Завантаження...

hero

Міжнародний аеропорт Даллас Форт-Уерт

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

restaurants
Кафе
shop
Магазини
rent_cars
Прокат машин
parking
Паркінг
hall
Зал очікувань
business_hall
Бізнес зал

Аеропорт Даллас Форт-Уерт

icon
Про аеропорт
icon
Про аеропорт
location
Розташування
flight_road
Термінали
map
Карта аеропорту
local_airport
Вузловий аеропорт
icon-2
Готелі біля аеропорту
phone_in_talk
Довідкові телефони
gps
Адреса аеропорту
flight_road
Злітно-посадкова смуга

Про аеропорт

Міжнародний аеропорт Даллас Форт-Уерт – це другий за величиною повітряний порт Сполучених Штатів Америки. Територіально він знаходиться на кордоні двох міст і його назва повністю відповідає місцезнаходженню – у штаті Техас, між Далласом та Форт-Уертом. Повітряна гавань входить до списку п'ятнадцяти найбільших вузлових хабів світу і є головним вузлом стикувань для національної американської авіаційної компанії American Airlines – щодня аеропорт відправляє і приймає близько 800 її авіарейсів, квитки на які можна придбати у SkyBooking.

За даними 2020 р., аеропорт обслуговував 250 різних пунктів призначення, 193 з яких – це перельоти всередині країни та 67 – міжнародні напрямки. За 2007 р. літаки різних компаній зробили тут близько 700 тис. зльотів та посадок, що вивело Даллас Форт-Уерт на третю позицію у світі щодо руху повітряних суден. За показниками пасажиропотоку він входить до десятки найбільш завантажених аеропортів Америки і посідає друге місце у своєму рідному штаті – у 2008 р. загальний потік пасажирів перевищив 67 млн людей.

Даллас Форт-Уерт охоплює величезну територію, це четвертий за розмірами аеропорт у всьому світі, його загальна площа разом з ВПС та терміналами становить близько 7,5 тис. га. Аеропорт має у своєму розпорядженні сім сучасних злітно-посадкових смуг, чотири з яких розраховані на прийняття та відправлення найбільших у світі літаків – двопалубних широкофюзеляжних авіалайнерів. Тому тут можна купити авіаквиток на рейс абсолютно будь-якого класу та рівня – дорогий та комфортабельний люкс або дешевий та економічний лоукост.

Аеропорт оснащений високотехнологічним обладнанням та відповідними спорудами для швидкого та якісного прийняття, сортування та відправлення вантажів. Через нього проходить 65% всіх вантажних перевезень у штаті Техас, він обслуговує понад 70% вантажних авіаперевезень азіатського та європейського спрямування. По забезпеченню вантажних рейсів Даллас Форт-Уерт входить до десятки кращих аеропортів світу. На міжнародному конкурсі у 2007 р. він навіть отримав почесне звання "Найкращого повітряного порту з вантажних перевезень".

Тут організовано відомчі комунальні служби та засновано власне поштове відділення з унікальною системою поштових індексів. Федеральний державний оператор поштових послуг навіть надав аеропорту оригінальне іменне позначення – як самостійному населеному пункту. Вийшовши на такий високий рівень організації роботи та обслуговування, Даллас Форт-Уерт отримав від Міжнародної асоціації повітряного транспорту свій особистий код – DFW.

Історія аеропорту

Розпочати будівництво аеропорту планували в 1940 р., американський уряд вже навіть виділив на це чималі кошти – 2 млн$. Але міська влада Далласа і Форт-Уерта не прийшла до єдиної думки, хто з них керуватиме аеропортом і контролюватиме його роботу, тому проєкт був заморожений.

У 1952 р. Форт-Уерт все ж скористався територією і збудував тут повітряний порт на додаток до свого міського аеропорту, але не витримав конкуренції з повітряною гаванню Далласа і був змушений закрити проєкт. Вибравши на перший погляд хитру одиночну стратегію, він зумів забезпечити лише 2% усіх рейсів Техасу, тоді як аеропорт Даллас обслуговував близько 50%.

Другу спробу створити одну повітряну гавань на два міста було здійснено в 1961 р., коли уряд США відмовився фінансувати два окремі аеропорти. У 1964 р. влада Далласа і Форт-Уерта вибрала місце для будівництва і в складчину придбала рівновіддалену від обох міст землю. Будівельні роботи велися цілих дев'ять років, і лише 1973 р. відбулося урочисте відкриття, яке було відзначено прийняттям сучасного надзвукового літака Конкорд.

Обслуговувати комерційні рейси новий повітряний порт почав 1974 р. На той момент це був найбільший і найдорожчий аеропорт у світі, його будівництво коштувало понад 700 млн$. Але вже в 1995 р. Даллас Форт-Уерт зумів заробити майже 8,5 млрд, забезпечив роботою 160 тис. осіб і вийшов на друге у світі місце за пасажирообігом.

Розташування

Оскільки аеропорт розташований рівновіддалено від двох міст, то і дістатися до нього можна різними способами:

  1. Таксі – машини стоять біля виходу з кожного терміналу, тому що це найпопулярніший і затребуваний вид транспорту в аеропорту. Шлях до обох міст займає близько 30 хвилин, приблизна вартість поїздки – 50-60$.
  2. Автобус – зупинка розташована біля Південної зупинки. Відправлення – кожні 15 хвилин цілодобово, ціна квитка – 2,5$. Також між аеропортом та містами курсують шатли. Вартість проїзду до центру Форт-Уерта – 15$, до Далласа можна купити квиток за 16$, але дешевше виходить орендувати шатл за 75$ на 10 осіб.
  3. Поїзд – ходить тільки до Далласу і лише з 4:00 до 1:00, вартість проїзду – 2,5$, але пасажири-транзитники зазвичай купують проїзний на добу за 5$.

