолодне повітря порівняно з іншими регіонами. Сезон дощів триває з листопада до квітня, а сухий сезон – з травня до жовтня. Для сухого сезону характерні теплі дні та прохолодні ночі. Максимальну температуру фіксують у листопаді, вона може перевищувати +30°C, мінімальна, +10°C, припадає на липень.

Територія

В Антананаріву – шість районів. Управління містом здійснюється адміністрацією (CUA) на чолі з мером. До її складу входять муніципальні радники, що призначаються на виборній основі. В Антананаріву, як столиці Мадагаскару, також розміщені органи державної влади – Адміністрація президента, Національні збори, Верховний суд і Сенат, відкрито 21 дипломатичне представництво інших країн.

Інфраструктура

Антананаріву – великий автомобільний і залізничний вузол Мадагаскару. Він пов'язаний автомагістралями з усіма провінціями країни. Навколо Антананаріву прокладено кільцеву трасу, налагоджено автомобільне сполучення з такими містами, як Туамасіна, Фіанаранцуа, Анцірабе, Туліара та Махадзанга.

Антананаріву пов'язаний мережею залізниці з містами країни. Раніше в місті можна було придбати квитки на поїзд, у тому числі у напрямку міст Туамасін, Манакара, Фіанаранцуа та Анцирабе. На даний час купити квиток на потяг вже неможливо. З 2019 р. потяги з пасажирськими вагонами до цих міст не їздять.

У самому місті курсують 2400 автобусів та мікроавтобусів. Продаються квитки на автобуси 82 маршрутами згідно з розкладом. Крім того, пропонуються квитки на автобуси до передмість. Вартість квитка є більш ніж доступною: щодня послугами громадського транспорту користуються 700 тис. пасажирів.

У 15 км від центральної частини міста розташований Міжнародний аеропорт Івато, де базується перевізник Air Madagascar. З Івато, як і з кількох інших аеропортів Мадагаскару, можна здійснити міжнародні перельоти, у тому числі до міст південноафриканського регіону та країн Європи. Для цього необхідно купити квиток на літак авіакомпанії, що вас цікавить. Слід пам'ятати, що в Антананаріву квитки на поїзд, трансфера з аеропорту, вже не пропонуються, доставка пасажирів до центру міста здійснюється переважно на таксі.

Найвигідніші квитки в Антананаріву і назад краще придбати на сайті skybooking.ua. За допомогою нашого сервісу можна купити квиток на літак в аеропорт Антананаріву з пересадками у Стокгольмі, Стамбулі, Аддіс-Абебі, Тель-Авіві, Дубаї та Афінах.

Окрім авіаквитків, клієнти нашого сервісу можуть купити автобусні квитки онлайн для прямування до українських міст або за кордон.

При купівлі авіаквитків можливий комплексний варіант з придбанням залізничних квитків онлайн для подальшої пересадки на поїзди Укрзалізниці, включаючи Інтерсіті.

Головна перевага сервісу SkyBooking – оперативний підбір та купівлі залізничних квитків онлайн, квитків на літак або автобус. Покупці отримують повну технічну підтримку в процесі підбору та замовлення залізничних квитків, рейсів на автобусах і літаках, зв'язок здійснюється або телефоном з функцією зворотного дзвінка, або за email.

На офіційному сайті діє форма, що дозволяє підібрати автобусні квитки онлайн або купити квиток на поїзд. Замовлення залізничних квитків можливе з підбором вагона, оптимальних дат, кращих маршрутів проходження, вокзалів відправлення та прибуття.

Рівень безпеки

Індекс безпеки у розрізі кримінальних проявів в Антананаріву – низький, становить 38,96 балів із 100 можливих, оскільки рівень злочинності оцінюється у 61,04 (високий). При цьому безпека туристів, що пересуваються містом пішки вдень, становить 63,16, проте вночі вона набагато нижча – 17,11.

Найбільш поширені злочини – кишенькові крадіжки та викрадення автомобілів. Кількість поліцейських у місті невелика, у зв'язку з чим в Антананаріву працює багато охоронних фірм. Туристам не рекомендується залишати територію міста з розважальною метою або без особливої необхідності.

Ціни

Купити товари споживчої групи в Антананаріву можна приблизно за такими ж цінами, як у Києві, а вартість оренди житла навіть нижча – на 8%. У середньому витрати на харчування та придбання товарів першої необхідності для однієї людини у цьому місті за місяць становлять 415,95$. Потрібно враховувати ще й витрати на проживання в готелях чи орендованих квартирах.

Обід у кафе в Антананаріву коштує 4,11$, у гарному ресторані – 20,56$. Кілограм курячого філе можна купити за 5,44$, сиру – за 7,42$. Джинси коштують від 35$, сукні – від 25,13$. Вартість квитка на автобус містом в один кінець – 0,1$, тариф кілометра шляху на таксі – 1,15$.

Структура населення

В Антананаріву досить різноманітний етнічний склад населення. Тут мешкають представники корінної народності – малагасійці, а також китайці, індійці та вихідці з країн Європи.

Серед жителів міста найбільшою мірою поширена малагасійська та французька мови, вони ж мають статус офіційних. Крім того, зустрічається маорський діалект, проте нині він вважається таким, що зникає.

Близько 52% містян сповідують місцеві традиційні вірування, 41% дотримується християнської релігії, 7% – мусульмани. В Антананаріву та його передмістях відкрито до 50 церков та храмів, є мечеть. Місто має статус столиці архиєпископії Римсько-Католицької Церкви Мадагаскару.

Культура та пам'ятки

Культура Антананаріву тісно пов'язана з Францією та франкомовними країнами африканського континенту. Вона поєднує у собі як традиції Європи, так і життєвий уклад, мистецтво та фольклор корінного населення.

