Завантаження...

hero

Бангкок

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бангкок

Королівство Таїланд
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Столиця Таїланду, чия повна назва занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша, вражає з перших хвилин. У ній сплітаються скляні хмарочоси та ажурні пагоди, сучасні швидкісні поїзди та плавучі ринки на баржах та човнах. Метушня, пил та затори ділового центру розбиваються об тишу та умиротворення численних парків та зелених набережних. Бангкок давно став легендою Азії та обов'язковим пунктом у програмі затятих мандрівників.

Місто-мільйонник стрімко розвивається, нарощуючи виробничу, туристичну та економічну міць. У ньому процвітають високі технології, медицина, промисловість. Університети міста входять до топів світових рейтингів. Місцевий бізнес стає дедалі привабливішим для іноземних інвестицій.

Туристи поспішають до столиці Таїланду за гарним та дешевим відпочинком, а також екзотикою. Сіамська культура шанується і дбайливо зберігається місцевими. Яскраво прикрашені храми та палаци не порожні ні вдень, ні вночі. Вони слугують не лише туристичною принадою, а й паломницькими центрами для буддистів з усього світу. Каналами ковзають тендітні довгі човни, а в каплицях регулярно дзвонять на удачу.

Екстремальне нічне життя, спокуси та незвичайні місцеві розваги припадають до душі тим, кому набридли стандартні екскурсійні програми. Квиток на прямий рейс до Бангкока – чудовий спосіб розширити свій кругозір.

Розташування

Столиця Таїланду розташована на східному узбережжі річки Чаупхрайя біля Сіамської затоки. Її рівнинна територія умовно поділена залізницею на стару та нову частини. Старе місто між річкою та залізницею — головний туристичний маршрут. Тут багато старовинних храмів та особняків. Район нових будівель у кілька разів більший і зайнятий хмарочосами та автострадами.

Бангкок називають "тайською Венецією", оскільки водні простори займають у ньому значну площу. Містом реально переміщатися численними річковими каналами, система яких була прорита за королівським наказом у середині ХІХ ст.

Клімат Бангкока – тропічний саванний. У місті увесь рік спекотно та задушливо. Температура рідко знижується до +30°C. У літні місяці спека виражена яскравіше. Найтепліший місяць – квітень. У цей час температура тримається близько +40°C. Завдяки водоймі спека переноситься відносно легко. Сезон дощів припадає на великий відрізок часу – з травня до жовтня. У місті утримується висока вологість – понад 55%, а рівень опадів сягає 1500 мм на рік.

Територія

Площа міста складає близько 1569 км². Густонаселене місто розрослося настільки, що вийшло за межі провінції Бангкок на шкоду сусіднім землям. Місто складається із 50 районів – "кхет". Кожен із них розділений на своєрідні квартали – "кхвенг", загальна кількість яких – 154.

Найвизначнішими частинами міста є:

  1. Старе місто та Каосан. Історичний центр з основними визначними пам'ятками.
  2. Чайнатаун. Стародавній китайський район.
  3. Ріверсайд. Найкращі готелі та романтика річкових прогулянок.
  4. Силом. Діловий центр та квартал "червоних ліхтарів" одночасно.
  5. Пратуни. Найкращий ринок вуличної їжі.
  6. Сукхумвіт. Концентрація магазинів, ресторанів та нічних клубів.
  7. Сіам. Суцільний торговельний центр.

Інфраструктура

Транспортна мережа тайської столиці продумана до дрібниць та дуже насичена, щоб забезпечити величезний пасажиропотік. До неї входять: водні човни, катери та пороми, залізничні поїзди, метрополітен, автобуси, таксі, туктуки.

Водний маршрут обирають не лише туристи, а й місцеві – там немає пробок, а вартість проїзду – лише 0,5$. Другий за популярністю вид транспорту – автобус. Містом їх курсує кілька видів: від стандартних комфортних, до мікробасів – задушливих і тісних. Денний автобус виходить у рейс о 5:00. Маршрут та інтервал руху нічного транспорту скорочено.

Метрополітен складається з двох ліній – Силом та Сукхумвіт. Без пересадок у метро не обійтися – "пересадочна зона" розташована на станції Сіам. Ціна квитка на поїзд залежить від трафіку і коливається від 0,5 до 1$.

