Завантаження...

hero

Міжнародний аеропорт Будапешт імені Ференца Ліста

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

restaurants
Кафе
shop
Магазини
rent_cars
Прокат машин
parking
Паркінг
hall
Зал очікувань
business_hall
Бізнес зал

Аеропорт Будапешт імені Ференца Ліста

icon
Про аеропорт
icon
Про аеропорт
location
Розташування
flight_road
Термінали
map
Карта аеропорту
local_airport
Вузловий аеропорт
icon-2
Готелі біля аеропорту
phone_in_talk
Довідкові телефони
gps
Адреса аеропорту
flight_road
Злітно-посадкова смуга

Про аеропорт

В угорській столиці розташований найбільший міжнародний аеропорт ім. Ференца Ліста – наймасштабніша авіагавань держави. У 2011 р. йому було присвоєно назву на честь відомого угорського композитора Ліста. Він є одним з п'яти міжнародних аеропортів даної країни і розташований всього за 16 км від  центру Будапешта

На сьогодні з аеропорту ім. Ліста відправляються прямі рейси абсолютно в усі держави Європи, а також до більшості держав Азії та Північної Америки. Уточнити наявність авіаквитків, забронювати і купити їх можливо на веб-сайтах перевізників, в авіакасах, касах самого аеропорту, а також через сервіс SkyBooking.

На сьогодні можливості даного транспортного вузла дозволяють йому приймати абсолютно всі типи літаків, включаючи такі великі, як Airbus A380, Boeing 747, АН-124 "Руслан" і АН-225 "Мрія".

Для прямих рейсів до Відня і Братислави даний повітряний порт вважається запасним. Сьогодні більшістю маршрутів літають літаки угорської національної авіакомпанії MALEV (працює з 1950 р.). Їх ціни дешевші, ніж у іноземних перевізників, тому пасажири переважно купують квитки саме цієї компанії.

Історія

У 1938 р. було вирішено будувати новий столичний аеропорт, який зможе використовуватися не лише в якості цивільного, але також як спортивний і навіть військовий. Незважаючи на те, що в Європі йшла Друга світова війна, в самий розпал військових подій будівництво все ж стартувало, правда, із запізненням на кілька років (у 1942 р.). По суті, війна стала чимось на зразок каталізатора для зведення повітряної гавані, оскільки Угорщина потребувала великого транспортного вузла, яким і став даний аеропорт.  Правда, всього через рік частина будівель була зруйнована, а смуга для зльотів і посадок перебувала в непридатному для використання стані.  

У 1947 р. стартувала капітальна реконструкція, в розрізі якої аеропорт перебудували і розширили, а в 1950 р. він прийняв перший цивільний рейс. Незабаром після цього цивільні літаки стали прибувати і відправлятися регулярно, а кількість їх маршрутів значно збільшилася. Правда, купити квитки було можливо лише в соціалістичні країни: Чехію, Румунію, Польщу і Болгарію. Чотирма роками пізніше з цієї повітряної гавані вилетів перший літак в не соціалістичну країну – Австралію. 

У 1957 р. закінчили будівництво терміналу, а відразу після цього голландський авіаперевізник KLM почав здійснювати польоти через аеропорт Будапешту, який тоді носив назву Феріхедь. Злітно-посадкова смуга на той час мала довжину 2,5 км та була повністю готова до використання (відремонтована), правда, вже через рік її продовжили ще на 500 м. 

Кількість пасажирів цього транспортного вузла постійно зростала, що призвело до необхідності розширення аеропорту. До середини 70-х років він приймав приблизно 1 млн пасажирів на рік. Була зведена ще одна вишка диспетчерів, а в 1983 р. побудовано другу злітну смугу. Її розмістили паралельно першій і зробили довжиною майже 4 км. На цьому модернізація не закінчилася, оскільки потрібен був ще один термінал. Його побудували в 1985 р., заодно поліпшивши загальну транспортну інфраструктуру. Тепер повітряна гавань приймала літаки таких перевізників, як Swissair, Lufthansa і Air France. Новий термінал міг похвалитися ультрасучасним обладнанням і вважався одним з кращих не лише в Угорщині, а й у всьому світі. 

В кінці минулого століття побудували і ввели в експлуатацію 3-й термінал, обладнаний сімома літаковими стоянками, він має ще п'ять паркувальних місць для літаків, розташованих на невеликій відстані від основних. Як результат, пасажиропотік цього транспортного вузла збільшився до нечуваних на той час  13 млн пасажирів за рік. 

Розташування

Аеропорт знаходиться за 16 км від самого центру Будапешту. До нього (а також з нього) можливо дістатися кількома способами: 

  1. Автобус. Курсує прямий рейс № 100У, що з'єднує цей повітряний порт і станцію метро "Площа ім. Ференца Деака", розташовану за 3-4 км від ланцюгового мосту Сечені. Також можна проїхати автобусом № 200 або більш дорогими приватними бусами. В дорозі доведеться пробути трохи більше 30 хвилин, заплативши за поїздку 350-450HUF. Перший маршрут до аеропорту з міста відправляється о 4:00, а останній прямує о 01:00. Інтервал між маршрутами не перевищує 20 хвилин.
  2. Поїзд. Найближче до аеропорту (до його терміналу 1) знаходиться вокзал Ньюкаті. Потяги курсують майже весь час, крім проміжку з 23:40 до 03:57. Інтервал відправлення не перевищує 15 хвилин. Їздять потяги компанії MÁV ("Угорська державна залізниця"). Купити квиток можна за 370HUF (приблизно 1€).
  3. Таксі. В аеропорту працює місцевий перевізник Fotaxi. Як варіант, можна замовляти машину від Bolt або Uber, у них фіксовані тарифи приблизно в 300HUF, ще 700HUF доведеться заплатити за посадку. Також можна замовити трансфер з аеропорту в місто для одного чи декількох пасажирів або організованих груп.