Ще до 1869 р. в місті існували тільки дерев'яні та очеретяні будинки, потім Антананаріву був перебудований, з'явилися будівлі з цегли та каменю в європейському стилі. Справжнім центром традиційної малагасійської культури є ринок Зума, другий за величиною у світі. Він одночасно нагадує індійський базар та сільський ярмарок.

Найбільший критий простір для культурних та масових заходів на Мадагаскарі знаходиться саме в Антананаріву – Палац спорту. Тут регулярно проводяться танцювальні та концертні вистави. У місті функціонують культурні центри імені Альбера Камю та "Французький альянс", відкрито відділення Інституту Ґете Cercle Germano Malagasy. У двох місцевих кінотеатрах, збудованих ще в колоніальну епоху, показують переважно малагасійські фільми. Тут же проводяться приватні культурні заходи та відправляються релігійні служби.

Парки

Як таких міських паркових зелених зон у класичному розумінні в Антананаріву немає, проте облаштовано кілька знаменитих зоологічних та ботанічних садів.

Найбільші парки міста:

  1. Парк Лемуров (Lemurs' Park) площею 5 га. Тут мешкає дев'ять видів цих тварин, росте 11 тис. дерев ендемічних сортів.
  2. Крокодиляча ферма (Crocfarm) – парк тваринництва та ботанічних культур. У ньому, крім крокодилів, можна подивитися на лемурів та хамелеонів. На фермі ростуть баобаби та інші рідкісні рослини.
  3. Ботанічний та зоологічний парк Цимбазаза (Tsimbazaza botanical and zoological park), заснований французькими колоністами у 1925 р. Тут є музей із зібранням палеонтологічних знахідок, у тому числі рідкісних вимерлих хребетних – гігантських лемурів, карликових бегемотів та птахів-слонів, а також найбільший гербарій острова з 80 тис. експонатів.

Музеї та бібліотеки

Колекції музеїв Антананаріву присвячені історії корінного населення міста та культурного життя мешканців Мадагаскару. У місті знаходиться головне книжкове сховище країни – Національна бібліотека.

Музеї та бібліотеки Антананаріву:

  1. Музей етнології та палеонтології. На його виставках експонуються зразки та матеріали, присвячені доісторичному періоду та викопним тваринам. Крім того, представлені витвори мистецтва та предмети вжитку малагасійців.
  2. Музей мистецтв та археології Мадагаскарського університету. Тут можна побачити переважно археологічні знахідки, які стосуються різних етнічних груп острова періоду від першого століття нашої ери. Також у колекціях музеїв – матеріали із сучасної історії Антананаріву.
  3. Національна бібліотека, заснована 1905 р. Її фонд налічує 236 тис. одиниць книг, документів та інших рукописних та друкованих матеріалів.

Театри

Незважаючи на значний вплив французьких традицій на культурну сферу жителів міста, на його театральних майданчиках демонструються переважно вистави, присвячені традиційним сюжетам та історіям корінного населення. Популярні серед містян так звані "хіра гасі" – вуличні театралізовані заходи та змагання ораторів.

Театри Антананаріву:

  1. Муніципальний театр Ізотрі та "Антананаріву театр" включають трупи непостійного складу, що беруть участь у "хіра гасі" та інших виставах на різних майданчиках, у тому числі просто неба.
  2. Трупа "Жаннет" спеціалізується на традиційних малагасійських п'єсах. Сцена була відкрита ще 1929 р., артисти театру гастролюють по всьому острову та за його межами.

Освіта та наука

В Антананаріву розміщено основні вищі навчальні заклади та наукові організації Мадагаскару. Тут знаходиться Малагасійська академія наук, кампуси Мадагаскарського університету, а також Католицький університет та низка інститутів, французькі міжнародні школи.

Престижні ВНЗ міста:

  1. Університет Антанаріву у складі Мадагаскарського університету. Його студенти навчаються на факультетах точних, гуманітарних наук, соціології, економіки, права. У складі ВНЗ – аграрний та педагогічний технікуми, інститути геофізики та енергетики, обсерваторія.
  2. Католицький університет – приватний навчальний заклад. Викладання тут ведеться з таких дисциплін: соціальні науки, психологія, філософія та теологія. Відкрито дослідницький центр. Університет – єдиний католицький виш на острові.
  3. Інститут геології, інженерії та навколишнього середовища – комерційний ВНЗ із французькою мовою викладання. Слухачі здобувають освіту на кафедрах природних ресурсів, геології, екології та цивільного будівництва.

Інші пам'ятки

Основні визначні пам'ятки міста – це старовинні та сучасні архітектурні споруди. Популярними серед туристів є відновлені комплекси будівель доколоніального періоду, палаци та сучасний стадіон.

Визначні місця:

  1. Колишній королівський палац Рува, збудований у XVII ст. Спочатку включав кріпосні споруди, в XIX ст. фанерований каменем. Після приходу до міста християн став королівською каплицею. Повністю знищено пожежею 1995 р., проте згодом збудовано заново вже як предмет культурно-туристичного спрямування.
  2. Палац Андаф'яваратра, колишня резиденція прем'єр-міністра ХІХ ст. Нині у ньому відкрито музей із історичними експонатами.
  3. Стадіон Махамасіна – використовується не лише для проведення спортивних заходів, а й для концертів та інших культурних подій. Місткість арени – 40 тис. місць. Міський стадіон – база для тренувань та виступів збірної Мадагаскару з регбі, національного виду спорту острова.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 118
  2. Швидка допомога: 124
  3. Телефон екстреної допомоги: 117
  4. Поліція: 117
  5. Посольство України: +27 124 601 943