Місто обслуговують два аеропорти. Дешевий переліт забезпечують лоукост фірми до Старого аеропорту. Новий – один із найбільших небесних портів у світі. Авіаквиток на прямий літак з Києва без пересадок, який можна купити на skybooking.ua, обійдеться мінімум 300-400$. З літака можна пересісти на прямий автобус до міста.

Рівень безпеки

Злочинність у Бангкоку зберігається на середньому рівні – 41,3 згідно зі світовим рейтингом небезпечних міст світу. Для мандрівника небезпеку можуть становити кишенькові злодії: на жвавих вулицях і ринках документи і гроші краще тримати в безпечному місці.

Насичений трафік і масова зневага до правил дорожнього руху стають частою причиною ДТП або травмування пішоходів – слід бути уважним при перетині проїжджої частини.

У місті поширений вид шахрайства – "хелпери": у центральних районах люди пропонують допомогти із напрямком, але, відволікаючи уваги, крадуть цінні речі.

Ціни

Завдяки вигідному співвідношенню місцевої валюти, батів, до долара у Бангкоку можна розраховувати на дешевий відпочинок. Поселитися в хостелі можна від 10$ на добу. Ціна номера в гідному готелі стартує з 30$. Люкс у міжнародній мережі чи бутік-готелі коштує дорожче – від 100$ за ніч.

У місті можна купити дешевий одяг від аналогів світових брендів та речі у традиційному стилі. Ситно пообідати у місцевому кафе вийде за 5-6$, а вартість вечері з алкоголем на двох буде всього 20-30$. Любителів домашньої їжі приємно порадують ціни на продукти на ринках та в маркетах:

  • яйця (за 10 штук) – 1-1,5$
  • білий хліб – 1$
  • куряче філе – 3$
  • апельсини – 2$
  • картопля – 1,5$
  • білий рис – 1$

Структура населення

У Бангкоку мешкає понад 6 млн осіб місцевого населення. Місто настільки популярне у туристів, що чисельність його мешканців коливається до 12 млн. Щільність населення становить 3620 осіб у розрахунку на 1 км². Корінне населення – тайці.

Співвідношення чоловіків та жінок у столиці приблизно однакове, а рівень народжуваності стабільно високий. У Бангкоку поширені операції зі зміни статі – чисельність трансвеститів у столиці чи не найбільша у світі. Їхнє основне працевлаштування – розважальна сфера, розрахована на туристів.

Тайці вважаються нацією довгожителів. Середня тривалість життя у жінок становить 75 років, у чоловіків – 70 років. На вулицях багато людей похилого віку, за якими важко визначити реальний вік.

Національна мова – тайська, але більшість жителів столиці добре володіють англійською. Близько 93% місцевих сповідують буддизм, а місто усіяне буддійськими храмами. Тут є невеликі індуїстські, мусульманські та християнські громади.

Культура та пам'ятки

Тайці – яскраві, відкриті люди, але при цьому глибоко віруючі та схильні до філософії. Місто-скарб Бангкок наповнене унікальною атмосферою шанування традицій, скромністю вимог і водночас прагненням до кращого.

У Бангкоку безліч театрів, галерей, освітніх центрів та музеїв. Тут процвітає сучасна поп-культура та дбайливо зберігаються секрети класичного музичного та хореографічного мистецтва. Національні свята та фестивалі – найкращий час, щоб познайомитися з культурою Бангкока:

  1. Сонгкран та Новий рік. Свята оновлення та нового початку проходять під народні гуляння, ярмарки, феєрверки та концерти.
  2. День Конституції. Щороку 10 грудня відбувається урочисте покладання квітів біля пам'ятника Рами VII – першого конституційного монарха. Проходять різні просвітницькі та розважальні заходи.
  3. День коронації. Загальнонаціональне свято у травні на честь короля Рами Х, наповнене традиційними ритуалами.
  4. Вісакха Буча. Релігійне свято на честь просвітлення та духовного очищення, що проходить у храмі Смарагдового Будди.

Парки

Шум і хаос багатолюдного Бангкока завдяки гарній природі сприймається значно легше, ніж у інших мегаполісах. Водна гладь всюдисущих каналів плавно перетікає в зелень мальовничих парків міста:

  1. Люмпіні. Королівський парк, що розкинувся на 60 га. Штучне озеро, тінисті алеї та затишні галявини дозволяють організувати відпочинок на природі на свій смак кожному.
  2. Парк короля Рами ІХ. Простора зелена зона з доглянутими строкатими клумбами.
  3. Національні парки Бенжакітті та Бенджасірі на березі озера в новій частині міста – улюблене місце містян для ранкових пробіжок та повільних вечірніх прогулянок.
  4. Чатучак. Популярний парк серед місцевих та туристів.