Термінали

Аеропорт має три основні термінали для пасажирів:

  1. Термінал 1 обслуговував лоукостери, проте, починаючи з 2012 р. і по сьогодні, закритий, всі його маршрути перенаправлені на два сусідніх термінали.
  2. Термінал 2А приймає, відправляє авіасудна, що обслуговують територію Шенгену, тут працюють перевізники Czech Airlines, TAP Portugal, Air Malta, Brussels Airlines, Air France, Finnair, LOT Polish Airlines та ін.
  3. Термінал 2В приймає, відправляє повітряні судна у всіх світових напрямках і частково в країни Шенгену, обслуговує судна British Airways, El Al, Wizz Air, Swiss International Air Lines, Turkish Airlines, Emirates та ін.

Термінали 2А і 2В хоч і вважаються роздільними, але розташовані поруч в одній будівлі. Skycourt – споруда, що з'єднує між собою обидва термінали. Вона побудована в 2011 р. та має площу 24 тис. м2. Завдяки великим панорамним вікнам пасажирам не лише комфортно перебувати в будівлі, але і спостерігати за відправкою\прибуттям повітряних суден. 

На найближчий час заплановано зведення нового вантажного терміналу. У всіх пасажирських терміналах працюють заклади громадського харчування (кафе, буфети, ресторани), є Дьюті Фрі, відділення пошти, магазини, а також обміни валюти, банкомати різних банків і безкоштовний Wi-Fi. При всіх терміналах є камери схову, в яких можна залишити багаж. 

Ті, хто бажають пройти реєстрацію разом з контрольними пунктами максимально швидко, можуть придбати спеціальний ваучер за 5€ для активації послуги Fast Track Lane.

Карта аеропорту

Карта аеропорту ім. Ференца Ліста

Вузловий аеропорт

Міжнародний аеропорт імені Ференца Ліста є вузловим для авіакомпаній:

  • LOT Polish Airlines;
  • Ryanair;
  • Smartwings Hungary;
  • Wizz Air.

Готелі біля аеропорту

У безпосередній близькості від повітряного транспортного вузла знаходиться кілька готелів. Готель Ibis Styles Budapest Airport (три зірки) знаходиться поруч з аеропортом за адресою Вечеш, Liszt Ferenc International Airport Terminal 2. У ньому можна зупинятися з домашніми улюбленцями. На прилеглій території є парковка для автомобілів і автобусів. У всіх номерах працюють кондиціонери, є власні ванні кімнати, телевізори і сейфи.  Вранці для постояльців сніданок типу "шведський стіл", а в місцевому ресторані можна замовити страви різних кухонь. Також є можливість замовити вегетаріанські і навіть безглютенові ласощі. 

Приблизно в 5 хвилинах від аеропорту, за адресою Вечеш, Üllői út 845 працює гостьовий будинок Sarokház (по комфортабельності прирівнюється до тризіркового готелю). На його території є простора автопарковка (коштує дешевше, ніж в аеропорту). Постояльцям пропонують комфортні номери з балконами та кондиціонерами. Харчуватися можна в ресторані "Густо" (з 6:00 до 22:00), замовляючи страви не лише угорської, але і світової кухні. На території готелю працює оздоровчий центр з гідромасажною ванною, масажним кабінетом, а також інфрачервоною сауною. Можна домовитися щодо трансферу в аеропорт або з нього в гостьовий будинок. 

Готель Ferihegy затишно розташувався всього за 10 хвилин їзди від даного аеропорту. Його постояльці можуть користуватися безкоштовним Wi-Fi і паркуванням (теж free). Всі номери оформлені в лаконічному сучасному стилі і мають все необхідне для комфортного перебування: телевізор (плоский), душ, фен. Для гостей готелю (за окрему плату) працює сауна. Можна замовити сніданок, з 7:00 до 10:00, за напоями (в тому числі, алкогольними) доведеться спуститися до барної стійки. Тут же можна домовитися про трансфер в аеропорт або з аеропорту, а також взяти напрокат автомобіль. 

Довідкові телефони

  1. Довідкова служба аеропорту (цілодобова): +361 296 70 00
  2. Виклик митника в аеропорту (якщо його немає на місці): 5757 (зі стаціонарного)
  3. Таксі Budapest Taxi Airport: +36 70 645 44 44

Адреса аеропорту

Budapest, 1185 Угорщина.

Злітно-посадкова смуга

  1. 13L/31R – 3707. Покриття: асфальт/бетон.         
  2. 13R/31L – 3010. Покриття: асфальт/бетон.