Термінали

Даллас Форт-Уерт спочатку будувався з перспективою розширення, і потенційно може мати 13 терміналів, але поки що працюють лише п'ять:

  1. Перший аеровокзал було відкрито одразу після будівництва аеропорту. Довгі роки в його конструкцію не вносили жодних змін, і лише у 2017 р. було проведено капітальний ремонт та модернізацію будівлі. Зараз тут є 26 гейтів, торговельні майданчики, кімнати відпочинку та зали очікування з підвищеним комфортом. У 2019 р. його пасажиропотік становив понад 17 млн осіб. У цьому аеровокзалі обслуговуються лише внутрішні рейси авіакомпанії American Airlines.
  2. Термінал 2 був також збудований разом з аеропортом, його ремонт та покращення провели через рік після оновлення першого аеровокзалу – у 2018 р. У цьому терміналі обладнано 42 виходи на посадку, частина з яких оснащена підвісними посадковими мостами. У 2019 р. він пропустив через себе майже 9 млн пасажирів. Як і перший термінал, використовується лише авіакомпанією American Airlines.
  3. Незважаючи на те, що третій аеровокзал збудували через рік після відкриття аеропорту, серйозних змін до його конструкції та оснащення досі не вносили. Модернізацію заплановано на найближче майбутнє – точних термінів поки не названо. Термінал 3 має 28 гейтів і щорічно обслуговує приблизно 18 млн пасажирів компанії American Airlines.
  4. Термінал 4 збудували у 2005 р., обслуговує він лише міжнародні рейси. У ньому обладнано 26 виходів на посадку та розміщено багато додаткових сервісів та послуг для комфорту пасажирів – аптеки, магазини, відділення банків. Щорічний пасажиропотік складає близько 10 млн осіб.
  5. П'ятий термінал відкрили у 2015 р., зараз це найбільший та технологічно оснащений аеровокзал у Даллас Форт-Уерті. Його загальна площа – 185 тис. м2. З терміналу є 42 посадкові виходи, і щороку він обслуговує щонайменше 9 млн пасажирів.

У приміщеннях терміналів пасажирам доступні такі послуги:

  • банківські відділення та банкомати;
  • обмінники валют;
  • відділення пошти;
  • кафе та ресторани;
  • дитячі ігрові кімнати;
  • магазини – продукти, одяг, косметика;
  • приміщення для молитви різних конфесій;
  • spa-салон та салони краси.

Карта аеропорту

Карта аеропорту Даллас Форт-Уерт

 

Вузловий аеропорт

Аеропорт є вузловим для авіакомпаній:

  • American Airlines;
  • Ameriflight;
  • Southern Airways Express;
  • UPS Airlines;
  • Spirit Airlines;
  • Sun Country Airlines.

Готелі біля аеропорту

Поблизу аеропорту Даллас Форт-Уерт є такі готелі:

  1. Grand Hyatt – розташований за 200 м від аеропорту, безкоштовний трансфер доступний з кожного терміналу. Сучасні номери оснащені телевізором з платними каналами, док-станцією для iPod та ванною кімнатою з феном і халатом. Після тренування в сучасному фітнес-центрі гості насолоджуються масажем або процедурами для тіла у spa-салоні з повним спектром послуг. Є критий басейн із солоною водою, у ресторані подають страви різних кухонь світу. Надається безкоштовне паркування та послуги хімчистки. Готель знаходиться за 7 хвилин їзди від гольф-клубу Bear Creek.
  2. Hyatt Regency – 0,5 км від аеропорту, безкоштовний трансфер від усіх терміналів. Відмінно підійде для ділової поїздки – тут є 70 конференц-залів та зручний бізнес-центр. Готель пропонує сучасні комфортні номери з 55-дюймовим телевізором та безкоштовним Wi-Fi. У кожному номері облаштовано простору робочу зону. Гості плавають або відпочивають біля відкритого басейну з підігрівом, відвідують добре обладнаний фітнес-центр або займаються йогою з особистим тренером. У кафе цілодобово подають легкі закуски та свіжу каву, а у лобі-барі – фірмові коктейлі.
  3. Home2 Suites – еко-готель розташований за 3 км від аеропорту. Безкоштовний сніданок подають щоранку в ресторані. Є безкоштовний Wi-Fi. У кожному номері встановлений телевізор, робочий стіл та повністю обладнана кухня з посудом та кавоваркою. На території є відкритий басейн і зона відпочинку з каміном, а також фітнес-зал, камера схову багажу, магазин закусок та пральня самообслуговування. На першому поверсі є свій бізнес-центр та конференц-зал з комп'ютерами та офісною технікою.

Довідкові телефони

  1. Довідкова: +1 972 973 31 12
  2. Дирекція та адміністратор: +1 972 973 88 88
  3. Факс: +1 972 574 37 80

Адреса аеропорту

2400 Aviation Dr, DFW Airport, TX 75261, США.

Злітно-посадкова смуга

  1. 13L/31R – 2743 м. Покриття: бетон.    
  2. 13R/31L – 2834 м. Покриття: бетон.