Музеї та бібліотеки

Столичні музеї можуть похвалитися унікальними колекціями на різну тематику:

  1. Бангкокський художній та культурний центр. Музейний комплекс присвячений сучасному мистецтву.
  2. Планетарій. Під його куполом показують цікаві пізнавальні програми.
  3. Національний музей. Великі збори традиційних предметів побуту та мистецтва у стінах старовинної будівлі в тайському стилі.
  4. Музей Сіаму. Його експонати оповідають історію сіамської цивілізації.
  5. Медичний музей Сіріджай. Одна з найбільших колекцій у світі, присвячених анатомії людини.
  6. Національний музей королівських барж. У ньому зібрані найрозкішніші довгоносі човни.

Театри

Відвідування тайського театру – достатня причина купити авіаквиток і прилетіти до цієї екзотичної країни. На підмурках тут творяться справжні дива:

  1. Sala Chalermkrung Royal Theatre. У Королівському театрі ставлять костюмовані традиційні вистави на релігійну та історичну тематику.
  2. Thailand Cultural Centre. У Великому та Малому концертних залах центру проходять симфонічні концерти, оперні та балетні постановки.
  3. Calypso Cabaret. Родзинка закладу – трансгендери, які тут грають жіночі ролі.
  4. Muangthai Rachadalai Theater. Зручний зал для перегляду сучасних та класичних постановок.
  5. Joe Louis Thai Puppet Theater. Ляльковий театр – національне надбання.

Освіта та наука

У Бангкоку розміщено головну наукову організацію країни – Королівське товариство Таїланду. Ця Академія наук займається розробкою та впровадженням перспективних напрямів розвитку в науці та освіті, науковими проєктами. Під її егідою працюють державні та приватні виші:

  1. Бангкокський університет. Найстаріший приватний виш країни, який здобув добру славу у сфері творчих спеціальностей та суспільних наук.
  2. Чулалонкорн. Найпрестижніший державний університет Таїланду. У ньому викладають безліч напрямів: медицину, соціологію, інженерію, мистецтво.
  3. Університет Касертарту. Поліпрофільний виш, популярний серед місцевих, особливо напрями психології, та управління.
  4. Університет Технологій Кінга Монгкут Тонбурі. Інженерний виш, що спеціалізується на підготовці проєктувальників, інформаційних технологій та механіків для різних галузей.
  5. Тамассат. Напрямок навчання тут – бізнес, управління та право.

Інші пам'ятки

Тур Бангкоком – це стрибок у минуле. Символами міста є старовинні замки, храми та палаци. З унікальною тайською естетикою можна ознайомитися у таких місцях:

  1. Великий Палац. Палацовий комплекс на площі понад 20 тис. м² наповнений архітектурними окрасами, скульптурами, музеями та виставками, що розкривають тайську культуру у всій красі.
  2. Храм Смарагдового Будди. У ньому знаходиться святиня тайців – нефритова фігура Будди заввишки 66 см у позі лотоса. Статуя огорнута таємницями та вважається чарівною.
  3. Ват Аруна. Розкішний храм декорований різнокольоровими мозаїками на березі річки.
  4. Будинок-музей Джим Томпсон. В унікальному будинку архітектора, який зробив великий внесок у збереження тайської культури, розміщена колекція порцеляни та шовку, антикваріату та предметів мистецтва.
  5. Храм Золотої гори. З оглядового майданчика відкривається чудовий вид на інші визначні пам'ятки міста, а всередині зберігається багато цікавого.
  6. Башта Байок. Оригінальний хмарочос заввишки 302 м – елітний готель з повним комплексом послуг та дивовижним оглядовим майданчиком.
  7. Архітектурний комплекс Дусіт. Несподівана пишнота бароко серед тайського колориту.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 123
  2. Поліція для англомовних: 1644
  3. Швидка допомога: 191
  4. Пожежна служба: 199
  5. Центр сприяння туристам: 02 281 50 51; 02 282 81 29
  6. Консульство України у Бангкоку: +66 02 685 32 16